گزارش های تازه

  کابل (پژواک، اول سنبله ٩٣): کميسيون مستقل انتخابات اعلام کرد که تا حال حدود ٦٧درصد تمام آرا تفتيش شده و اگر اين روند سبوتاژ و يا دچار مشکل نشود، تا ١٠ روز ديگر تکميل خواهد شد.

  Aug 23, 2014 - 12:09

   باميان (پژواک، اول سنبله ٩٣): تنش هاى انتخاباتى، سطح بيکارى در ولسوالى سيغان ولايت باميان را بيشتر نموده و باعث بلند رفتن قيمت موادغذايى گرديده؛ تا حدى که مردم هشدار داده اند که به مناطق ديگر بيجا خواهند شد.

  اداره امور

  فیضی: امریکا باید در مورد رهایی زندانیان پاکستانی از بگرام توضيح بدهد

  کابل (پژواک، اول سنبله ٩٣): حکومت افغانستان از امریکا می خواهد که در مورد رهایی پاکستانیان رها شده از زندان بگرام، وضاحت بدهد.



  تجارت و اقتصاد

  "قرارداد معدن طلای نورابه و سمتی بدون شفافیت و خلاف قانون عقد شده است"

   کابل (پژواک، اول سنبله۹۲): کارشناسان عرصۀ معادن می گویند که قرارداد معدن طلای نورابه و سمتی، به شکل سلیقه ای و براساس رفاقت امضا شده و شرکت قرارداد کننده، حق الامتیاز دولت را به اند



  فيچرها

  زرنج (پژواک،٣٠ اسد ٩٣): تعداد جوانانى که از طريق ولايت نيمروز به ايران مى روند، درحالى دوبرابر شده که برخى جوانان، چند بار از آن کشور اخراج گرديده و حتى پول رفتن به ولايت مربوطۀ خود را...

  مصاحبه ها

  کابل (پژواک، ١٣ اسد ٩٣): جان فليپو سفير استراليا در کابل مى گويد که افغانستان، پيشرفت هاى زيادى در بخش کرکت به دست آورده است.

  جان فليپ، اين اظهارات را به تاريخ (١٣ اسد...

  اداره امور

  "چگونگی صدای منسوب به کریم خلیلی به زودی تثبیت میشود"

  کابل (پژواک، اول سنبله ٩٣): مقامات لوی څارنوالی می گویند که به زودى بررسی تثبیت صدای منسوب به محمد کریم خلیلی معاون دوم رييس جمهور، تکمیل می شود. 



  اداره امور

  پولیس کندز: شورای صلح می خواهد یک قوماندان ارشد طالبان را آزاد کند

   کندز(پژواک،اول سنبله،۹۲):پولیس ولایت کندز می گوید که کمیته ولایتی شورای عالی صلح در این ولایت در نظر دارد یک قوماندان ارشد طالبان را با همکاری برخی از حلقات از بند رها سازد.



  امنیت و جرایم,اجتماعى

  کمپاين يک هفته اى مبازره با فساد آغاز گرديد

   کابل (پژواک، اول سنبله ۹۳): جمعیت اصلاح افغانستان، سال روان ميلادى را به عنوان سال مبارزه با فساد نامگذارى نموده ميگويد که ساده سازی شيوه هاى کار و توزیع عادلانۀ امتیازات، باعث کاهش فساد در ادارات مى گردد.



  امنیت و جرایم,تجارت و اقتصاد

  "بايد خسارۀ تانکرهاى ما پرداخت شود"

  کابل (پژواک، اول سنبله ٩٣): مالکان تانکرهای حریق شده در چوک ارغنده ولسوالى پغمان کابل، می گویند درصورتی که جبران خساره برای شان پرداخت نشود، دست به حرکت هاى وسيع مدنى خواهند زد.



  تجارت و اقتصاد

  اموال تجارتى به دلیل برخی مشکلات از طريق بندر اشکاشم وارد نمیشود

  بدخشان(پژواک، اول سنبله ٩٣): تجارملی به علت مشکلات متعدد، از بندرتجارتى اشکاشم ولايت بدخشان استفاده نکرده و اموال  را از طريق بنادر شیرخان  و حیرتان، با قيمت گزاف وارد مى کنند.



  امنیت و جرایم

  فرار مجرمين عامل مهم افزايش خشونت است

  کابل (پژواک، اول سنبله ٩٣): امسال ٤٠٠ مورد خشونت عليه زنان و دختران به شمول ٣٠ قتل و پنج خودکشى در سطح کشور، در کميسيون مستقل حقوق بشر ثبت شده و اکثر عاملان آن فرار کرده اند.



  امنیت و جرایم

  ١٤ مخالف مسلح در حملات طيارۀ بى پيلوت کشته شد

  پل علم- اسعدآباد (پژواک، اول سنبله ٩٣): مسوولين ولايت لوگر و کنر ميگويند که چهارده مخالف مسلح، به شمول شش طالب "تحريک طالبان پاکستان" در حملات طيارۀ بى پيلوت، به قتل رسيده اند.



  امنیت و جرایم

  درگيرى بين دو قوماندان محلى در فارياب چهار کشته برجا گذاشت

  میمنه (پژواک، اول سنبله٩٣): به اثر درگيرى بين دو قوماندان محلى در ولسوالى المار ولايت فارياب، چهار تن به قتل رسيده و سه تن به شمول يک طفل مجروح گرديد.



  اداره امور

  نیروهای آیساف به حمایت خود از نیروهای امنیتی افغان ادامه می دهند

  هرات(پژواک،اول سنبله،۹۲): یک جنرال بلند رتبه ایتالیایی که به عنوان قوماندان تازه آیساف در حوزه غرب کشور معرفی شده است می گوید که این سازمان به حمایت خود از عملیات نظامی نیروهای امنیتی



  اداره امور

  وزارت امور داخله ادعاى پاکستان مبنی بر حمله به خاک آن کشور را رد کرد

   کابل (پژواک اول سنبله ٩٣): وزارت امور داخله آن ادعاى مقامات پاکستان را رد نمود که گویا از خاک افغانستان بالای آن کشور حمله صورت گرفته است.