گزارش های تازه

  امنیت و جرایم

  یکتن با واسکت انتحاری دستگیر شد

  قلعه نو(پژواک١٠ حمل٩٠): مسوولان امنیتی ولایت بادغیس،یک انتحارکننده راهمراه با واسکت انتحاری در ولسوالی مقر دستگیر کردند.

  محمد شاه حنظله ولسوال مقر ولایت بادغیس،به آژانس خبری پژواک گفت که این شخص بنام نظام الدین،صبح امروز (١٠حمل)از منطقه سنگ آتش این ولسوالی گرفتار شد.

  به گفتۀ وی،این شخص؛ قصد انجام حملۀ انتحاری بالای یکی از ارگانهای دولتی این ولایت را در مرکز بادغیس (قلعه نو) داشت،که توسط اردو و پولیس ملی دریکی از هوتلهای منطقه سنگ آتش شناسايى و بازداشت گرديد.

  وى اظهارداشت که تحقیقات ابتدایی،از فرد مذکور آغاز شده وبعد از ختم تحقيقات،مشخص خواهد شد که وابسته به کدام گروه و یا شخص می باشد.

  حاجی شراف الدین رئیس دفتر والی بادغیس به پژواک گفت که واسکت این شخص مملو از مواد منفجره بوده که توسط نیروهای امنیتی به قوماندانی امنیه انتقال داده خواهد شد.

  موصوف اظهار داشت که مسوولین امنیتی،از چندی قبل از انجام اعمال تخریبی خبر داشته بودند که بر اثر عملیات کشفی، این شخص را گرفتار کرده اند.

  معین الدین٤٠ساله، یکتن از باشنده گان منطقه سنگ آتش به پژواک گفت:«صبح امروز، نيروهاى امنيتى هوتل را محاصره کرده و بعد از آن، یک نفر را با واسکت بازداشت کدن.»

  وى افزود که این شخص توسط نیروهای امنیتی به شهر قلعه نو انتقال داده شد.

  این در حالی است که موظفین امنیتی بادغیس، دو ماه قبل نیز یک موترسایکل مملو از مواد منفجره را در مربوطات مرکز این ولایت، پیش از رسیدن به هدف، کشف و خنثی کرده بودند.