خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

خدمات خبررسانی از طریق پیام

هدف از ارائه خدمات، این است که از طریق تیليفون های همراه(مبایل)، به شکل دوامدار مردم به اخبار دسترسی داشته باشند و آرزوهای شان برآورده شود. پژواک می خواهد با نشر اخبار، مهارت های مسلکی و تجارب خود را از طریق شبکه های تیليفون شریک سازد و از این راهکار، بتواند برای اشتراک کنندگان، خدمات ارائه کند.

جهت اشتراک
اشتراک در اخبار انگليسى: Send 83 to 824
اشتراک در اخبار درى: Send 84 to 824
اشتراک در اخبار پشتو: Send 85 to 824

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

از کشته و مجروح شدن ١٢مخالف مسلح خبرداده شد

از کشته و مجروح شدن ١٢مخالف مسلح خبرداده شد

Dec 27, 2011 - 12:06

شهرکابل (پژواک،٦جدى٩٠): وزارت هاى امورداخله و دفاع از کشته و مجروح شدن ١٢مخالف مسلح دولت ، کشف و بدست آمدن مقاديرى سلاح و مهمات در برخى از ولايات خبر دادند.

در خبرنامۀ وزارت داخله که امروز (٦جدى) به آدرس آژانس خبرى پژواک مواصلت کرده، آمده است که شش طالب مسلح درجريان عمليات پولیس ملی درمربوطات ولایات بغلان،ننگرهار،لوگر، پکتیا ، فراه،خوست و کابل به قتل رسيده اند.

منبع ميگويد که درنتيجۀ اين عمليات که در٢٤ساعت گذشته باتشریک مساعی اردو ،امنیت ملی ونيروهاى آيساف انجام شد، يکتن ديگر دستگير و سه میل کلاشنکوف، دو تفنگچه ، ٢٣ ماین و بمب دستی ، ۵۰۰ کیلوگرام امونیم نایتریت، ۱۲۰ کیلوگرام مواد انفجاری ،یک راکت انداز،۲۴۹ فیر مهمات خفیفه و ۱۷۵ کیلوگرام مواد مخدر بدست آمده است.

به گفتۀ منبع، منسوبین پولیس ملی روز گذشته پنج بوشکه ۲۰ کیلويی مملو از مواد انفجاری ، یک راکت انداز،هفت حلقه ماین ضد وسایط  و۲۴ ریموت ماین را که توسط مخالفان برای انجام اعمال تخریبی در مربوطات ولایات کابل ، کندهار، لوگر و کندزجاسازی شده بود، کشف وخنثی نمودند.

وزارت دفاع ملى نيز ميگويد که منسوبین اردوی ملی، پنج تن را در پيوند به اعمال تخريبى دستگير نموده اند.

درخبرنامۀ منتشرۀ وزارت دفاع آمده است که سه تن آنها طى عملياتى در مربوطات پل علم  مرکز ولایت لوگروولسوالی گرمسیر ولایت هلمند و دو تن ديگر در ولسوالی پنجوایی ولایت کندهار بازداشت گرديده و از نزد آنها يک تفنگچه، يک ریموت کنترول و دو حلقه ماین بدست آمده است.

گفتنى است که ديروز وزارت هاى داخله و دفاع گفته بودند که  پنج مخالف مسلح دولت در نتيجۀ عمليات آنها در شمارى از ولايات به قتل رسيده و ٢٨ تن ديگر، دستگير شده بودند.

وزارت دفاع ملى ميگويد:  از آغاز سال جارى تا حال، بيش از ١٦٠٠ مخالف  مسلح دولت و٤٧٠ تن از منسوبين اردوى ملى در مناطق مختلف کشور به قتل رسيده، ٩٨ مخالف مجروح گرديده و بیش از ٤١٥٠ تن ديگر آنها به دست نيروهاى اردوى ملى افتاده اند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement