خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

خدمات خبررسانی از طریق پیام

هدف از ارائه خدمات، این است که از طریق تیليفون های همراه(مبایل)، به شکل دوامدار مردم به اخبار دسترسی داشته باشند و آرزوهای شان برآورده شود. پژواک می خواهد با نشر اخبار، مهارت های مسلکی و تجارب خود را از طریق شبکه های تیليفون شریک سازد و از این راهکار، بتواند برای اشتراک کنندگان، خدمات ارائه کند.

جهت اشتراک
اشتراک در اخبار انگليسى: Send 83 to 824
اشتراک در اخبار درى: Send 84 to 824
اشتراک در اخبار پشتو: Send 85 to 824

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سه طفل براثر ابتلا به سرخکان در پروان جان دادند

سه طفل براثر ابتلا به سرخکان در پروان جان دادند

Feb 08, 2012 - 16:37

چاریکار (پژواک، ١٩دلو٩٠): مرض سرخکان در ولسوالی سالنگ ولایت پروان، جان سه طفل را گرفته و بیش از صد طفل به این مرض مبتلا شده اند.

 عبدالظاهرسالنگی نماینده مردم ولسوالی سالنگ در شورای ولایتی پروان، امروز (١٩دلو) به آژانس خبری پژواک گفت که مرض سرخکان از هفته گذشته در این ولسوالی شیوع یافته است.

 به گفتۀ وی، بر اساس گفته مردم این ولسوالی، در طول این هفته تا امروز، سه طفل در قریه چله کته جان داده و در حدود ١٥٠ تن نیز به این مرض مبتلا شده اند.

 سالنگی افزود که این قریه در یک درۀ صعب العبور بوده که رفت و آمد مردم به مرکز از آن مشکل است.

 عبدالعزیز که دو طفلش بر اثر این مرض تلف شده اند، به پژواک گفت :«یک هفته بود که اطفالم سرخکان شده بودن و بخاطر برفباری راه بند شده و نتوانستم که اونا ره به کلینیک برسانم.»

 وی گفت که دو طفلش در طول هفته گذشته تلف شده و یک طفل دیگر، از همسایه گانش نیز در نتیجه سرخکان جان داده است.

 محمد قسیم سعیدی رئیس صحت عامه پروان نیز در گفتگو با پژواک شیوع بیماری سرخکان در درۀ کوکلالی ولسوالی سالنگ را تائید کرد؛ اما میزان گفته شده از سوی مردم و مسوولین را رد کرد.

 به گفتۀ وی، یک تیم صحی آنها به ساحه رفته و میزان دقیق مبتلایان و تلف شده گان بر اثر سرخکان بعد از گزارش این تیم مشخص خواهد شد.

 سعیدی اظهار داشت که در این راستا، مردم مقصر می باشند؛ زیرا که اطفال خود را در زمان آغاز مرض به کلینیک انتقال نداده اند.

 منبع گفت که تیم صحی آنها، آن عده از اطفالی را که قابل تداوی باشند، در ساحه تداوی کرده و در غیر آن، مبتلایان را به مرکز انتقال خواهند داد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement