خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

خدمات خبررسانی از طریق پیام

هدف از ارائه خدمات، این است که از طریق تیليفون های همراه(مبایل)، به شکل دوامدار مردم به اخبار دسترسی داشته باشند و آرزوهای شان برآورده شود. پژواک می خواهد با نشر اخبار، مهارت های مسلکی و تجارب خود را از طریق شبکه های تیليفون شریک سازد و از این راهکار، بتواند برای اشتراک کنندگان، خدمات ارائه کند.

جهت اشتراک
اشتراک در اخبار انگليسى: Send 83 to 824
اشتراک در اخبار درى: Send 84 to 824
اشتراک در اخبار پشتو: Send 85 to 824

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

چين با وزارت تحصيلات عالى مساعدت نمود

چين با وزارت تحصيلات عالى مساعدت نمود

Feb 08, 2012 - 19:09

کابل(پژواک ١٩دلو ٩٠): چين به وزارت تحصيلات عالى به ارزش ٦٣ ميليون افغانى وسايل تخنيکى مساعدت نمود.

پوهاندحميدالله امين، رئيس پوهنتون کابل به تاريخ(١٩دلو) حين تسليمى اسناد وسايل متذکره درکابل،به خبرنگاران گفت که در اين وسايل کمپيوترهاى لپتاپ و ديسک تاپ، ماشين هاى فوتوکاپى،پرينتر،سکنر و پروجکتور شامل اند.

نامبرده افزود که پوهنتون کابل درنظر دارد ،تا درسال آينده؛ از پروجکتورهاى متذکره در ارايۀ لکچر و وسايل ديگر نيز درعرصه آموزشى استفاده نمايد.

قرارگفتۀ نامبرده، چين تعهد نموده که براى بخش چينايى زبان و ادبيات پوهنتون کابل يک ساختمان و براى استادان خارجى يک مهمانخانه را نيز اعمار نمايد.

پوهاند امين الله همچنان گفت که کار اعمار هردو ساختمان در آيندۀ نزديک آغاز خواهد شد.

به اساس معلومات نامبرده، چهار سال قبل در پوهنځى زبان و ادبيات پوهنتون کابل ،بخش زبان چينايى افتتاح گرديد و امسال ١٤ محصل از آن فارغ گرديد.

رئيس پوهنتون کابل ميگويد که پوهنتون کابل، با پوهنتون بيجينگ چين توافق کرده، تا تدريس زبان پشتو و درى را درپوهنتون متذکره ، آغاز نمايد.

 سفير چين مقيم کابل ژوفى هونگ(Xu Feihong) گفت ،نهايت خرسنداست که براى ارتقاى سويۀ علمى پوهنتون کابل ،مساعدت صورت ميگيرد.

 موصوف افزود،وسايل تخنيکى متذکره که نُه ميليون ين چنيايى ارزش دارد و حدود ٦٣ ميليون افغانى ميشود ،توسط کشورياد شده کمک شده است.

قرارگفتۀ نامبرده،چين درنظر دارد تا محصلين افغان  به چين و محصلين چينايى به افغانستان جهت فراگيرى زبان ها و آشنايى با کلتور کشورهاى متذکره رفت و آمد نمايند.

پوهاند حميدالله امين گفت که چين درگذشته نيز به وزارتهاى تحصيلات عالى و معارف پروگرامهاى  قصيرالمدت آموزشى را براه انداخته و مصمم است، تا به پروگرام هاى يادشدۀ خود ادامه دهد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement