خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

خدمات خبررسانی از طریق پیام

هدف از ارائه خدمات، این است که از طریق تیليفون های همراه(مبایل)، به شکل دوامدار مردم به اخبار دسترسی داشته باشند و آرزوهای شان برآورده شود. پژواک می خواهد با نشر اخبار، مهارت های مسلکی و تجارب خود را از طریق شبکه های تیليفون شریک سازد و از این راهکار، بتواند برای اشتراک کنندگان، خدمات ارائه کند.

جهت اشتراک
اشتراک در اخبار انگليسى: Send 83 to 824
اشتراک در اخبار درى: Send 84 to 824
اشتراک در اخبار پشتو: Send 85 to 824

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

خدمات اعلامیه های مطبوعاتی

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

اپليکيشن تيليفون همراه

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

٣٠٠ تن که در محاصره سيلاب قرار داشت نجات داده شد

٣٠٠ تن که در محاصره سيلاب قرار داشت نجات داده شد

Feb 21, 2012 - 19:14

کابل(پژواک٢حوت٩٠): سه صد تنى که موترهاى حامل شان در ولايات فارياب از روز گذشته  در محاصرۀ سيلاب قرار داشتند؛ظهر امروز نجات داده شدند. 

عبدالستار بارز معاون و سرپرست ولایت فاریاب به آژانس خبری پژواک گفت که این افراد باشندگان ولسوالی های بلچراغ و پشتونکوت آن ولايت مى باشند.

به اساس معلومات منبع ، افراد مذکور روز گذشته  به طرف شهر میمنه مرکز ولایت فاریاب در حرکت بودند که موتر های حامل شان در منطقه نیشر ولسوالی بلچراغ در محاصره  سیلاب قرار گرفت.

سرپرست ولایت فاریاب مى گوید که تیم عملیاتی کمیتۀ اضطرار این ولایت و مردم محل؛ ظهر امروز توانستند  را ه های قطع شده را برای عبور وسایط باز و افراد گيرمانده را نجات دهند.

به گفتۀعبدالجمیل ولسوال بلچراغ، از اثر اين سيلاب ٧ کیلومتر سرک تخريب شده؛ اما  تلفات جانى وارد نشده است .

منبع خاطر نشان کرد که باران های شدید و آب شدن برف هاى اخیرسبب جاری شدن سیلاب ها شده و مشکلات زیادی را به باشنده گان ولسوالی های پشتونکوت، بلچراغ، گرزیوان، خواجه سبز پوش و شیرین تگاب اين ولايت به وجود آورده است.

منابع رسمى در ولسوالى هاى ياشده گفته اند که سيلاب ها در مجموع حدود ١٨٠٠ جریب زمین زراعتی و باغ ها و ٢٥ منزل مسکونى را تخریب و بیش از ٤٠٠ راس مواشی را تلف کرده است. عبدالجلیل آور عضو کمیته حالات اضطرار ولایت فاریاب به آژانس خبرى پژواک گفت که تاکنون گزارشی از تلفات جانی، ناشی از سیلاب ها نرسیده؛ اما بررسی ها توسط تیم های موظف آغاز گریده است.

وى گفت که پس از تثبيت  خسارات  ، کمکهای ضروری و اولیه، از قبیل مواد خوراکه، لباس های گرم زمستانی و خیمه ها  به آسيب ديده گان توزيع خواهد شد.

جهت دسترسی به خبرهای تازه ، فیچر ها ، مصاحبه ها ، ویدیوها و تصاویر مبایل اپلکیشن آژانس خبري پژواک را در تیلفون همراه خویش دانلود نمایید.

Advertisement