خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

خدمات خبررسانی از طریق پیام

هدف از ارائه خدمات، این است که از طریق تیليفون های همراه(مبایل)، به شکل دوامدار مردم به اخبار دسترسی داشته باشند و آرزوهای شان برآورده شود. پژواک می خواهد با نشر اخبار، مهارت های مسلکی و تجارب خود را از طریق شبکه های تیليفون شریک سازد و از این راهکار، بتواند برای اشتراک کنندگان، خدمات ارائه کند.

جهت اشتراک
اشتراک در اخبار انگليسى: Send 83 to 824
اشتراک در اخبار درى: Send 84 to 824
اشتراک در اخبار پشتو: Send 85 to 824

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

هشت عضو گروه داعش در جوزجان کشته شدند

هشت عضو گروه داعش در جوزجان کشته شدند

Mar 20, 2017 - 13:14

شبرغان (پژواک،٣٠حوت٩٥): هشت عضو گروه داعش، از جمله دو سردستۀ شان در نتيجۀ يک عمليات نيروهاى دولتى در ولسوالى درزاب اين ولايت کشته شدند.

محمدرضا غفوری سخنگوی والی جوزجان گفت که نيروهای پوليس ملی و پوليس محلی، شب گذشته بريک قرارگاه نيروهای داعش در قريه ارچتو در ولسوالى درزاب حمله کردند، که در نتيجۀ يک درگيری دو ساعته، هشت تن از افراد گروه داعش کشته شدند و چهارتن ديگر شان به اسارت گرفته شدند.

وی افزود: "اجساد کشته شدگان، در ميدان نبرد باقی مانده و صرف يکتن از اين افراد، توانسته است از محل فرار کند و دراين جنگ، به نيروهای امنيتی آسيب نرسيده و سلاح و مهمات اين افراد نيز به دست نيروهای پوليس محلی و پوليس ملی افتاده است."

رحمت الله حشر ولسوال درزاب گفت که در ميان کشته شدگان قوماندان سرکه و قوماندان اسماعيل، از سرگروپان داعشيان نيز شامل است، که چندی قبل دو تن از باشندگان ولسوالی درزاب را به  جرم گرفتن تذکرۀ تابعيت به قتل رسانده بودند."

او گفت که همچنان اين افراد در اوايل زمستان سال جاری، ضمن سازماندهی حمله تهاجمی در قريه گرم جر، هشتاد منزل مسکونی را به آتش کشيده وسه تن از باشندگان محل را نيز به قتل رسانده بودند.

يک باشندۀ ولسوالى درزاب گفت: "قوماندان سرکه، از افراد خطرناک گروه  داعش در ولسوالی درزاب محسوب مى شد، که هميشه کارد را به کمر مى بست و از آن، در کشتن و سربريدن افراد استفاده مى کرد."

اين مرد، درحاليکه از کشته شدن اين سرگروپ ابراز خرسندی مى کرد افزود با آنکه کشته شدن اين کتگوری افراد، راه حل منازعه و ختم جنگ نيست؛ اما تا اندازه اى برای پاسخ به اشک خانواده هايی که  وابستگان شان توسط اين مرد کشته شده بودند، امر درست و قناعت بخش است.

گفتنى است که افراد وابسته به گروه داعش، حدود ٢٠ روز قبل بالای قريه سردره و ارچتوى ولسوالی درزاب، حملۀ تهاجمی انجام دادند و پس از تصرف اين قراء و قتل سه سرگروپ پوليس محلی، يکتن از باشندگان قريه سردره را به اتهام همکاری با نيروهای پوليس ملی، ابتدا به قتل رسانده بعداً جسدش را آتش زدند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

مسابقه ملی عکاس

Advertisement