خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

خدمات خبررسانی از طریق پیام

هدف از ارائه خدمات، این است که از طریق تیليفون های همراه(مبایل)، به شکل دوامدار مردم به اخبار دسترسی داشته باشند و آرزوهای شان برآورده شود. پژواک می خواهد با نشر اخبار، مهارت های مسلکی و تجارب خود را از طریق شبکه های تیليفون شریک سازد و از این راهکار، بتواند برای اشتراک کنندگان، خدمات ارائه کند.

جهت اشتراک
اشتراک در اخبار انگليسى: Send 83 to 824
اشتراک در اخبار درى: Send 84 to 824
اشتراک در اخبار پشتو: Send 85 to 824

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سادات: در سال روان تمام ولايات از طريق فايبرنورى باهم وصل مى شوند

سادات: در سال روان تمام ولايات از طريق فايبرنورى باهم وصل مى شوند

Jun 17, 2017 - 15:16

کابل (پژواک، ۲۷ جوزا ۹۶): وزارت مخابرات، از تکميل کار پروژۀ پنج هزار تيليفون ديجيتل و ۱۵۰ کيلومترلين شبکه فايبرنوری در ولايات پکتيا و خوست خبرداده و مى گويد که درسال روان، نُه ولايت باقى مانده نيز از طريق فايبرنورى باهم وصل مى شوند.

سيد احمد شاه سادات سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، امروز در يک نشست خبرى گفت که کار پروژه پنجهزار سيت تيليفون ديجيتل، در ولايت  خوست و ۱۵۰ کيلومتر لين شبکه فايبر نوری در شهرگرديز ولايت پکتيا و ولايت  خوست، امروز به بهره بردارى سپرده شد.

وی، هزينه مجموعی اين دو پروژه را پنج ميليون دالر امريکايی عنوان کرده گفت که اين مبلغ، از بودجه انکشافی وزارت مخابرات و تکنالوژی و معلوماتی و بانک جهانی پرداخت شده و در مدت بيش از يکسال اين دو پروژه  تکميل گرديده است.

موصوف افزود که فراهم آورى تسهيلات تيليفون و انترنت، برای باشندگان ولايات خوست و گرديز، در پيشرفت و انکشاف اجتماعی آنان نيز موثر واقع می­گردد.

سادات، از وصل ۲۵ ولايت مختلف کشور، با شبکه فايبر نوری خبر داده گفت که اين وزارت پلان دارد که در سال ۲۰۱۷ به تعداد ۹ ولايات ديگر از جمله، پنجشير، سرپل، فراه، نيمروز، ارزگان، غور، نورستان، بادغيس و دايکندی را نيز با فايبر نوری وصل کند.

وی، با بيان اينکه پس از وصل ۹ ولايت ديگر به فايبرنوری، به وصل ولسوالی ها، مکاتب، مساجد و منازل نيز از طريق شبکه فايبر نورى اقدام می کنند، گفت که تلاش دارند که افغانستان را منحيث ترانزيت معلومات، در منطقه معرفی کنند.

اين مقام ارشد وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی گفت: "ما افغانستان را ديجيتال می سازيم، به همين دليل با مسوولان دولتى و خصوصى قرغيزستان جلسه داشتيم که چگونه بتوانيم افغانستان را به حيث  ترانزيت ديجيتال در منطقه معرفی کنيم."

از سوی ديگر، وی  خاطرنشان کرد که  در وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، اصلاحات زيادی بوجود آمده، بجای روابط ، به شايسته سالاری ارزش داده مى شود و هيچ وقت واسطه پذيرفته نمى شود.

خان ولی، يکتن از باشندگان ولايت خوست که درحال حاضر، درشهرکابل مصروف تحصيل است، به پژواک، گفت: "با افتتاح اين پروژه، می ­توانيم که از انترنت سريع بخاطر درس های خود ومسايل معلوماتى استفاده کنيم."

به گفته وی، درگذشته از ساير شبکه هاى مخابراتى استفاده می کردند، که مکالمه و به خصوص انترنت آن به قيمت بلند تمام ميشد؛ اما با فعال شدن تيليفون ديجيتل در قيمت در هر دو بخش، کاهش به وجود آمده است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement