گزارش های تازه

  صحت

  صحت

  باشنده هاى فاریاب برای مجروحین پکتیکا خون دادند

  میمنه (پژواک،٥قوس٩٣): صدها تن ازباشندگان ولایت فاریاب، برای مجروحین رویداد پکتیکا خون اهدا نمودند.



  اداره امور,صحت

  شاروالی: افزايش نفوس و وسايط باعث آلودگى هواى کابل است

  کابل (پژواک، ٥ قوس٩٣): در کابل برخى عوامل آلودگى محيط زيست از بين رفته؛ اما وجود ٧٠٠ هزار موتر و استفاده از تيل بى کيفيت، هنوزهم به عنوان مشکل محيط زيستى وجود دارد. 



  صحت

  صدها شاگرد و محصل از مکانهاى مناسب درسى و غذاخورى مستفيد شد

  ایبک (پژواک، ٢٩عقرب ٩٣): بابهره بردارى ساختمان هاى يک باب ليسه و طعامخانه، حدود ٦٠٠ شاگرد و محصل، از مکانهاى مناسب درسى و غذاخورى مستفيد شد.



  اداره امور,صحت

  معاون اول رييس جمهور به نیازمندان خون اهدا کرد

  کابل )پژواک، ٢٩عقرب٩٣): معاون اول رييس جمهور، با ٣٠٠ تن از محافظين و کارمندان دفترش، در کمپاين داوطلبانه اهداى خون شرکت نمودند و در مجموع ١٥٠ هزار سى سى خون اهدا کردند.



  صحت

  خدمات شفاخانۀ بُست هلمند توسعه يافته است

  لشکرگاه (پژواک، ٢٨ عقرب ٩٣): با افزايش بسترها در شفاخانۀ بُست ولايت هلمند، سهولت هاى صحى در شفاخانۀ بُست هلمند ايجاد شده و حدود دو هزار مريض عاجل هفته وار تداوى ميشود.



  صحت

  از موجوديت سرطان پستان در هرات اظهار نگرانى شد

  هرات (پژواک، ٢٦ عقرب٩٣): مسولان شفاخانه حوزوی هرات می گویند که ازآغاز سال روان تا کنون، ٣٥٠ واقعه سرطان پستان در شفاخانه حوزوی هرات به ثبت رسیده است.



  صحت

  "بیش از ۶۰ درصد زنان از انواع خشونت ها رنج میبرند"

  کابل (پژواک، ۲۵ عقرب ۹۳): سازمان صحى جهان اعلام کرده که به اساس تحقيقات انجام شده در افغانستان، بیش از ۸۰ درصد زنان، حداقل یک نوع خشونت؛ و بیش از ۶۰ درصد زنان، از انواع خشونت ها رنج مى برند.



  صحت

  داکتران و کارمندان شفاخانه نور کابل دست به اعتصاب زدند

  کابل (پژواک، ٢٥ عقرب٩٣): داکتران و کارمندان شفاخانه نور کابل، به دلیل آنچه که دریافت نکردن معاش و حق الزحمه خود می خوانند، دست به اعتصاب کاری زده اند.



  صحت,تعلیم و تربیه

  اولين مکتب نرسنگ در نيمروز افتتاح گرديد

  زرنج (پژواک،٢٥عقرب٩٣): اولين مکتب نرسنگ در ولايت نيمروز، درحالى افتتاح گرديد که شفاخانۀ ولايتى با کمبود نرس مواجه بوده و در ولسوالى هاى آن، هيچ نرسى وجود ندارد.



  صحت

  ده ها کارمند بخش صحى و ادارى شفاخانه نور کابل اعتصاب کردند

  کابل(پژواک، ٢٤ عقرب٩٣):  تعداد ٥٠ تن از کارکنان بخش صحى و ادارى شفاخانه نور کابل، به دليل عدم دريافت معاش دو ماهه و حق الزحمه سه ماهۀ شان، دست به اعتصاب کارى زده اند.