خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ایران بر بقای ساختار جمهوریت و قانون اساسی افغانستان تأکید کرد

Sep 05, 2020 - 16:33
کابل (پژواک، ١٥ سنبله ٩٩) ) : سفارت ايران در کابل مى گوید، سیاست اصولی ایران در قبال افغانستان برحمایت از دستاوردهای دو دهه اخیر این کشور استوار است.
ادامه مطلب

هزاران افغان در٤ ماه گذشته از ايران به شکل اجباري اخراج شده اند

Aug 24, 2020 - 13:55
شهرهرات (پژواک، ٣ سنبله ۹۹): مسوولان حکومتى هرات مي گويند که در چهار ماه گذشته بیش از ٢٢ هزار مهاجر افغان به گونۀ اجباری از ایران از طريق بندر اسلام قلعه اخراج شده اند.
ادامه مطلب

لین برق وارداتی ایران به هرات در اثر اصابت گلوله‌ قطع شده است

Aug 03, 2020 - 16:05
کابل (پژواک، ۱۳ اسد ۹۹): شرکت برشنا می گوید، صبح امروز لین برق وارداتی ایران به هرات در اثر اصابت گلوله‌ در ولسوالی کهسان این ولایت قطع شده است.
ادامه مطلب

ایران از تلاش‌های صلح در افغانستان حمایت می‌کند

Jul 16, 2020 - 18:03
کابل(پژواک،۲۶سرطان۹۹):معاون وزارت خارجه ایران از ادامه کمک ها برای افغانستان اطمینان داده می گوید که کشورش از روند صلح به رهبری شورای عالی مصالحه‌ ملی کشور حمایت می کند.
ادامه مطلب

زُهیر: ایران نباید هنرهای مینیاتوری و خطاطی افغانستان را به نام خود ثبت کنند

Jul 16, 2020 - 16:10
کابل (پژواک، ۲۶ سرطان ۹۹) : سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ می گوید که زادگاه هنرهای مینیاتوری و خطاطی، افغانستان است، ایران و ترکیه نباید این هنرها را بنام شان ثبت کنند.
ادامه مطلب

توافقات اخيرميان ايران وافغانستان مورد پيگيرى قرارمي گيرد

Jul 16, 2020 - 10:31
کابل (پژواک، ۲۶ سرطان ۹۹) : معین سیاسی وزارت خارجه ایران می گوید که توافقات و فیصله های که در جریان سفر اخیر هیئت بلندرتبۀ افغانستان به تهران اتخاذ گردیده بود را مورد پیگیری قرار خواهند داد.
ادامه مطلب

ایران بندر چابهار را ازراه خط آهن با افغانستان وصل کند

Jul 08, 2020 - 14:17
کابل (پژواک، ۱۸ سرطان ۹۹):ایران می گوید که بندر چابهار از راه خط آهن با افغانستان و کشورهای اسیای میانه وصل خواهد شد.
ادامه مطلب

ایران وافغانستان روی مصئونیت و رعایت حقوق بشر درقبال مهاجران افغان توافق کردند

Jun 22, 2020 - 11:25
کابل (پژواک ۲ سرطان ۹۹) : جانب ايران وافغانستان روی مصئونیت، زندگی بهتر و رعایت حقوق بشر در قبال افغان هاى مقيم آنکشور که ازمهمترين اهداف سفرهيات عالیرتبه بین الوزارتی جمهوری اسلامی افغانستان به ايران مى باشد ، توافق کردند.
ادامه مطلب

ایران سفیر افغانستان در تهران را احضار کرد

Jun 13, 2020 - 19:04
کابل (پژواک، ۲۴ جوزا ۹۹): وزارت امور خارجه ایران سفیر افغانستان را احضار کرده و پیرامون تظاهرات افغانها علیه ایران وضاحت خواسته اند.
ادامه مطلب

هياتى بلند پايۀ حکومت افغانستان براى بررسى حوادث اخيربه ايران ميرود

Jun 13, 2020 - 17:56
​کابل(پژواک،۲۴ جوزا ۹۹):حکومت افغانستان هیاتی را به ايران ميفرستد تابرعلاوۀ بررسی حادثۀ آتش زدن موترحامل مهاجرین درآن کشور؛ به موضوعات سرحدی با درنظرداشت تمامی موافقت نامه ها و میکانیزم های سرحدی بین دو کشور وآغاز توزیع تذکرۀ الکترونیکی به مهاجرین و تثبیت هویت شان، توجه نمايند.
ادامه مطلب

«نیروهای امنیتی ایرانی سه افغان ديگررا کشتند»

Jun 05, 2020 - 16:52
کابل (پژواک، ۱۶ پژواک ۹۹) : گزارش ها می رساند که نیروهای امنیتی ایرانی به آن موتر که افغان ها سوار بودند، شلیک کرده که در نتیجه سه تن کشته شده اند. به اساس یک خبرنامه سفارت افغانستان در تهران آمده است که این رويداد در یک کمربند سرک در ولایت یزد...
ادامه مطلب

ایران پنج افغان متهم به قتل را به افغانستان سپرد

Jun 02, 2020 - 14:17
کابل(پژواک، ۱۳جوزا ۹۹):وزارت امورداخله می گوید که پولیس ایران پنج تن از افغانان را که مرتکب قتل در افعانستان شده و به آن کشور فرار کرده بودند به پولیس انترپول افغانستان تسلیم کرده اند.
ادامه مطلب

«ایران رویداد کشته شدن افغان ها در منطقه سرحدی را تا تامین عدالت تعقیب می کند»

May 26, 2020 - 17:18
کابل(پژواک،۶جوزا۹۹): هیات ایران که امروز وارد کابل شده، رویداد کشته شدن افغان ها در امتداد سرحد افغانستان و ایران محکوم نموده می گوید دولت اش متعهد است تا این حادثه را مشترکاً با هیئت افغانستان تا تامین عدالت بررسی و تعقیب نماید.
ادامه مطلب

هیات ایران برای بررسی کشته شدن مهاجرین افغان در آن کشور به کابل می آید

May 26, 2020 - 10:54
کابل (پژواک، ۶ جوزا ۹۹): امروز هیاتی به ریاست محسن بهاروند، معاون حقوقی وزیر امور خارجه ایران به منظور بررسی کشته شدن مهاجرین افغان در ایران به افغانستان می آید.
ادامه مطلب

نماینده خاص ایران با نمایندگان طالبان در قطر گفتگو کرد

May 07, 2020 - 19:52
کابل (پژواک، ۱۸ ثور۹۹) : نماینده ویژه وزارت امور خارجه ایران با نمایندگان گروه طالبان در قطر صحبت کرده است. در خبرنامه ای که از سوی وزارت امور خارجه ایران منتشر شده، آمده است که محمد ابراهیم طاهریان نماینده خاص وزارت امور خارجه ایران با مقام های...
ادامه مطلب

نماینده خاص ایران با مقامات افغان روی پروسه صلح و مبارزه با کرونا گفتگو نمود

Apr 19, 2020 - 21:40
کابل (پژواک، ۳۱ حمل ۹۹) : نمانیده خاص ایران برای افغانستان با رییس جمهور وغنی ومقامات دیگر افغان در مورد پروسه صلح، موضوع مهاجرین و مبارزه با کرونا گفتگو نمود. در یک خبرنامه که از ریاست جمهوری منتشر شده آمده است، رئیس جمهور غنی امروز با محمد ابراهیم...
ادامه مطلب

باشنده­هاى نيمروز: ورود سرسام آور مهاجرين افغان از ايران فاجعه مى آفريند

Mar 16, 2020 - 16:42
زرنج(پژواک، ٢٦ حوت ٩٨): منابع مردمى و حکومتى در نیمروز، ورود سرسام آور مهاجران افغان از ايران و نبود امکانات تشخيصيۀ پيشرفته براى معاينۀ آنان را نگران کننده خوانده، ميگويند که اگر درتشخيص جدى اين افراد توجه لازم صورت نگيرد، فاجعه رخ خواهد داد.
ادامه مطلب

ایران آماده است که برای آزمایش مهاجرین، در خاک خود کمپ هایی را ایجاد کند

Mar 16, 2020 - 16:28
کابل (پژواک، ۲۶ حوت۹۸): مقام ها می گویند که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، کارمندان دولت آزمایش ميشوند؛ و ایران آماده است که برای آزمایش مهاجرین عودت کنندۀ افغان در خاک آن کشور، کمپ هایی را ایجاد کند. تعداد واقعات مثبت ویروس کرونا (Covid-19) در...
ادامه مطلب

ایران، آماده هرگونه کمک باخانواده هاى قربانیان افغان در طياره سقوط شده است

Jan 12, 2020 - 18:26
کابل (پژواک، ٢٢ جدى ٩٨): سفارت ايران در کابل برای ارائه تسهیلات قونسلى به خانواده‌های بازماندگان سانحه هواپیما اعلام آمادگى نمود.
ادامه مطلب

سر قونسل ایران در هرات: حکومت افغانستان زمین بدیل را به ایران واگذار نکرده است

Dec 15, 2019 - 16:48
شهر هرات (پژواک، ۲۴ قوس ۸۹): مسئولان قونسلگری ایران در هرات می گویند که به خاطرعقب نشینی دیوار قونسلگری ایران در هرات، تاکنون زمین از سوی حکومت افغانستان به سفارت ایران در کابل واگذار نشده است.
ادامه مطلب

اعلانات

Advertisement