خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رئیس جمهور غنی به بامیان رفت

Sep 20, 2020 - 09:06
کابل(پژواک،۳۰ سنبله ۹۹):محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور در رأس یک هیأت عالی رتبۀ دولتی به منظور بررسی وضعیت عمومی ولایت بامیان به آن ولایت سفر نمود.
ادامه مطلب

انفجار سرگلولۀ هاوان در باميان شانزده کشته و زخمى برجا گذاشت

Sep 17, 2020 - 15:38
باميان (پژواک، ٢٧ سنبله ٩٩): منابع محلى در بامیان می گویند که در نتیجه انفجار یک سرگلوله هاوان در قریۀ بورغسوی فولادی مرکز این ولایت، يک فرد ملکى کشته و پانزده تن ديگر زخمى شدند. مل پاسوال محمد صادق مرادی قوماندان امنیۀ ولایت بامیان به آژانس خبرى...
ادامه مطلب

نمایشگاه نقاشی بخاطر حفظ حیات وحش در ولایت بامیان برگزار شد

Aug 24, 2020 - 16:10
باميان (پژواک،٣ سنبله ٩٩): به منظور حفظ حيات وحش وجلوگيرى ازشکار بى رويه حيوانات وپرندگان درکشور ، نمايشگاه هنرى ده ها اثرنقاشى شده حيوانات و پرندگان امروز ولايت باميان برگزار گرديد .
ادامه مطلب

در دوسال گذشته در باميان ده ها زن در حرفه هاى خياطى و آرايشگرى آموزش ديده اند

Aug 19, 2020 - 15:10
باميان (پژواک، ٢٩ اسد ٩٩): منابع در ولايت باميان مى گويند که در دوسال گذشته بيش از ٢٠٠ زن در حرفه هاى خياطى و آرايشگرى آموزش داده شده و براى شان زمينه کار مساعد گرديده است و اين برنامه ادامه دارد.
ادامه مطلب

اشتراک کنندگان امتحان کانکور دربامیان : به دلیل شیوع کرونا آمادگی بهترنداشتیم

Aug 05, 2020 - 14:45
بامیان(پژواک، ١٥ اسد ٩٩): شمارى اشتراک کنندگان امتحان کانکور در بامیان می گویند که به دلیل شیوع ویروس کرونا ، عدم دسترسى به کورس هاى آمادگى و نبود سهولت هاى انترنت درولسوالى ها؛ آمادگی لازم برای امتحان نداشتند و نگران آن اند که نتایج خوبی به دست نخواهند آورد.
ادامه مطلب

ده ها باب سردخانه برای نگهداری کچالو دربامیان به بهره برداری سپرده شد

Jul 26, 2020 - 16:46
بامیان(پژواک،٥ اسد۹۹): چهارمین جشنواره‌ی گُل کچالو در بامیان، با افتتاح و بهره‌ برداری ۹۵ ذخیره‌ خانه‌های کچالو گرامی داشت شد.
ادامه مطلب

مکاتب خصوصی بامیان: اجازۀ فعاليت به ما داده شود

Jul 11, 2020 - 16:12
بامیان(پژواک،۲۱ سرطان۹۹): اتحادیۀ مکاتب خصوصی دربامیان خواستار باز گشایی مکاتب درآن ولايت شدند وبرحل مشکلات شان ازسوى وزارت معارف تاکيد کردند .
ادامه مطلب

فعالین حقوق زن دربامیان: به جذب زنان در ادارات دولتی توجه شود

May 26, 2020 - 09:46
بامیان( پژواک،۶ جوزا۹۹):شماری از فعالین حقوق زن در بامیان می گویند با آن که با گذشت هر روز آمار زنان و دختران دارای تحصیلات عالی درحال افزایش است ؛ اما هنوز هم رقم زنان در ادارات دولتی اين ولايت خيلى کم رنگ مى باشد.
ادامه مطلب

با شیوع ویروس کروناعواید گرد شگری در بامیان به صفر تقلیل یافته است

May 09, 2020 - 10:21
بامیان(پژواک، ۲۰ثور۹۹): گردشگری در ولایت بامیان که سالانه از بابت آن ۱،۷ میلیارد افغانی عایدبه دست می آمد، با وضع محدودیت های ناشی از شیوع بیماری کووید - ۱۹ درکشور،متوقف شده است.
ادامه مطلب

رئيس امور زنان باميان: افزايش خشونت عليه زنان نگران کننده است

Mar 12, 2020 - 16:55
بامیان (پژواک، ۲۲ حوت٩٨): مسئولان اداره اموز زنان ولایت بامیان می گویند که امسال نسبت به سال گذشته ٣٤ درصد آمار خشونت عليه زنان، افزایش یافته است.
ادامه مطلب

مسابقات کرلينک بين ورزشکاران دختر وپسر در باميان برگزارشد

Mar 03, 2020 - 17:21
بامیان(پژواک، ١٣ حوت٩٨):در مسابقات يکروزۀ کرلينک که به هدف رشد اين رشتۀ ورزشى در باميان راه اندازى شده است، ٣٠ ورزشکار دختر و پسر اشتراک نموده بودند.
ادامه مطلب

صلح خواهان در باميان بر حفظ دستاوردهاى ١٨ سالۀ کشور تاکید کردند

Mar 01, 2020 - 18:26
باميان (پژواک، ١١حوت٩٨): صدها باشندۀ بامیان، مقام های محلی و اعضاى کاروان صلح خواهی هلمندی، در گردهمايى در برابر مجسمۀ تخریب شدۀ بودا، بر گفتگوهای بین الافغانی و حفظ دستاوردهاى ١٨ ساله کشور تاکید کردند.
ادامه مطلب

"پوليس باميان در قضاياى خشونت عليه زنان غيرمسئولانه عمل مى کند"

Feb 01, 2020 - 18:05
باميان(پژواک، ١٢ دلو ٩٨): شمارى از فعالان مدنى در باميان مى گويند که پوليس باميان، در رسيده گى به قضاياى خشونت عليه زنان، مسلکى و مسئولانه عمل نمى کند.
ادامه مطلب

"ده ها جوان تحصيل کردۀ باميانى به کار جذب نشده اند"

Jan 30, 2020 - 18:26
باميان(پژواک،١٠دلو ٩٨): شمارى ازجوانان با تحصيلات عالى در باميان، که مصروف دست فروشى روى جاده ها هستند، از حکومت مى خواهند که در قسمت ايجاد کار، اقدامات لازم را روى دست گيرد.
ادامه مطلب

کار اعمار شفاخانۀ ورس بامیان با گذشت ١٢ سال هنوز نیمه کاره مانده است

Jan 23, 2020 - 17:48
باميان(پژواک، ٣ دلو ٩٨): دوازده سال قبل کارساخت يک شفاخانه در ولسوالی ورس بامیان آغاز شده؛ اما تا هنوز نيمه کار مانده، والى باميان دليل متوقف بودن کار ساختمانى در اين شفاخانه را ناشى از فساد ادارى مى داند.
ادامه مطلب

مردم ورس بامیان از انکشاف نامتوازن در ولسوالی ها شکایت دارند

Jan 16, 2020 - 16:55
باميان (پژواک، ٢٦ جدى ٩٨): مردم ورس ولايت باميان میگویند که انکشاف در ولسوالی های اين ولايت، نامتوازن بوده و اکثر انکشاف در ولسوالی هايی صورت میگیرد که نزدیک به مرکز ولایت میباشد.
ادامه مطلب

۲۰ زن ماین‌پاک بامیانی نامزد جایزه جهانی شدند

Dec 19, 2019 - 19:19
باميان (پژواک ٢٨ قوس ٩٨): به تعداد ۲۰ تن از زنان ماین پاک در بامیان از دوسال بدینسو فعالیت دارند، نامزد جایزه جهانی شده اند.
ادامه مطلب

دومین جشنواره شعر و نقاشی در بامیان برگزار گردید

Dec 05, 2019 - 19:02
باميان (پژواک ١٤ قوس ٩٨): دومین جشنواره شعر و نقاشی در مورد صلح صلح و حمایت از نیروهای امنیتی در بامیان برگزار گردید.
ادامه مطلب

آغاز فصل زمستان، زندگی مغاره نشینان بامیانى را دشوار کرده است

Dec 01, 2019 - 16:02
باميان (پژواک،١٠ قوس ٩٨): رسيدن فصل زمستان و شدت سردى هوا، ده­ها خانوادۀ باميانى را که نسبت فقر و بيچاره گى در مغاره­هاى اطراف مجسمۀ بودا شب و روز شان را سپرى مى کنند، نگران نموده و خواهان کمک هاى مواد سوخت هستند.
ادامه مطلب

ساختمان دو لیلیه در پوهنتون بامیان به بهره برداری سپرده شد

Nov 28, 2019 - 19:41
باميان (پژواک ٧ قوس ٩٨): مسئوولين وزارت تحصيلات می گويند که ساختمان جدید دو لیلیه و یک طعام خانه برای محصلین اناث پوهنتون بامیان افتتاح و به بهره برداری سپرده شد.
ادامه مطلب

اعلانات

Advertisement