موافقتنامه ساخت لین پروژه انتقال برق ترکمنستان به افغانستان و پاکستان با يک شرکت امضا شد

کابل (پژواک، ١٤ سنبله ٩٩): شرکت برشنا از امضا موافقتنامه‌ ساخت لین پروژه تاپ ( انتقال برق ترکمنستان به افغانستان و پاکستان) خبر داد.

۲۲ قلم تجهیزات تشخيصيه براى مرکز کويد ١٩ فارياب کمک گرديد

میمنه(پژواک، ٢٢ اسد ٩٩):مسوولین محلی در ولایت فاریاب می گویند که ترکمنستان ۲۲ قلم تجهیزات مرکز تشخیصیه کوید ۱۹ را امروز از طریق بندر آقینه به جانب افغانستان سپرد.

ترکمنستان دو مرکز تست ویروس کرونا را در بنادر تورغندی و اندخوی ایجاد می کند

کابل(پژواک،۷جوزا۹۹): ترکمنستان در بنادر تورغندی و اندخوی، دو مرکز تست سریع ویروس کرونا را ایجاد و تمام لاری ها و محموله هایی را که از این بنادر عبور می کنند، ضدعفونی می گردد.

ترکمنستان ۱۲۶ زندانی افغان را رها کرد

کابل (پژواک، ۲۷ ثور ۹۹): وزارت خارجه کشور می گوید، رئیس جمهور ترکمنستان در یک فرمان به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر ۱۲۶ زندانی افغان را رها کرد.

تبادله کالاهای تجارتی میان افغانستان و ترکمنستان به حالت عادی برگشته است

کابل (پژواک، ٢٥ حوت ٩٨): اتاق تجارت وسرمایه گذاری افغانستان، از انتقال حالت عادى کالاها از طريق بنادر کشور ترکمنستان خبر داده و به مردم اطمينان مى دهد که قيمت مواد ارتزاقى افزايش نخواهد يافت.

دهها تن از نيروهاى امنيتى و افراد ملکى که به ترکمنستان پناه برده بودند، دوباره به کشور برگشتند

کابل (پژواک ٢٧ حوت ٩٧): وزارت دفاع ميگويد، ۵۸ تن از سربازان سرحدی و تعدادی از افراد ملکی بشمول اطفال و زنان که در نتیجه درگیری شدید مخالفين در ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس وارد خاک ترکمنستان شده بودند، دوباره به افغانستان برگشت نمودند.

افغانستان و ترکمنستان هفت موافقتنامه همکاری امضا کردند

کابل(پژواک، ۱۲سرطان۹۶): در سفر محمد اشرف غنی به ترکمنستان، هفت موافقتنامه همکاری بین افغانستان و ترکمنستان به امضا رسید.

نشست کميسيون مشترک امنيتى افغانستان و ترکمنستان در کابل برگزارشد

کابل (پژواک،١٣ثور٩٦): چهارمين نشست کميسيون مشترک امنيتی افغانستان و ترکمنستان، به هدف بحث روی اهميت عملی شدن و تأمين امنيت پروژه هاى بزرگ زيربنايى منطقوى، امروز در کابل برگزار گرديد.

اسماعیل خان: ترکمنستان به طالبان اسلحه می دهد

کابل (پژواک، ۱۸ حوت ۹۵): اسماعیل خان، از چهره های با نفوذ جهادی و والی پیشین هرات می گوید که ترکمنستان، با طالبان ارتباط دارد و به این گروه اسلحه می دهد.

رئیس‌جمهور ترکمنستان، دکتورای افتخاری را به رئیس‌جمهورغنی اعطا کرد

کابل (پژواک ٧ قوس ٩٥): دکتورای افتخاری از سوی بردی محمدوف رئیس‌جمهور ترکمنستان به محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان اعطا گردید.

غنى: اکنون ما در فاز سوم گسترش زیربناهای ترانسپورت جهانی قرار داريم

کابل (پژواک، ٦ قوس ٩٥): اشرف غنی ريیس‌جمهور مى گويد که افغانستان، پتانسیل‌های مناسب برای انکشاف ترانسپورت‌ پایدار و اتصال منطقوی دارد.

"جان باختن دو ديپلمات افغان در ترکمنستان يک ضايعه است"

کابل (پژواک،۲۲ میزان ۹۵): وزارت خارجۀ کشور، جان باختن دو ديپلمات افغان در حادثۀ ترافيکى در کشور ترکمنستان را، ضايعۀ بزرگ به اين وزارت خواند.

محصلين افغان :"مددمعاش يک سالۀ ما پرداخت نشده است"

کابل(پژواک، ٣ قوس٩٤): محصلين افغان در ترکمنستان شکايت دارند که از يک سال به اين طرف، مددمعاش آنها پرداخت نشده و هشدار می‌دهند که اگر معاش شان پرداخت نشود، دست به اعتصاب درسی و غذایی می‌زنند.

تفاهمنامه های همکارى ميان افغانستان و ترکمنستان امضا شد

کابل (پژواک،١٦ عقرب ٩٤): در پنجمین نشست مشترک اقتصادى میان افغانستان و ترکمنستان، مقام هاى دو کشور؛ تفاهمنامه های همکارى هاى دوجانبه در بخش هاى زراعت، مخابرات، ترانسپورت و برق امضا نمودند. به اساس معلومات وزارت ماليه، دراين نشست دیروز در عشق آباد...

افغانستان و ترکمنستان پنج قرارداد همکاری امضاء کردند

کابل (پژواک، ۵ سنبله۹۴): مقام‌های افغان و ترکمن در جریان سفر رئیس جمهور ترکمنستان به کابل، سه یاداشت تفاهم و دو موافقت نامه امضاء کردند. این سه یاداشت تفاهم در زمینه مبارزه با پول شویی، توسعه همکاری در بخش‌های انرژی، ورزشی، و توافق نامه‌ها در امور...

افغانستان امروز ميزبان رييس جمهور ترکمنستان میباشد

کابل (پژواک، ٥ سنبله۹۴): رييس جمهور ترکمنستان امروز وارد کابل گرديد و در اين سفر در کنار تهديدهاى نوظهور امنيتى در منطقه روى روابط سياسى ، اقتصادی، مسايل ترانزيت و تجارت با مقام‌هاى افغان گفتگو خواهد کرد. يک منبع حکومت به آژانس خبرى پژواک گفت که...

برای تقویت برق وارداتی ترکمنستان در هرات قراردادی امضا شد

شهرهرات(پژواک،٢٢سرطان٩٤): در ولايت هرات، براى تقويت برق وارداتی ترکمنستان ميان شرکت برشنا و کشور ترکمنستان، قراردادى به هزينۀ هفده ميلیون دالر امريکايى به امضا رسيد.