خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

خبرنگاران زن : طالبان بايد متعهد به ادامۀ کار زنان دررسانه ها باشند

Sep 06, 2020 - 15:50
کابل (پژواک، ١٦ سنبله ٩٩): ده ها خبرنگار زن طى يک نظر سنجى، خواستار اولويت دهى به حقوق زنان در اجنداى مذاکرات بين الافغانى شده و مى گويند که نقش اساسى اين مذاکرات را بايد زنان داشته باشند.
ادامه مطلب

خبرنگاران زن: با ارزش هاى رسانه ها بايد معامله نشود

Aug 20, 2020 - 18:18
کابل (پژواک، ۳۰ اسد ۹۹): مرکز حمایت از خبرنگاران زن با ابراز نگرانى ميگويد که طى چندين سال گذشته رسانه ها قربانى زيادى را متحمل شدند، بايد در پروسه صلح مورد معامله قرار نگيريد.
ادامه مطلب

" پس از این هیچ مورد از شکايات خبرنگاران بدون پیگيری نخواهد ماند"

Aug 12, 2020 - 14:46
کابل(پژواک، ٢٢ اسد ٩٩): به اساس يک تفاهم نامه ؛ منبعد خبرنگاران آدرسی مشخصی برای درج شکایات از بابت عدم دسترسی به اطلاعات خواهند داشت و هیچ شکايتى آنها بدون پیگری نخواهد ماند.
ادامه مطلب

در شش ماه اخیر ۴۲ مورد خشونت علیه خبرنگاران در افغانستان ثبت شده است

Jul 19, 2020 - 15:23
کابل (پژواک،۲۹سرطان۹۹): کمیتۀ مصئونیت خبرنگارن از ثبت ۴۲ مورد خشونت علیه خبرنگاران در شش ماه اخیر خبر می دهد و می گوید که درمذاکرات صلح، ازآزادی بیان و رسانه ها به عنوان ارزشهای غیرقابل معامله دفاع شود.
ادامه مطلب

فرهنگ معافیت از مجازات علیه خبرنگاران در افغانستان پایان داده شود

Jul 01, 2020 - 15:09
کابل(پژواک،۱۱سرطان۹۹):شمارى از خبرنگاران در نامه اى سرگشاده از حکومت خواستند که به تامین امنیت خبرنگاران اولویت بدهد و به فرهنگ معافیت از مجازات خاتمه داده شود.
ادامه مطلب

خبرنگاران ننگرهار درامر مبارزه با فساد از آژانس خبری پژواک حمایت کردند

Jun 28, 2020 - 16:01
جلال اباد (پژواک، ۸ سرطان ۹۹): ژورنالیستان آزاد ولایت ننگرهار طی یک کنفرانس در مبارزه با فساد از آژانس خبری پژواک حمایت نمودند و گزارش منتشر شده پژواک در مورد قاچاق ونتلاتورها را توصیف کرده اند.
ادامه مطلب

از هر ده عامل خشونت با خبرنگاران تنها یک تن مجازات شده است

Nov 03, 2019 - 16:59
کابل (پژواک،۱۲عقرب ۹۸): در سطح جهان و افغانستان، تنها به ده درصد قضایای قتل و خشونت علیه خبرنگاران رسیده گی شده و این معافیت از مجازات، منجر به تداوم خشونت با خبرنگاران و خودسانسوری خبرنگاران گرديده است.
ادامه مطلب

نى: پوليس کابل با خبرنگاران برخورد خشونت‌آمیز کرده است

Jul 05, 2019 - 11:49
کابل (پژواک، ١٤ سرطان ٩٨): نی حمایت کنندۀ رسانه های آزاد افغانستان مى گويد که پوليس کابل، با خبرنگاران برخورد خشونت‌آمیز کرده است.
ادامه مطلب

خبرنگاران: پولیس خوست و مقام ولایت در دسترسی به معلومات همکاری نمی کنند

Jun 19, 2019 - 16:43
شهرخوست (پژواک، ۲۹جوزا ۹۸): شماری از خبرنگاران خوست می گویند که قوماندانی امنیۀ این ولایت و در برخی موارد، مسئولین مقام ولایت، در عرصه دسترسی به معلومات با آنها همکاری نمی کنند.
ادامه مطلب

از دو سال بدینسو ۱۵۰۰ قضیۀ خشونت با خبرنگاران مورد تحقیق قرار گرفته است

May 09, 2019 - 16:56
کابل (پژواک، ۱۹ثور۹۸): مسئولین وزارت اطلاعات و فرهنگ میگویند که طی دو سال گذشته ۱۵۰۰ دوسیه انواع خشونت ها با خبرنگاران، مورد تحقیق قرار گرفته که برای اجراآت لازم به ارگان های عدلی و قضایی محول شده است.
ادامه مطلب

خبرنگاران کندهار با محدودیت معلومات و تهدید زورمندان روبرو اند

May 04, 2019 - 20:03
کندهار (پژواک، ۱۴ثور۹۸): در کندهار نهادهای دفاع از خبرنگاران میگوید که نداشتن دسترسى به معلومات، تهدیدهای زورمندان و عدم رسیدگی به خبرنگاران کشته شده از مشکلات عمده خبرنگاران در این ولایت میباشد.
ادامه مطلب

خبرنگاران غور: صلح باید ضامن حفظ نظام و دست آوردهای نزدیک به دو دهه باشد

Mar 18, 2019 - 19:20
فيروزکوه، فراه (پژواک ٢٧ حوت ٩٧): خبرنگاران ولايت غور ميگويند که صلح باید ضامن حفظ نظام و دست آوردهای نزدیک به دو دهه باشد.
ادامه مطلب

"در اکثر رسانه ها تبعیض علیه خبرنگاران زن وجود دارد"

Mar 06, 2019 - 18:51
کابل (پژواک، ۱۵ حوت ۹۷): در چندين مراسم تجليل از روز جهانى زن در کابل، سرپل و فاریاب، در حالى بر تامين حقوق زنان به خصوص زنان خبرنگار تاکيد شد که در هفده سال اخير ١٢ خبرنگار زن در افغانستان کشته شده اند.
ادامه مطلب

خبرنگاران در کندز، مسئولین حکومتى را به کتمان اطلاعات متهم میکنند

Sep 15, 2018 - 17:24
شهرکندز(پژواک،٢٤سنبله٩٧): خبرنگاران ولايت کندز، مسئولین حکومتى آن ولايت را به کتمان اطلاعات متهم نموده ميگويند که اين امر سبب شده تا دست اندرکاران رسانه اى در کندز، گزارش ها را با دقت وسرعت لازم به مخاطبان نرسانند.
ادامه مطلب

طرح‌ های حمایت از خبرنگاران تاکنون موفق نبوده و بیشتر نمایشی است

Sep 12, 2018 - 18:39
کابل(پژواک،٢١ سنبله ٩٧): نهادهای صنفی رسانه یی می‌ گویند تا زمانی که برای مصئونیت خبرنگاران هماهنگی های لازم میان حکومت، مدیران رسانه‌ ها، نهادهای حامی رسانه ها ایجاد نشود، خبرنگاران‌ بیشتری قربانی می شوند.
ادامه مطلب

منسوبین امنیت ملی درکابل خبرنگاران را لت وکوب و کامره های آنها را شکستانده اند

Jul 26, 2018 - 14:43
کابل (پژواک، ۴ اسد ۹۷): بعد ازحمله انتحاری امروز درمنطقه کمپنی کابل، منسوبین امنیت ملی خبرنگاران را مورد ضرب وشتم قرارداده و کامره های آنها را نیز شکستانده اند.
ادامه مطلب

نی: در افغانستان خشونت هاعلیه خبرنگاران افزایش یافته اند

Jul 12, 2018 - 17:05
کابل (پژواک، ۲۱سرطان ۹۷): اداره (نی) می گوید که در افغانستان قتل، ضرب و شتم و تهدید خبرنگاران افزایش یافته که به طور اوسط ۳۰ درصد بلند رفته است و هزار خبرنگار از چند ماه بدینسو معاشات شان را دریافت نکرده اند.
ادامه مطلب

"افغانستان یکی از خطرناکترین کشورها برای کار خبرنگاران می باشد"

May 02, 2018 - 17:57
کابل (پژواک، ۱۲ ثور۹۷): سازمان ملل متحد، رسانه های آزاد در افغانستان را دستاوردهای قابل توجه می داند؛ اما می گوید که افغانستان یکی از خطرناکترین کشورها برای کار خبرنگاران می باشد.
ادامه مطلب

"میزان بالای خشونت‌ها علیه خبرنگاران نگران کننده است"

Apr 22, 2018 - 17:09
کابل (پژواک، ۲ثور۹۷): فدراسیون نهادهای ژورنالیستان و رسانه‌ها می‌گوید که در یک سال گذشته، ۱۶۴ مورد رویداد خشونت آمیز و تهدید علیه خبرنگاران و کارمندان رسانه‌ای در کشور به ثبت رسیده، که از آن جمله ۱۹ مورد آن منجر به مرگ شده است.
ادامه مطلب

خبرنگاران: چالش ها در برابر ما زياد است

Mar 18, 2018 - 17:06
کابل(پژواک،٢٧حوت ٩٦): شمارى از خبرنگاران و فعالان رسانه يى در کشور مى گويند که چالش ها در برابر شان زياد است و حکومت در امر رسيدگی به اين چالش ها، در حد شعار و ايجاد قوانين، کار کرده و برای عملی کردن آن، هيچ اقدامی نکرده است.
ادامه مطلب

اعلانات

Advertisement