خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

غنی: "صلح آمدنی است، مردم حوصله داشته باشند"

Oct 09, 2020 - 10:18
کابل(پژواک،۱۸میزان۹۹):رئیس جمهورغنی ضمن این که نتایج سفرش را به قطر مثبت خوانده می گوید که صلح آمدنی است، اما مردم حوصله داشته باشند تا صلح باعزت و پایدار درکشور برقرار گردد.
ادامه مطلب

اشرف غنى: در جمع زندانيان آزاد شدۀ طالبان ده ها تن قاچاقبران موادمخدر بودند

Oct 07, 2020 - 11:39
کابل (پژواک، ١٦ ميزان ٩٩): رئيس جمهورغنی مى گوید که هرنوع توافق صلح میان دولت و طالبان، باید از سوی پارلمان و لویه جرگه افغانستان تايید شود و لویه جرگه مشورتى، تصميمى را که در مورد رهايى زندانيان طالبان گرفت، از راه قانون ناممکن بود؛ چون ده ها تن اين زندانيان به اتهام قاچاق موادمخدر دستگیر شده بودند.
ادامه مطلب

رئیس جمهور غنی به بامیان رفت

Sep 20, 2020 - 09:06
کابل(پژواک،۳۰ سنبله ۹۹):محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور در رأس یک هیأت عالی رتبۀ دولتی به منظور بررسی وضعیت عمومی ولایت بامیان به آن ولایت سفر نمود.
ادامه مطلب

غنی: باید نقشۀ واضح برق برای معادن داشته باشیم

Sep 13, 2020 - 09:42
کابل (پژواک، ۲۳ سنبله ۹۹): رئیس جمهور غنی ضمن تاکيد بر داشتن يک نقشۀ واضح برق برای معادن کشور گفت که بدون برق صنعتى شدن ناممکن است.
ادامه مطلب

غنى: حمله بالاى قوای امنیتی و رهبری افغانستان، حمله بر امنیت ملی و اتفاق کشور است

Sep 10, 2020 - 18:12
کابل (پژواک، ٢٠ سنبله ٩٩): رييس جمهور غنى مى گويد که صلح آمدنى است اما نظام براساس اراده آزاد مردم افغانستان دوام پیدا خواهد کرد.
ادامه مطلب

سه معين وزارت فواید عامه از سمت هایش برکنار شدند

Aug 25, 2020 - 12:04
کابل (پژواک، ۴ سنبله ۹۹): رئیس جمهور غنی سه معين وزارت فواید عامه از وظیفه هایشان برکنار کرده اند.
ادامه مطلب

غنى: طالبان بايد خواهش لويه جرگه را به آتش بس سرتاسرى بپذيرند

Aug 09, 2020 - 16:24
کابل (پژواک،١٩ اسد ٩٩):رئیس جمهور غنی مى گويد که امروز انتخاب به دست طالبان است که خواهش لویه جرگه را به آتش بس سرتاسری قبول کنند وتنوع و وحدت مردم افغانستان را بپذیرند.
ادامه مطلب

غنی: پولیس ملی باید مردم محور شود

Jul 30, 2020 - 16:44
کابل(پژواک، ۹ اسد ۹۹): رئیس جمهور غنی، بر اصلاحات بنیادی در وزارت امور داخله، ایجاد سیستم ها جهت تطبیق برنامه های اصلاحی پولیس و اصلاحات بیشتر در تشکیلات پولیس ملی، تاکید کرد.
ادامه مطلب

غنی: چوکات برای صندوق قرضه مسکن به کارمندان دولتی ترتیب شود

Jul 23, 2020 - 19:11
کابل (پژواک، ۲ اسد ۹۹): شورای عالی اقتصاد، قرارداد پروژه های مشارکت عامه و خصوصی نصب دستگاه های تولید برق را در پرنسیب تایید کرد و رییس جمهور هدایت داد که چوکات برای صندوق قرضه مسکنبه کارمندان دولتی و منسوبین قوای امنیتی کشور ترتیب شود.
ادامه مطلب

غنی: خدمات در میدان هوایی بین المللی "حامد کرزی" معیاری گردد

Jul 20, 2020 - 10:09
کابل(پژواک،۳۰سرطان۹۹): رئیس جمهور غنی ضمن تاکید به مبارزه جدی با فساد و رعایت معیارهای بین المللی درمیدان هوایی "حامد کرزی" گفت که خدمات دراين ميدان باید معیاری وازاقدامات غيرقانونى شرکتهاى متخلف جلوگيرى گردد.
ادامه مطلب

رئیس جمهور غنی، مجموعۀ اسناد تاریخی دورۀ غوریان را به آرشیف ملی سپرد

Jul 19, 2020 - 09:55
کابل (پژواک، ۲۹ سرطان ۹۹): محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور،مجموعۀ اسناد تاریخی دورۀ غوریان را که تا حال از سوی شخصی به نام میرزامحمد در غور نگهداری می شد، به آرشیف ملی سپرد.
ادامه مطلب

غنی: جلو فاجعه در شهر غزنی گرفته شده اما هنوزهم تهدیدات اساسی از میان برداشته نشده است

Jul 16, 2020 - 18:29
کابل(پژواک،۲۶سرطان۹۹):رئیس جمهور غنی می گوید که شهر غزنی از تهدیدات دشمن مصوون و جلو فاجعه گرفته شده، مگر هنوز هم خطر اساسی از میان نرفته است.
ادامه مطلب

طرح های چهارچوب انکشاف ستراتیژیک پنج شهر بزرگ افغانستان تصویب گرديد

Jul 01, 2020 - 11:28
​کابل(پژواک،۱۱ سرطان۹۹): درنشستى به رياست محمد جمهور غنی، طرح های چهارچوب انکشاف ستراتیژیک پنج شهر بزرگ کشور در پرنسیپ تصویب و به ارگان های مربوط هدایت داده شد تا برای عملی کردن این طرح ها طبق نیازمندی جامعه کار کنند.
ادامه مطلب

به حکم رييس جمهور" ادارۀ بازرس"مصارف مبارزه با کرونا را بررسی مي کند

Jun 30, 2020 - 16:39
کابل(پژواک،١٠سرطان۹۹): به اساس حکم رئیس جمهورغنى،"ادارۀ بازرس"مکلف گرديد تا شکایات و گزارش های مربوط به چگونگی مدیریت و مصرف منابع مبارزه با ویروس کرونا را بررسی نماید.
ادامه مطلب

​غنی: حکومت متعهد به حفظ ارزش هاى دودهۀ پسين درکشور مى باشد

Jun 29, 2020 - 15:38
کابل(پژواک، ۹ سرطان ۹۹): ریاست جمهوری می گوید که حرکت خطرناک به منظور هدف قرار دادن آزادی ها و ارزش های نزدیک به دو دهه پسین در کشور آغاز شده؛ اما حکومت به جلوگیری آن متعهد است.
ادامه مطلب

رییس جمهور: خروج سربازان امریکایی قبل از زمان تعیین‌شده بر روند صلح تاثیرخواهد گذاشت

Jun 25, 2020 - 15:02
کابل (پژواک، ۵ سرطان ۹۹) : رییس جمهور محمد اشرف هشدار می دهد که خروج کامل سربازان امریکایی ازافغانستان قبل از زمان تعیین‌شده و امضای توافق صلح میان حکومت و طالبان، روی روند گفتگوهای صلح تاثیر خواهد گذاشت.
ادامه مطلب

رئيس جمهورغنى ،هياتى رابراى بررسى"قاچاق دستگاه هاى تنفسى مصنوعی"موظف کرد

Jun 24, 2020 - 11:59
کابل(پژواک، ۴ سرطان۹۹): به دنبال نشرگزارش آژانس خبری پژواک مبنی برقاچاق ۳۲ دستگاه تنفسی مصنوعی به خارج از کشور، کمیته اى با صلاحیت جهت بررسی بی طرفانه این موضوع، از سوی ریاست جمهوری ایجاد گردید.
ادامه مطلب

رییس جمهور: حمله بالای افراد ملکی پروسۀ صلح را آسیب می رساند

Jun 23, 2020 - 11:40
کابل(پژواک،۳ سرطان ۹۹):رییس جمهورغنی، حمله بالای افراد ملکی را جنایت ضد بشری و ارزش های اسلامی خوانده ، به نهادهای ذیربط هدایت داد تا چگونگی حادثه حمله بالای موتر حامل کارمندان لوی څارنوالی را بررسی کنند.
ادامه مطلب

رییس جمهور: نهادهای امنیتی برای تامین امنیت علمای دین اقدامات لازم روی دست گیرند

Jun 15, 2020 - 12:50
کابل(پژواک،۲۶جوزا۹۹):رئیس جمهورغنی،به نهاد های امنیتی کشور دستور داده تا درتامین امنیت علما، روحانیون وشخصیت های مذهبی کشور اقدامات بیشتر را روی دست گیرند.
ادامه مطلب

غنی: رویداد آتش گرفتن موتر حامل شهروندان افغان در ایران، بگونه جدی پی گیری شود

Jun 08, 2020 - 15:14
کابل (پژواک، ۱۹ جوزا ۹۹): رئیس جمهور غنی، از سرپرست وزارت امور خارجه خواسته است که رویداد آتش گرفتن موتر حامل شهروندان افغان در شهر یزد ایران را به گونه ى جدی از طریق مراجع دپلوماتیک دو کشور، پی گیری کند.
ادامه مطلب

اعلانات

Advertisement