خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

براى زنان از طريق آنلاين کاريابى مى شود

Oct 07, 2020 - 15:09
کابل(پژواک، ١٦میزان ٩٩): وزارت امور زنان، از«کمپنی تکنالوژی سکریپت کرفت» خواست تا ويب سايتى را ايجاد کند که از طريق آنلاين، براى صنايع دستى زنان بازاريابى و کاريابى صورت گيرد.
ادامه مطلب

زنان در دايکندى: ما صلح می‌خواهیم، حفظ نظام جمهوریت خط سرخ ما است

Sep 21, 2020 - 16:45
نيلى(پژواک، ٣١ سنبله ٩٩): شمارى از زنان در دايکندى دريک راهپيمايى ضمن حمايت از گفتگوهاى صلح به حفظ نظام جمهورى، حقوق و آزادى هاى زنان در جريان گفتگوهاى صلح تاکيد کردند.
ادامه مطلب

«زنان افغان صلح عادلانه و پاسخگو می خواهند»

Sep 10, 2020 - 16:01
کابل (پژواک، ۲۰سنبله۹۹): دو نهاد حمایت از زنان طى يک نامه اى از جامعه جهانى خواستند ،در کنار اين که به کمک هاى شان با نيروهاى امنيتى ادامه دهند، از پروسه صلح در افغانستان نظارت جدى داشته باشند.
ادامه مطلب

در دوسال گذشته در باميان ده ها زن در حرفه هاى خياطى و آرايشگرى آموزش ديده اند

Aug 19, 2020 - 15:10
باميان (پژواک، ٢٩ اسد ٩٩): منابع در ولايت باميان مى گويند که در دوسال گذشته بيش از ٢٠٠ زن در حرفه هاى خياطى و آرايشگرى آموزش داده شده و براى شان زمينه کار مساعد گرديده است و اين برنامه ادامه دارد.
ادامه مطلب

​شبکه هاى ولايتى زنان، برحضورمعنى دار زنان وجوانان درگفتگوهاى صلح تاکيد کردند

Aug 15, 2020 - 16:44
کابل(پژواک، ۲۵ اسد ۹۹): اعضای شبکه های ولایتی زنان طى نشستى درکابل از حکومت و طالبان خواستند که در گفتگوهاى بين الافغانى، مسايلى چون آتش بس فورى، حضور معنى دار زنان، تحکيم وحدت ملى و نظارت از آتش بس جدى گرفته شوند.
ادامه مطلب

زنان باميانى بى صبرانه در انتظار آمدن صلح در کشور مى باشند

Aug 12, 2020 - 14:17
کابل(پژواک، ٢٢ اسد ٩٩): شمارى از زنان باميانى، فيصله لويه جرگه مشورتى رايگانه راه براى رسيدن به صلح خوانده درحاليکه انتظار آغاز گفتگوهاى بين الافغانى مى باشند ازطرفين جنگ ميخواهند که آتش بس دايمى را اعلان کنند.
ادامه مطلب

نگرانی فعالان حقوق زن در بادغیس از حضور کمرنگ زنان در اداره های محلی

Jul 12, 2020 - 20:50
هرات ( پژواک، ۲۲ سرطان ۹۹ ): شماری از فعالان حقوق زن دربادغیس از حضور کمرنگ زنان در اداره های دولتی دراین ولایت ابراز نگرانی میکنند. این‌شمارفعالان حقوق زن بخاطر دادخواهی در این مورد، نشستی را در شهر هرات برگزار کردند . به گفته آنان، درحالیکه براساس...
ادامه مطلب

زنان درغور: درمذاکرات بین الافغانی به زنان افغان نقش اساسی داده شود

Jul 05, 2020 - 16:49
کابل(پژواک، ۱۵ سرطان ۹۹): زنان غورى خواستار نقش اساسی درمذاکرات بین الافغانی براى زنان کشوربوده ،می گویند که در این گفتگوها، باید به حفظ دستاوردهای دو دهه اخیر تاکید صورت گیرد .
ادامه مطلب

در سال روان به بيش از١١٠٠ قضیۀ خشونت علیه زنان در محاکم رسیدگی شده است

Jun 25, 2020 - 16:46
کابل(پژواک، ۵ سرطان ۹۹):لوی څارنوالی می گوید که در شش ماه نخست سال روان، به۱۱۷۳ قضیه خشونت علیه زنان درمحاکم افغانستان رسیدگی شده است و بیشترین این قضایا در کابل بوده است.
ادامه مطلب

سفارت ها درکابل: در گفتگوهای صلح، مشارکت معنى دار زنان یک نیاز مبرم است

Jun 04, 2020 - 16:42
کابل(پژواک، ۱۵ جوزا ۹۹): برخی سفارت های در کابل، می گویند، تاریخ نشان داده است؛ در آنعده توافقات صلح که زنان به طور کامل دخیل باشند، دوام و موفقیت بیشتر می داشته باشد، از اینرو نیاز است که دولت افغانستان و طالبان بر مشارکت معنى دار زنان در مذاکرات صلح تاکید کنند.
ادامه مطلب

برخى زنان از خیابان آزاری ها در شهر سرپل شکایت دارند

Jan 20, 2020 - 16:54
سرپل (پژواک،۳۰ جدی ۹۸): شماری از زنان و دختران، از خیابان آزاری ها در شهر سرپل شکایت دارند و از مراجع ذیربط می خواهند که برای جلوگیری از آن، اقدام لازم کنند.
ادامه مطلب

"برای کاهش خشونت علیه زنان در رسانه ها سیستم مجازات باید وجود داشته باشد"

Jan 16, 2020 - 18:23
کابل (پژواک،۲۶ جدی ۹۸): اشتراک کننده گان یک کنفرانس برای کاهش خشونت های جنسیتی و آزار و اذیت در برابر خبرنگاران زن، خواهان سیستم مجازات در تمامی رسانه ها شدند.
ادامه مطلب

زنان در فاریاب بخشی از سبزیجات مورد نیاز بازار را تامین می کنند

Jan 13, 2020 - 18:09
ميمنه (پژواک، ٢٣جدى٩٨): هزاران تن از زنان در فاریاب، با ایجاد باغچه های خانگی و کشت سبزیجات، مشغول کار شده، اقتصاد خانواده های شانرا تقویت و بخشی از سبزیجات مورد نیاز بازار را نیز مرفوع ساخته اند.
ادامه مطلب

تلاش زنان برای کار در ادارات دولتی در کندهار بیشتر شده است

Oct 23, 2019 - 17:00
کندهار(پژواک، اول عقرب ۹۸): تلاش زنان برای کار در ادارات دولتی در کندهار، در حالی بیشتر شده است که حضور مامورین زن در این ادارات، حدود ۲ درصد می باشد.
ادامه مطلب

زنان دايکندى: کميسيون انتخابات بايد جلوتقلب در انتخابات را بگيرد

Sep 23, 2019 - 15:13
نيلى(پژواک، اول ميزان ٩٨): شمارى از زنان دايکندى، درحاليکه آماده گى اشتراک در انتخابات را دارند؛ اما نگران اند که مبادا تقلب و تخلف، اين پروسۀ ملى را نيز متاثر سازد و از کميسيون مستقل انتخابات مى خواهند که شفافيت انتخابات را حفظ نموده و از تقلب جلوگيرى کند.
ادامه مطلب

بيرق دست دوزى زنان در تپۀ وزير اکبرخان برافراشته شد

Aug 22, 2019 - 17:00
کابل (پژواک، ٣١ اسد ٩٨): به مناسبت صدمين سالروز استرداد استقلال افغانستان، بيرق کشور که توسط زنان دست دوزى شده است، در تپۀ وزیر محمد اکبر خان شهر کابل، به اهتزار درآورده شد.
ادامه مطلب

​خانمهای خوست: انتخابات کشور را از بحران بيرون کرده ميتوانيم

Jul 15, 2019 - 18:56
شهر خوست (پژواک، ۲۴ سرطان ۹۸): طی يک جلسه ده ها خانم در ولايت خوست، بر برگزاری انتخابات تاکید کردند و گفتند که انتخابات ریاست جمهوری کشور را از بحران موجود بیرون کرده میتوانند.
ادامه مطلب

زنان در جوزجان از آزار و اذیت های خیابانی شکایت کردند

Jun 17, 2019 - 17:09
شبرغان(پژواک، ۲۷ جوزا ۹۸): در پی شکایت شماری از باشنده گان شبرغان، از آزار و اذیت زنان در مکان های مختلف و عدم دسترسی به حقوق اساسی شان، ریاست عدلیه جوزجان برنامه آگاهی دهی حقوقی را راه اندازی نمود.
ادامه مطلب

«خشونت ها در برابر زنان سبب حضور کمرنگ آنان در انتخابات بوده است»

Apr 10, 2019 - 17:05
کابل (پژواک،۲۱ حمل ۹۸): یافته های یک تحقیق نشان می دهد که ناامنی، بی ثباتی، معافیت گسترده و میزان بلند خشونت علیه زنان، تاثیر سوء بر مشارکت مساویانه و حضور کمرنگ زنان افغان در پروسۀ انتخابات داشته است.
ادامه مطلب

بانوان هرات: صلح بدون مشارکت زنان پایدار نخواهد بود

Mar 26, 2019 - 17:44
هرات(پژواک، ۶ حمل ۹۸): شماری از زنان در هرات، ضمن تاکید برعادلانه و پایدار بودن صلح در کشور و حمایت از روند گفتگوهای صلح در سطح ملی و بین المللی، خواستار مشارکت زنان در پروسه های صلح وانتخابات شدند.
ادامه مطلب

اعلانات

Advertisement