خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در راستای رفع موانع در گفتگوهای صلح پیشرفت های شده است

Aug 20, 2020 - 16:33
کابل (پژواک،۳۰ اسد ۹۹): وزارت امور خارجه، اعتراض دو کشور بر آزادی شماری زندانیان طالبان را مانع آغاز گفتگوهای صلح می داند ؛اما می گوید که برای رفع آن تلاش ها جریان دارد و پیشرفت های نیز در این راستا شده است.
ادامه مطلب

وزارت امور خارجه: جامعۀ جهانى ازبرگزاری لویه جرگه مشورتی حمایت می نماید

Aug 05, 2020 - 09:43
کابل (پژواک، ١٥ اسد٩٩) : وزارت امور خارجه افغانستان مى گويد که جامعه جهانی از روند صلح به رهبری و مالکیت افغانها و برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح حمایت می نماید.
ادامه مطلب

"کشورهای منطقه و جهان ادامۀ خشونتها از سوی طالبان را غیر قابل قبول خواندند"

Jul 11, 2020 - 16:29
کابل(پژواک،۲۱سرطان ۹۹):وزارت خارجۀ کشورمی گوید که کشورهای اشتراک کننده درنشست های منطقه یی وجهانی برای صلح افغانستان، سطح بلند خشونت از سوی طالبان را غیر قابل قبول دانسته و از آنان خواستار پایان دادن به خشونت ها و آغاز مذاکرات مستقیم با حکومت افغانستان شدند.
ادامه مطلب

​افغانستان درهفتۀ جارى ميزبان سه نشست مهم درمورد صلح مى باشد

Jul 04, 2020 - 15:29
کابل(پژواک،۱۴سرطان ۹۹):وزارت خارجه می گوید که دولت افغانستان طی هفته جاری میزبان سه نشست مهم منطقوی، فرا منطقوی و سه جانبه به هدف ایجاد اجماع منطقوی و جهانی درمورد پروسه صلح و مذاکرات بین الافغانی خواهد بود.
ادامه مطلب

تحقیقات مشترک افغانستان و ایران در مورد کشته شدن مهاجران افغان امروز آغاز می شود

May 13, 2020 - 10:37
کابل)پژواک، ۲۴ ثور۹۹): تحقیقات مشترک افغانستان و ایران در مورد کشته شدن شماری از مهاجرین افغان از سوی نیروهای سرحدی ایران در سرحد میان دو کشور امروز آغاز می شود.
ادامه مطلب

وزارت خارجه: بحث ها برای ایجاد اجماع منطقوی روی پروسه صلح آغاز شده است

Apr 28, 2020 - 16:46
کابل ( پژواک، ۹ ثور، ۹۹): وزارت امور خارجه می گوید،جلب همکاری کشورها در زمینه مبارزه با ویروس کرونا، اجماع منطقه ای وجهانی برای صلح وجلب حمایت کشورها برای ایجاد آتش بس بشر دوستانه، اولویت های این وزارت است.
ادامه مطلب

وزیر خارجه ایران: با افغان های مقیم ایران هر نوع همکاری را انجام می دهیم

Apr 13, 2020 - 14:43
کابل(پژواک، ۲۵ حمل ۹۹): وزیر خارجه ایران، از هر گونه همکاری دولت متبوع اش با افغانستان اطمینان داده و گفت که کشورش از هیچ اقدامی در زمینه مساعدت با افغان ها در ایران دریغ نخواهد ورزید.
ادامه مطلب

طی پنج سال اخير، ۱۳۵تن از کارمندان وزارت خارجه برکنار شده اند

Feb 27, 2020 - 17:45
کابل (پژواک، ٨ حوت ٩٨): وزارت امور خارجه می گويد که در جريان پنج سال اخير، ۱۳۵ تن از کارمندان اين وزارت، بنا به دلایل مختلف از وظایف شان برکنار شده اند.
ادامه مطلب

هيواد: اصلاحات بنیادی در وزارت امور خارجه صورت خواهد گرفت

Nov 26, 2019 - 17:14
کابل (پژواک، ٥ قوس ٩٨): وزارت امور خارجۀ کشور، روی يک بستۀ اصلاحلاتی کار می‌کند و پس از تکمیل شدن آن، اصلاحات بنیادی در این وزارت صورت خواهد گرفت.
ادامه مطلب

"از پاکستان می خواهیم که گام های عملی برای صلح در افغانستان بردارد"

May 20, 2019 - 15:05
کابل (پژواک،۳۰ ثور۹۸): وزارت امور خارجه، خواستار اقدام های عملی پاکستان برای صلح افغانستان شده و از تحرکات منطقه یی و بین المللی بخاطر زمینه سازی گفتگوهای مستقیم صلح میان حکومت و نمایندگان طالبان، استقبال می کند.
ادامه مطلب

وزارت خارجه: پاکستان بايد از اظهارات بی ربط که هیچ مشکلی را حل نمیکند بپرهيزد

Feb 20, 2019 - 18:41
کابل (پژواک، اول حوت ٩٧): وزارت امور خارجۀ افغانستان، ضمن اينکه اظهارات اخير سفير پاکستان در کابل را خلاف تعهد اين کشور براى برقرارى صلح در افغانستان مى داند، ميگويد که از اظهارات بی ربط که هیچ مشکلی را حل نمی نماید، پرهيز شود.
ادامه مطلب

وزارت امور خارجه معاون سفير ايران را فراخواند

Dec 22, 2018 - 19:20
کابل (پژواک، اول جدى ٩٧): وزارت خارجه ميگويد که معاون سفیر ایران را در پیوند به توهین، تحقیر و ضرب و شتم تعدادی از هموطنان مهاجر در ایران توسط شخصی که لباس نیروهای امنیتی کشور ایران را به تن دارد، فراخواند.
ادامه مطلب

وزارت خارجه افغانستان از" پیشرفت اندک" در مذاکره با پاکستان خبر داد

Apr 02, 2018 - 20:24
کابل(پژواک، ۱۳حمل۹۷): وزارت امور خارجه افغانستان می گوید که سومین دیدار هیأت های بلند رتبه افغان وپاکستانی برای صلح و همبستگی با "اندکی پیشرفت" به پایان رسیده است.
ادامه مطلب

وزارت خارجه، از پيشرفت کار پروژه هاى بزرگ اقتصادى در کشور خبر داد

Oct 10, 2016 - 16:36
کابل(پژواک،١٩ ميزان ٩٥): وزارت امور خارجه افغانستان، از پيشرفت کار پروژه هاى بزرگ اقتصادى چون تاپى، کاسا يک هزار، راه چاه بهار ايران و راه لاجورد خبر داد.
ادامه مطلب

شارژدافیر سفارت پاکستان به وزارت امور خارجه احضار شد

Jun 01, 2016 - 19:05
کابل (پژواک، ۱۲جوزا ۹۵): وزارت امور خارجه، در اعتراض به برخورد نیروهای امنیتی پاکستان با جنرال قونسل افغانستان در پشاور، شارژدافیر سفارت این کشور را احضار کرد.
ادامه مطلب

از ۶۰مین سالگرد تاسیس انستیتيوت دیپلماسی وزارت امور خارجه تجلیل شد

May 29, 2016 - 19:02
کابل (پژواک، ۹ جوزا ۹۵): وزیر امور خارجه، با اعلام تلاش برای ارتقاى انستیتيوت دیپلماسی این وزارت به اکادمی، خواستار کمک همکاران بین المللی افغانستان در زمینۀ بلند بردن ظرفیت دیپلماسی کشور شد.
ادامه مطلب

نشست توسعۀ تشبثات کوچک و متوسط کشورهاى قلب آسيا برگزار شد

Nov 30, 2015 - 18:40
کابل (پژواک،٩ قوس ٩٤): به منظور گسترش تشبثات کوچک و متوسط کشورهاى قلب آسيا، نشستی در کابل داير گرديد و نتايج آن، به جلسۀ احتمالى "پروسۀ استانبول" در اسلام آباد پيشکش خواهد شد.
ادامه مطلب

افغانستان خواستار محکومیت تهدید طالبان علیه رسانه‌ها از سوی سازمان همکاری های اسلامی شد

Oct 14, 2015 - 18:46
کابل (پژواک، ۲۲ میزان ۹۴): وزارت امور خارجه افغانستان، از سازمان همکاری‌های اسلامی خواسته است تا تهدید تازۀ طالبان علیه برخی رسانه‌های کشور را به عنوان تهدیدی علیه آزادی بيان و جامعه رسانه یی درافغانستان محکوم کند.
ادامه مطلب

اعلانات

Advertisement