خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تحقيق: چهار تن از رؤسای وزارت تحصیلات، خلاف قانون از وظایف شان منفک و انفصال شده اند

Oct 21, 2020 - 13:25
کابل (پژواک، ۳۰ میزان ۹۹): اسنادی که در اختیار پژواک قرار گرفته، نشان می دهد که مسئولان وزارت تحصیلات عالی، با سوء استفاده از صلاحیت های وظیفوی و ارائه پیشنهادات غیرقانونی، سبب اغفال رئیس جمهور شده و چهار رئیس این وزارت را، از وظیفه منفک و انفصال کرده اند.
ادامه مطلب

وزارت تحصیلات: طرح اخذ امتحان کانکورهرچه زود ترازسوى کميتۀ موظف نهايى مى گردد

Jun 01, 2020 - 14:32
کابل (پژواک، ۱۲ جوزا ۹۹):وزارت تحصیلات عالی از داوطلبان کانکون سال روان می خواهد که آمادگی لازم برای امتحان کانکور داشته باشند؛ زیرا کميتۀ موظف روی طرح اخذ امتحان کارش را آغاز کرده است.
ادامه مطلب

وزارت تحصیلات عالی: تلاش می شود که رقم زنان در پست های بلند در این وزارت افزایش داده شود

May 31, 2020 - 14:57
کابل(پژواک، ۱۱جوزا ۹۹): وزارت تحصیلات عالی، اخیراُ مقرری های جدید به سطح معینان، روسا و مشاورین را اعلام کرد ؛اما با واکنش های شدید فعالین حقوق قرار گرفت، آنان می گویند که این وزارت در تقرری های جدید به هیچ زن اکادمیک باور نکرد و بحران اعتماد را بر زنان دانشمند کشور یک بار دیگر رقم زد.
ادامه مطلب

وزارت تحصیلات عالی به شش پوهنتون سند اعتباردهى و تضمین کیفیت داد

Jul 07, 2019 - 16:39
کابل (پژواک،۱۶سرطان ۹۸): وزارت تحصیلات عالی افغانستان؛ به شش پوهنتون (کابل، کاردان، امریکایی- افغانستان، کاتب، طبی کابل، و پوهنتون کندهار) سند اعتباردهى و تضمین کیفیت داد. پوهنتون های کابل، کندهار و طبی کابل، پوهنتون هاى دولتى؛ و متباقى پوهنتون...
ادامه مطلب

وزارت تحصیلات عالی، نصاب تحصیلی برخی رشته ها را بازنگری می کند

Oct 08, 2018 - 16:28
کابل (پژواک، ۱۶ میزان ۹۷): وزارت تحصیلات عالی افغانستان، نصاب تحصیلی را در بخش های انجنیری، علوم صحی، جیولوجی و معدن، زراعت، اقتصاد و کمپیوترساینس، مطابق بازار کار بازنگری می کند.
ادامه مطلب

ساحل: هشت نهاد تحصيلى که بررسى شان تکميل شده، معيارى مى باشند

Jul 23, 2018 - 17:13
کابل (پژواک، اول اسد ٩٧): وزارت تحصیلات عالی، از تکميل بررسى هشت نهاد­ تحصيلى خصوصى و معيارى خواندن اين نهادها خبر داده و گفت که تا دو هفته آينده نتايج امتحان کانکور فارغان سال ١٣٩٦ را اعلام مى کند.
ادامه مطلب

خواجه عمرى: تقویت فرهنگ تحقیق در اولویت وزارت تحصیلات عالی قرار دارد

Feb 25, 2018 - 16:34
کابل (پژواک، ٦ حوت ٩٦): استادان پوهنتون طبى کابل، طی سال روان، بيش از يکصد تحقيق در بخش های مختلف طبی انجام داده و مى گويند که اين تحقيقات را به دليل نبود بودجۀ دولتى با هزينه هاى شخصى انجام داده اند.
ادامه مطلب

وزارت تحصیلات عالی طرح خود برای جلوگیری از تقلب در کانکور را اعلام کرد

Nov 08, 2015 - 18:19
کابل (پژواک، ١٧ عقرب٩۴): وزارت تحصیلات عالی اعلام کرد که برای جلوگیری از تقلب در امتحان کانکور، طرح جدیدی را آماده ساخته و آن را در امتحان سال جاری اجرا خواهد کرد.
ادامه مطلب

"روی اصلاح و بازنگری طرح قانون تحصيلات عالى کار جريان دارد"

Jun 14, 2015 - 17:22
کابل (پژواک، ٢٤ جوزا ٩٤): وزیر تحصيلات عالی می گوید که اصلاح نظام کانکور، مبارزه با فساد و بیروکراسی، بهبود کیفیت تدریس در پوهنتون ها و نظارت جدى از پوهنتون هاى خصوصى از عمده ترين بخش هاى پلان صد روزه آن وزارت می‌باشد .
ادامه مطلب

اعلانات

Advertisement