خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

«برخی نامزد وزرا دوسیه های فساد دارند و بین آنان و شماری از وکلا معامله شده است»

Oct 19, 2020 - 16:06
کابل (پژواک، ۲۸ میزان ۹۹): برخی اعضای ولسی جرگه که تاکید بر شفافیت در رای دادن به نامزد وزرا دارند، مدعی اند که معامله ها بین برخی وکلا و نامزد وزرا درحالی شده است که تعدادی از نامزد وزرا، دوسیه های فساد نیز دارند.
ادامه مطلب

ولسی جرگه، مسئولان امنیتی را برای پاسخگويی در مورد وضعيت هلمند فرا مى خواند

Oct 14, 2020 - 14:33
کابل (پژواک، ٢٣ ميزان ٩٩): میر رحمان رحمانی رئیس ولسی جرگه گفته است که مسئولان امنیتی، در جلسۀ فوق العاده برای پاسخگويی وضعيت هلمند فراخوانده می شوند.
ادامه مطلب

وکلا: صدور ویزۀ برخی کشورها در کابل به دکانداری مبدل شده است

Oct 14, 2020 - 14:31
کابل (پژواک،۲۳میزان ۹۹): شماری از اعضای ولسی جرگه مدعی اند که صدور ویزۀ پاکستان، ایران، ترکیه، هند و برخی کشورهای دیگر برای اتباع افغانستان، به «دکانداری» مبدل شده است و باید جلو فساد در این روند گرفته شود.
ادامه مطلب

رئیس جمهور در ۲۹ میزان نامزد وزرا را به ولسی جرگه معرفی می کند

Oct 13, 2020 - 15:59
کابل (پژواک،۲۲میزان ۹۹): ریاست دارالانشای ولسی جرگه می گوید که قرار است سه شنبه هفتۀ آینده، نامزد وزرا طی يک نشست فوق العاده، از سوی رییس جمهور به این جرگه معرفی شوند.
ادامه مطلب

مصوبه ولسی جرگه: اداره های ایجاد شده بر بنیاد فرمان ریاست جمهوری لغو شود

Oct 12, 2020 - 15:54
کابل (پژواک،۲۱میزان۹۹): به اساس مصوبۀ امروز ولسی جرگه، اداره های ایجاد شده بر بنیاد فرمان ریاست جمهوری لغو می شود و در سال آیندۀ مالی، به این اداره ها بودجه در نظر گرفته نمی شود.
ادامه مطلب

«زبان های داخلی در تذکره های برقی از فهرست زبان های خارجی حذف شد»

Oct 12, 2020 - 15:10
کابل (پژواک،۲۱میزان۹۹): ادارۀ ملی احصائیه و معلومات افغانستان می گوید زبان هایی که در کشور با آن تکلم می شود و شامل فهرست زبان های خارجی شده بود، بعد از سروصداها از فهرست زبان های خارجی حذف شده است.
ادامه مطلب

اکثریت نامزد وزرا به ولسی جرگه معرفی شده اند

Oct 07, 2020 - 11:54
کابل (پژواک،۱۶میزان۹۹): حکومت بدون سه اداره، نامزدان وزارت ها را به ولسی جرگه معرفی نموده؛ اما این جرگه از حکومت می خواهد تا وزیران دولت در امور مختلف را نیز برای گرفتن رای اعتماد، به این جرگه معرفی کند.
ادامه مطلب

ولسی جرگه، فرمان تقنینی در مورد طرح قانون مبارزه با فساد اداری را رد کرد

Oct 05, 2020 - 14:26
کابل (پژواک،۱۴میزان۹۹): ولسی جرگه، با اکثریت آرای اعضای حاضر در جرگه، فرمان تقنینی رییس جمهور در مورد طرح قانون مبارزه با فساد اداری را رد کرد.
ادامه مطلب

برخی وکلا بر حکم رئیس جمهور در مورد تقرری های قوماندانان ولسوالی ها انتقاد می کنند

Sep 30, 2020 - 15:00
کابل(پژواک،۹ میزان۹۹): برخی اعضای ولسی جرگه در انتقاد به حکم رئیس جمهور مبنی بر تقرر و تبدیل قوماندان‌های امنیه ولسوالی‌ها از سوی وزارت داخله در مشوره و هماهنگی با دفتر شورای امنیت ملی، سخت انتقاد می کنند.
ادامه مطلب

نماینده ارزگان در ولسی جرگه از یک حمله در شهر کابل جان به سلامت برد

Sep 20, 2020 - 16:58
کابل (پژواک، ۳۰ سنبله ۹۹): بسم الله جان محمدی نمایندۀ مردم ارزگان در ولسی جرگه از یک حمله در شهر کابل جان به سلامت برده است.
ادامه مطلب

ولسی جرگه برنامه "دسترخوان ملی" حکومت را رد کرد

Jul 21, 2020 - 15:26
کابل(پژواک،۳۱سرطان ۹۹):ولسی جرگه برنامۀ توزیع به ارزش ۲۴۴ میليون دالر مواد اولیه به مردم را به دلیلی رد کرد که روند قانونی آن طی نشده و از سوی این جرگه به تصویب نرسیده است.
ادامه مطلب

برخی وکلا برنامۀ "دسترخوان ملی" را غیرشفاف خواندند

Jul 20, 2020 - 10:12
کابل(پژواک،۳۰ سرطان ۹۹): ولسی جرگه پس از آن که برخی وکلا برنامۀ "دسترخوان ملی" را غیرشفاف خواندند فیصله کرد که سرپرست وزارت مالیه را فردا به جلسه فوق العاده فرا خواند تا به نگرانی های نماینده گان مردم پاسخ دهد.
ادامه مطلب

ولسی جرگه فرامین ایجاد "اداره های مستقل تنظیم نفت و گاز" و "امتحانات" را رد کرد

Jul 13, 2020 - 14:14
کابل(پژواک،۲۳سرطان ۹۹):ولسی جرگه دو فرمان تقنینی در مورد "ارتقای تصدی مواد نفتی وزارت صنعت و تجارت به اداره ملی نفت و گاز" و "کمیته ملی امتحانات وزارت تحصیلات عالی، به اداره ملی امتحانات" را رد کرد.
ادامه مطلب

ولسی جرگه از کارکرد آژانس خبرى پژواک و هشت صبح تقدير بعمل آورد

Jul 12, 2020 - 15:58
کابل (پژواک، ۲۲ سرطان ۹۹): کمیسیون دینی و فرهنگی ولسی جرگه ضمن تقدیر از کار کرد آژانس خبری پژواک به دانش کروخیل رئیس این اداره و به وحید پیمان سردبیر روزنامه هشت صبح تقدیر نامه ها اهداء کرد.
ادامه مطلب

وکلا: قسمت زیاد کمک های اختصاص یافته برای مبارزه با کرونا حیف و میل شده است

Jul 08, 2020 - 15:03
کابل(پژواک،۱۸ سرطان ۹۹): برخی اعضای ولسی جرگه می گویند که وزارت صحت عامه اسناد مصرف بودجه مبارزه با کرونا را ارایه نمی کند و قسمت زیاد پول در این بخش حیف و میل شده است.
ادامه مطلب

ولسی جرگه: حکومت به کار سرپرست ها در ادارات نقطه پایان بخشد

Jul 01, 2020 - 16:28
کابل(پژواک،۱۱سرطان ۹۹):ولسی جرگه از عدم معرفی اعضای کابینه از سوی حکومت، اظهار نگرانی نموده می گوید که باید حکومت هرچه عاجل لست کابینه را به اين جرگه معرفی کند؛ زیرا برخی نامزد وزرا از موقف شان استفاده سوء می کنند.
ادامه مطلب

​توزیع پلیت های مخصوص وسایط اعضای ولسی جرگه هفته آینده آغاز می شود

Jun 29, 2020 - 15:30
کابل(پژواک،۹ سرطان ۹۹): در حالی توزیع پلیت های مخصوص برای اعضای ولسی جرگه هفته آینده آغاز می شود که به گفته ای برخی وکلا، درحال حاضر سه هزار پلیت به نام ولسی جرگه «و- ج»به شکل غیرقانونی استفاده می شود.
ادامه مطلب

ولسی جرگه منازعه میان کوچی ها و هزاره ها در میدان وردک را بررسی می کند

Jun 24, 2020 - 14:59
کابل(پژواک،۴سرطان ۹۹): ولسی جرگه هیاتی را برای بررسی «درگیری های مسلحانه» میان کوچی ها و هزاره ها در ولایت میدان وردک توظیف کرد.
ادامه مطلب

برخی وکلا: هفتاد درصد پول های کمک شده برای مبارزه با کرونا حیف و میل شده است

Jun 24, 2020 - 14:15
کابل(پژواک،۴سرطان ۹۹):ولسی جرگه «قاچاق دستگاه های تنفس مصنوعی به پاکستان» را بررسی می کند و برخی اعضای این جرگه می گویند که ۷۰ درصد پول های کمک شده برای مبارزه با ویروس کرونا حیف ومیل شده است.
ادامه مطلب

برخی وکلا: سه هزار پلیت موترهای ولسی جرگه «و- ج» به شکل غیرقانونی استفاده می شود

Jun 22, 2020 - 16:23
کابل(پژواک،۲سرطان ۹۹):برخی اعضای ولسی جرگه می گویند که حدود سه هزار پلیت مخصوص موترهای ولسی جرگه«و- ج» به شکل غیر قانونی از سوی برخی افراد استفاده می شود که سبب نگرانی شده است.
ادامه مطلب

اعلانات

Advertisement