مخالفین مسلح دولت بر یک پوسته امنیتی در پنجشیر حمله کرده اند

پاراخ (پژواک، اول میزان ۹۹): مخالفین مسلح دولت درحدود دو هفته اخیر دومین حمله را بر یک پوسته امنیتی در ولسوالی عنابه پنجشیر انجام داده و مسئولان محلی می گویند که سه تن از حمله کننده گان را بازداشت کرده اند.

والی و قوماندان امنیۀ پنجشیر به کابل احضار شدند

کابل (پژواک، ۴ سنبله ۹۹): امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری به وزارت امور داخله وظیفه سپرده است که والی و قوماندان امنیۀ ولایت پنجشیر را به کابل احضار کنند تا از جریان عملیات آنجام شده برای دستگیری کرام الدین کریم معلومات دهند.

در پنجشیر حدود چهارده کیلومتر سرک به هزینه ۶۱۵ میلیون افغانی ساخته می شود

پاراخ (پژواک، اول سنبله ۹۹): نزدیک به چهارده کیلومتر سرک، به کمک ۶۱۵ میلیون افغانی بانک جهانی درمدت دو سال در ولسوالی آبشار پنجشیر قیرریزی می شود.

در یک رویداد ترافیکی در پنجشیر هشت عضویک خانواده کشته و زخمی شده اند

پاراخ (پژواک، اول اسد ۹۹): در یک رویداد ترافیکی در مرکز ولایت پنجشیر، چهار عضو یک خانواده جان باختند و چهار تن دیگر همین خانواده زخم برداشته اند.

سیلاب ها خسارت هنگفت مالى در پنجشیر برجا گذاشت

پاراخ (پژواک، ۲۴ سرطان ۹۹): سیلاب ها راه مواصلاتی درۀ عبدالله خیل ولسوالی حصه دوم ولایت پنجشیر رامسدود کرده وخسارات هنگفت مالی را در این دره وارد کرده است.

یک خانم ٣٠ ساله در پنجشیر طعمۀ دریا شد

پاراخ (پژواک، ۲۹ جوزا ۹۹ ): یک زن سی ساله که عصر روزگذشته در دریای پنجشیرغرق شده بود، جسدش صبح امروز در سربند جوی درحصه اول کوهستان ولایت کاپیسا یافت شد.

در اثر فروریختن یک منزل در پنجشیر دو تن جان باخته اند

پاراخ (پژواک، ۳ جوزا ۹۹): دوتن در نتیجه فروریختن یک باب منزل مسکونی در قریه شالکچه ولسوالی پریان ولایت پنجشیر، جان باخته اند.

سیلاب راه های مواصلاتی دو ولسوالی را با مرکز پنجشیر بست

پاراخ (پژواک، ۲۵ ثور ۹۹): راه های مواصلاتی ولسوالی های پریان و حصه اول ولایت پنجشیر از اثر سرازیر شدن سیلاب ها با مرکز این ولایت مسدود شده است.

برای حفظ فرهنگ کتابخوانی در پنجشیر یک کتابخانه گشایش یافت

چاریکار (پژواک، ۱۰ دلو ۹۸): کتابخانۀ محلی ولایت پنجشیر تحت نام «صندلی کانون پُرمهر کتابخوانی»، امروز از سوى ریاست اطلاعات و فرهنگ در تبانی با شاروالی این ولایت، گشایش یافت.

پنجشیر به بار نخست با شبکه ملي برق وصل گردید

کابل (پژواک ٢٨ قوس ٩٨): د افغانستان برشنا شرکت ولایت پنجشیر را با شبکه ملی برق وصل نمود و برای بار نخست به ظرفیت ۱۰ میگاوات برق وارداتی به این ولایت داده شد که از آن ۱۰هزار مشترک مستفید میشوند.

تیم فیروزی قهرمان مسابقات میان هشت تیم فوتبال در پنجشیر شد

پاراخ (پژواک، ۲۴ میزان ۹۸): رقابت های فوتبال میان هشت تیم ولایت پنجشیر که حدود چهار ماه قبل آغاز شده بود، امروز با قهرمانی تیم «فیروزی» پایان یافت. غلام ایشان الماس آمر ورزشی پنجشیر گفت که تیم ها شامل «فیروزی، جوانان دره، جوانان عنابه، اتحاد بازارک...

در اثر واژگون شدن یک موتر در پنجشیر یک تن کشته و ۷ تن زخمی شده اند

پاراخ(پژواک، ۲ حمل ۹۸): مقام های محلی در ولایت پنجشیر می گویند که در اثر واژگون شدن یک موتر به داخل دریای پنجشیر یک تن کشته و هفت تن زخمی شده اند.

زنان پنجشیر از گفتگوهای پنهانی پروسۀ صلح با طالبان نگرانی کردند

چاريکار (پژواک، ٢٥ حوت ٩٧): زنان ولایت پنجشیر از روند گفتگوهاى پروسۀ صلح با طالبان اظهار نگرانى کرده، ميگويند که در ١٨ سال پسین حقوقی را که زنان به دست آورده اند، در نتیجه گفتگوهای صلح با طالبان از بین خواهد رفت.

چند پروژۀ بازسازی در سه ولایت به بهره برداری سپرده شد

چاريکار/ایبک/ پاراخ (پژواک، ١٠ دلو ٩٧): سه پروژه سرکسازى به هزينه ١٤٢ ميليون افغانى در پروان؛ دو پُل موتر رو در مرکز سمنگان؛ و ٤٠٠ متر کانال آبیاری در عنابه پنجشیر به بهره برداری سپرده شد.

مخالفين مسلح، در ولسوالى آبشار پنجشير چهار تن را کشته و زخمى کرده اند

پاراخ (پژواک، ٢ اسد ٩٧): يک منبع حکومت در ولايت پنجشير مى گويد که مخالفين مسلح دولت، در ولسوالى آبشار ولايت پنجشير، دو تن را کشته و دو تن ديگر را زخمى کرده اند.

عبدالله: در مورد حادثۀ پنجشیر تحقیقات تخصصی شود تا از خطرات جلوگیری گردد

پارخ(پژواک، ٢٨ سرطان٩٧): رئيس اجرائيه ميگويد که در مورد حادثه پنجشیر تحقیقات تخصصی شود تا از خطرات پیشبینی شده جلوگیری گردد.

هفتمین جشنوارۀ توت در پنجشیر برگزار گردید

کابل (پژواک، ١٤ سرطان ٩٧): هفتمین جشنوارۀ توت با اشتراک دو هزار تن در ولایت پنجشیر برگزار گردید.

برفکوچ در پنجشیر جان یکتن را گرفت و چهار تن را زخمی کرد

چاريکار (پژواک، ٢٦ دلو ٩٦): مقامات محلى مى گويند که برفکوچ در پنجشیر، جان یکتن را گرفته و چهار تن دیگر را زخمی کرده است.

براى اولين بار در پنجشير کتابخانه عامه ايجاد مى شود

پاراخ (پژواک، ١٥ قوس ٩٦): کار ساخت تعمير کتابخانه عامه، به هزينۀ ٢٣ ميليون افغانى در ولايت پنجشير آغاز شد و تعمیر یک لیسۀ نسوان در شهر میمنه افتتاح گردید.

جشنواره توت در پنجشیر برگزار شد

چاریکار (پژواک، ۲۹سرطان۹۶): جشنواره توت پنجشیر با حضور صد‌ها تن از باشندگان ولایات مختلف در ولسوالی حصه دوم این ولایت برگزار شد.