خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سیلاب جان دو تن را در دایکندی و سرپل گرفت

سیلاب جان دو تن را در دایکندی و سرپل گرفت

Jun 13, 2011 - 18:01

سرپل و بامیان(پژواک،23جوزا٩٠): بر اثر جاری شدن سیلاب در ولایات سرپل، بامیان و بغلان، یک مرد و یک دختر جان باخته و یک طفل نیز جراحت برداشته است.

در سیلاب شب گذشته در ولایت سرپل، یک مرد 50ساله جان داده و یک طفل نیز مجروح گردیده است.

سید فیض الله سادات رئیس کمیته حالات اضطرار ولایت سرپل، امروز (23جوزا) به آژانس خبری پژواک گفت که سیلاب در ولسوالی کوهستانات جاری شده ودر نتیجه یک مرد 50ساله باشنده قریۀ گل تپه ولسوالی کوهستانات، جان داده و یک طفل نیز جراحت برداشته است.

سادات افزود که این سیلاب همچنین 300باب منزل، دهها سربند آب، یک بند برق آبی، دهها باغ و مقداری زمین زراعتی را نیز تخریب کرده است.

حمیدالله باشنده منطقۀ گل تپه به پژواک گفت: «یک دفعه باران زیاد شروع شد و سیل، تمام سربندهای آب را تخریب کده و به مزارع رسید.»

به گفتۀ وی، در این سیلاب به منازل همسایه های شان و قریه های اطراف، خساراتی نیز وارد شده است؛ اما وی آمار دقیق ارائه نکرد.

این درحالی است که سیلابهای شب گذشته، در ولایت دایکندی نیز جان یک دختر را گرفته و به منازل و زمینهای زراعتی خساراتی وارد کرده است.

قربانعلی ارزگانی والی دایکندی، به پژواک گفت که سیل مخرب در ولسوالی سنگ تخت، یک دختر 18 ساله را که شاگرد معارف بود، با خود برد.

به گفتۀ وی، هیئتی برای ارزیابی میزان خسارات، به منطقه اعزام شده است.

در عین حال، هادی رحیمی زاده وکیل شورای ولایتی دایکندی و باشندۀ ولسوالی سنگ تخت، به پژواک گفت که در این سیلاب، زمینهای مزروعی قریه های میری، دوغور، غجورباشی، دروب، پای کچک، شینیه قلعه، و سفید بید نیز آسیب دیده اند.

براساس معلومات منبع، پنج باب منزل رهایشی نیز بصورت کامل در منطقۀ دوغور تخریب شده است.

همچنین سیلاب 40 باب منزل مسکونی را در ولایت بغلان تخریب کرده و 100راس مواشی را نیز تلف نموده است.

نصیر کهزاد رئیس مبارزه با حوادث بغلان، به پژواک گفت که این سیلاب، شب گذشته در منطقۀگذرگاه نور ولسوالی جلگه، صورت گرفت.

به گفتۀوی، برای رسیده گی به میزان خسارات وارده، جلسه ای در حضور والی دایر میشود تا حداکثر کمکها به آسیب دیده گان انجام شود.

ملا محمد نسیم یکتن از باشنده گان گذرگاه نور، به پژواک گفت: "سیلاب چهل خانه را ده محل ما تخریب کده و دیگه مناطق هم متضرر شدن."

وی از دولت خواهان کمکهای عاجل شد.

این درحالی است که بر اثر سیلابهای شب گذشته، در ولایت سمنگان نیز پنج تن تلف شده بودند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement