خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

آيساف: قوماندانى که درحمله بر انترکانتينينتال کمک کرده بود کشته شد

آيساف: قوماندانى که درحمله بر انترکانتينينتال کمک کرده بود کشته شد

Jun 30, 2011 - 14:47

کابل(پژواک،٩سرطان٩٠): آيساف ميگويد آن قوماندان گروه حقانى را که با حمله کنندگان برهوتل  انترکانتينينتال همکارى کرده بود، به قتل رسانده اند.

يک گروپ انتحارکنندگان که با اسلحۀ سبک و ثقيل مجهز بودند، دو شب قبل هوتل انترکانتيننتال را درکابل هدف قرار دادند که طى آن ٩ حمله کننده، دو پوليس و ٩ فرد عادى کشته وشمارى هم زخمى شدند.

اعلاميه اى که  به تاريخ ٩ سرطان از سوى دفتر مطبوعاتى آيساف درکابل، به آژانس خبرى پژواک ارسال گرديده، نگاشته است که  قوماندان متذکره گروه حقانى (اسمعيل جان)،  روزگذشته طى عملياتى در شهر گرديز مرکز ولايت پکتيا کشته شده است.

منبع افزوده است که اسمعيل جان معاون قوماندان گروه مسلح حقانى در افغانستان بود، که روزگذشته طى يک عمليات همراه با حاجى مالى خان و شمارى افراد مسلح ديگر، از پا درآمده اند.

قرار خبر آيساف، شبکۀ حقانى که يکجا با طالبان مسلح عمليات انجام ميدهد، در حملات دوشب قبل برهوتل انترکانتيننتال کابل  دخيل است.

درخبرنامه آمده است که اسمعيل جان، در امتداد شاهراه خوست –گرديز و مناطق اطراف آن، منحيث قوماندان مخالفين مسلح ايفاى وظيفه ميکرد و گاهگاه بر مرز مشترک افغانستان و پاکستان نيز رفت و آمد مينمود.

آيساف گفته است که نيروهاى شان، معلومات در مورد اسمعيل جان را از حکومت افغانستان، اهالى محل و براساس  شيوه هاى ديگر استخباراتى  به دست آوردند و روز گذشته طى يک حملۀ هوايى دقيق، اورا به قتل رساندند.

براساس معلومات منبع، دراين عمليات به افراد ملکى تلفات وارد نشده است.

 مقامات محلى ولايت پکتيا  و مخالفين مسلح، تاکنون دراين مورد چيزى نگفته اند.

معلومات بيشتر دراين مورد، بعداً به نشر خواهد رسيد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement