خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

جنرال امرخيل در عکس العمل به حملات پاکستان استعفا داد

جنرال امرخيل در عکس العمل به حملات پاکستان استعفا داد

Jun 30, 2011 - 12:30

کابل (پژواک٩سرطان٩٠):جنرال امين الله امرخيل قوماندان پوليس سرحدى در ولايات شرقى کشور، به علت حملات پى در پى پاکستان، از وظيفه اش استعفا نمود.

جنرال امرخيل، به تاريخ ٩سرطان طى يک مصاحبۀ اختصاصى به پژواک گفت که حملات و تجاوزات نظاميان پاکستان بر مردم و حريم افغانستان، درحالى ادامه دارد که ملل متحد و نيروهاى آيساف، خاموشى اختيار کرده اند و تاکنون آيساف از اين حملات اظهار بى خبرى نموده است.

وى افزود که دولت افغانستان، پى درپى از مقامات پاکستان خواست تا جلو اين حملات را بگيرند؛ اما آنها نه تنها اين خواهش را نپذيرفتند بلکه از اين حملات انکار نمودند.

امرخيل گفت: ((در نتيجۀ اين حملات، ده ها هموطن ما که در آن زنان و اطفال شامل اند کشته شده و صدها فاميل بيجا گرديده اند.))

نامبرده علاوه کرد که اين حملات، اکنون نيز ادامه دارد و شب گذشته نيز از طرف نيروهاى پاکستانى، در مناطق مختلف ولايت کنر مرمى اصابت نموده است.

اين قوماندان پوليس سرحدى گفت که ديگر نميخواهد تا بدنامى و بى غيرتى تاريخى، نصيب وى گردد و از وظيفۀ خود استعفا مينمايد.

وى افزود: ((من نميخواهم که ملت مجاهد و مظلوم ما خصوصاً مردم کنر، بالاى من در تاريخ قضاوت غلط نمايند.))

به گفتۀ امرخيل، از وزير امورداخله درخواست نموده تا استعفاى وى را قبول کند و يا اجازه حملۀ متقابل بر پاکستان را بدهد.

وى تاکيد کرد که اين مکلفيت دولت و جامعۀ بين المللى است تا جواب حملات پاکستان را بدهند و جهت جلوگيرى از اين حملات، اقدامات لازم انجام دهند.

به گفتۀ وى،اين کارهم از طريق  نظامى و هم از راه سياسى صورت گرفته ميتواند. سفارت و قونسلگرى پاکستان را بايد مسدود نمايند و يا عمل بالمثل را با آنها انجام دهند.

نامبرده افزود:((من حيران استم که چرا آيساف و جامعۀ بين المللى، در برابر اين حملات خاموشى اختيار نموده اند.))

جنرال امرخيل گفت که پاکستان، از يک طرف ادعاى دوستى و برادرى دارد؛ اما دوستى چنين نيست که يک طرف، اطفال و زنان طرف ديگر را به قتل برساند.

وى در پاسخ به اين پرسش که هدف پاکستان از اين حملات چيست؟ گفت که پاکستان، ميخواهد تا به خط ديورند جنبۀ رسمى بدهد و بعد از قتل اسامه فشار به ميان آمده براين کشور را کم سازد.

 وى افزود که پاکستان ميخواهد در نتيجۀ اين حملات، کوشش هاى آغاز شده در مورد صلح در افغانستان را برهم بزند و يک حکومت ضعيف در افغانستان وجود داشته باشد.

جنرال امرخيل گفت: ((به علت اين حملات مايوس گرديده ام، من در صحنه وجود دارم و هر روز ميبينم که هموطنان بى گناه ما، در نتيجۀ حملات پاکستانى ها به قتل ميرسند و يکتعداد ديگر آنها مهاجر گرديده و در به در ميشوند.))

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement