خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نيروهاى آيساف سه تن را در شهر جلال آباد دستگير کردند

نيروهاى آيساف سه تن را در شهر جلال آباد دستگير کردند

Sep 08, 2011 - 14:16

جلال آباد (پژواک، ١٧ سنبله ٩٠) نيروهاى آيساف، شب گذشته ده منزل را به شمول منزل يک سرباز اردوى ملى، در شهر جلال آباد تلاشى نموده و سه فرد مشکوک رابا خود برده اند.

اين عمليات در منطقۀ کوچه سينماى سپين غر در شهر جلال آباد انجام گرديده است.

معراج الدين يکتن از باشنده گان اين منطقه، به آژانس خبرى پژواک  گفت: شب گذشته نيروهاى خارجى که تعداد آنها به حدود صد تن ميرسيد، نخست کوچۀ  آنها را محاصره نموده و بعداً منازل را تلاشى نمودند.

وى افزود که نيروهاى ائتلاف، ساعت ١٢شب به منزل آنها داخل شده و تمام چيزها به شمول بکسها را تلاشى نمودند.

موصوف علاوه کرد که اين نيروها ٤٩٨٢٠ کلدار را نيز با خود برده اند.

محمدالله يک سرباز لواى دوم قول اردوى ٢٠٧ ظفر، به  پژواک  گفت  که نيروهاى ائتلاف، از منزل وى ١١ سيت موبايل، کارتهاى اردوى ملى و ١٧٥٠٠٠ افغانى را برده اند .

وى علاوه نمود که نيروهاى ائتلاف، نخست وى را بسته کردند؛ اما زمانى که خود را معرفى نمود، کارت اردو را از وى گرفتند.

محمدالله گفت که نيروهاى ائتلاف، ١٠ باب منزل را به شمول منزل وى تلاشى نمودند.

وى افزود: ((حالا ميخواهم وظيفه در اردوى ملى را ترک نمايم، من در فراه امنيت منازل هموطنان خود را تامين ميکنم؛ اما نيروهاى خارجى به شکل خودسرانه به منزل من داخل ميشوند.))

غلام رضا يک رانندۀ شاروال ننگرهار، به آژانس خبرى پژواک  گفت که نيروهاى خارجى، سگ وى را با ضرب گلوله کشتند و از منزل صفى الله همسايۀ وى دو رنگمال موتر را به شمول صفى الله نيز با خود بردند.

شرف الدين يک صراف شهر جلال آباد به آژانس خبرى پژواک  گفت  که نيروهاى خارجى هنگام تلاشى منزل وى ٣٠٠ هزار کلدار و ٥٠٠ دالر را با خود بردند.

به گفتۀ موصوف، نيروهاى خارجى اعضاى منزل وى را از خواب بيدار نموده و خارج نمودند.

احمد ضياء عبدالزى سخنگوى والى ننگرهار، به آژانس خبرى پژواک  گفت که نيروهاى مشترک، شب گذشته در شهر جلال آباد عمليات کرده و به گفتۀ وى سه فرد مشکوک را بازداشت نموده اند.

وى افزود: شکاياتى را به دست آورده اند که گويا در اين عمليات از يکتعداد منازل پول نقد گرفته شده است، که اداره ولايت در اين مورد تحقيقات ميکند.

دفتر مطبوعاتى نيروهاى ناتو و ائتلاف در ولايات شرقى، به پژواک  گفت که شب گذشته، سه مخالف مسلح را در نتيجۀ يک سلسله عمليات در شهر جلال آباد دستگير نموده اند.

اين دفتر نپذيرفت  که گويا نيروهاى آنها جواهرات و يا پول نقد مردم را با خود برده اند.

دفتر مطبوعاتى نيروهاى آيساف در کابل نيز اين ادعاهاى مردم را رد نموده که گويا از منازل آنها پول و طلا را برده اند.

منبع علاوه نمود که نيروهاى افغان و آيساف، در اين عمليات يکتعداد مخالفين مشکوک را دستگير نموده و در اين عمليات، يکتن نيز مجروح گرديده، که توسط آنها تداوى گرديده و بعداً براى تحقيقات همراه با افراد ديگر برده شده است.

 گفتنى است  که چندى قبل، صبر لعل يک قوماندان جهانى اسبق، که تازه از گوانتانامو رها گرديده بود، در نتيجۀ عمليات آيساف در شهر جلال آباد به قتل رسيد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan