خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ده ها جوره دريشى و دیگر تجهیزات نظامی از دکانهای کابل جمع آوری شد

ده ها جوره دريشى و دیگر تجهیزات نظامی از دکانهای کابل جمع آوری شد

Sep 11, 2011 - 12:15

 

کابل (پژواک،٢٠ سنبله٩٠): پوليس، بیش ازيکصد جوره دریشی نظامی مربوط به نیروهای داخلى و خارجى و دیگر تجهیزات نظامی را، از دکانهاى شهر کابل جمع آوری کرد.

در خبرنامه ای که امروز از سوى دفتر مطبوعاتی قوماندانى زون  ١٠١  آسمايى کابل، به آژانس خبرى پژواک مواصلت کرده، گفته شده که اين دريشى هاى نظامى؛ مربوط به نیروهای خارجی، اردوی ملی و پولیس ملی بوده و در جريان عمليات روز گذشته از دکان ها در مربوطات حوزه هاى دهم، چهارم و دوم امنیتی جمع شده است.

منبع علاوه کرد که در اين عمليات، ٣٥ جوره بوت نظامی مختلف النوع  و دیگر تجهیزات نظامی نيز به دست آمده است.

در خبرنامه تصريح شده است که خرید و فروش لباس ها و تجهیزات نظامی به گونۀ غیرقانونی جُرم پنداشته شده و پولیس کابل از مدتی بدینسو، غرض جمع آوری آن اقدام جدی نموده و توانسته است تاحد زیادی تجهیزات نظامی را از دکاکین جمع کرده و مانع خرید و فروش آن گردد.

منبع یادآورشده است که پولیس کابل، از تمام دکانداران، بطورجدی میخواهد که از خرید و فروش همچو تجهیزات نظامی خودداری نمايند؛ درغیرآن اموال شان ضبط میگردد.

اين درحالى است که قوماندانى امنيۀ کابل درعمليات اول ثور سال جارى، در مارکيت کندهار در ساحه حوزۀ دوم امنيتی؛ ١٢ثوب پطلون، پنج ثوب جمپر پلنگی سياه و مقدار زيادی از تجهيزات نظامی امريکايی، لباس و تجهيزات زياد اردو و پوليس ملی را به دست آورده بود.

اين وسايل که شامل دريشى، کلاه، بوت و ديگر تجهيزات نظامى ميشد و در قوماندانى امنيه انبار شده بود، به خبرنگاران نشان داده شد.

لوى پاسوال محمدايوب سالنگى قوماندان امنيۀ کابل گفته بود که دراين اواخر، مخالفان درچند حملۀ انتحارى، از يونيفورم نظامى استفاده نموده اند؛ به همين دليل، پوليس همچو وسايل و تجهيزات نظامى را از دکانهاى شهر که به شکل غيرقانونى به فروش ميرسيد؛ جمع آورى کرده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan