خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ISI به مراکز تروريستى دستور داده تا افراد انتحارى را به افغانستان بفرستند

ISI به مراکز تروريستى دستور داده تا افراد انتحارى را به افغانستان بفرستند

Sep 27, 2011 - 17:44

اين  منبع که نخواست نامش گرفته شود، امروز به آژانس خبرى پژواک گفت که مسوولين شبکۀ استخبارات پاکستان ISIinfo-icon  طى نشستى در کويته به شيخ مولوى عبدالحکيم مسوول يکى از ((مراکز تروريستى ))،شيخ عبدالرووف و شيخ مولوى فضل از اعضاى گروه طالبان دستور داده است که افراد انتحارى را از آنجا به افغانستان بفرستند.

به گفتۀ منبع مسئول ISI در کويته به اعضاى گروه طالبان گفته است که خارجى ها همراى نقشه و کروکى هاى دست داشته، ميخواهند تمام مدارس دينى در کويته  را بررسى نمايند؛ تا مطمين شوند که افراد انتحارى تربيه ميشود و يا خير!

منبع ميگويد که  قيوم ذاکر معاون دوم ملا عمر در منطقه گردى جنگل کويته با واليان نامنهاد طالبان ملاقات کرده و به آنها دستور داده است که هرچه زود تر افراد انتحارى را از پاکستان خارج نمايند و به افغانستان اعزام بدارند تا در افغانستان حملات انتحارى تشديد شود و به مردم طورى  وانمود گردد که مراکز تروريستى در افغانستان است،نه در پاکستان.

به گفتۀ منبع، همچنان توسط نماينده ISI به طالبان گفته شده، آنعده قوماندانان طالبان  که از فعاليت دست کشيده و در شهر کويته منازل و جايداد خريدارى نموده و پيشه تجارت را اختيار کرده اند، دستگير نموده و آنان را به امريکا بسپاردند.

اين درحالى است که داکتر ضياالدين معاون رياست عمومى امنيت ملى در کنفرانس خبرى شب  گذشته گفت که پلان قتل استاد ربانى در خارج از کشور طرح شده بود که با دستگيرى طراح حملۀ انتحارى بر استاد ربانى، در مورد اين قضيه، پيشرفت هايى صورت گرفته است. 

 صفت الله صحاف صافى معاون مرکز رسانه هاى حکومت ميگويد که اين طراح حميد الله نام دارد و کسى بوده که عصمت الله حمله کنندۀ انتحارى بر استاد ربانى را  به حيث قاصد شوراى کويته به شوراى عالى صلح معرفى نموده بود.

از سوى ديگر امريکا يکبار ديگر از پاکستان خواست تا عليه گروه حقانى عمليات نمايد .

مارک تونر سخنگوى وزارت امور خارجه امريکا روز گذشته در يک نشست خبرى در واشنگتن مراکز گروه حقانى را براى پاکستان و امريکا يک خطر جدى خوانده، گفت که مراکز گروه حقانى در پاکستان موجود است و پاکستان بايد براى از بين بردن آن؛ عمليات نمايد.

اما پاکستان گفته است که آنها در حال حاضر، براى عمليات عليه گروه حقانى کدام پلانى ندارند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking