خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

يک تبعۀ ايران به اتهام قاچاق هيروئين به ٢٠ سال حبس محکوم شد

يک تبعۀ ايران به اتهام قاچاق هيروئين به ٢٠ سال حبس محکوم شد

Oct 29, 2011 - 12:07

کابل (پژواک ٧ عقرب٩٠):محکمۀ استیناف جرایم مسکرات و مواد مخدر، يک تبعۀ ايران را به اتهام قاچاق هيروئين به ٢٠ سال حبس محکوم کرد.

احمدخالد "موحد"سخنگوی مرکز عدلى و قضايى مبارزه عليه مسکرات و موادمخدر، امروز(٧ عقرب) به آژانس خبرى پژواک گفت که اين تبعۀ ايران چندى قبل، توسط پولیس از ساحه سرحدی  پل ابریشم ولایت نیمروز دستگیر شده بود.

موحد افزود که از نزد وى ٩٠ کيلوگرام هیروئین که آنرا در قسمت وسط موتر باربری خود جاسازی کرده بود و به ایران قاچاق مينمود، کشف و بدست آمده است.

سخنگوى اين مرکز،ميگويد که قرار معلومات څارنوال موظف، متهم از هشت سال به اینسو به وسیله موتر باربری اش که خود مالک و راننده آن بود، اموال متقاضیان را از افغانستان به ایران و برعکس آنرا انتقال میداد و چند بار مواد مخدر را به آنسوی مرز(ایران) نيز قاچاق نموده بود.

به گفتۀ وى، این شهروند چهل ساله ایرانی با آنکه در جریان تحقیقات و جلسۀ قضايی ،از انجام کارش اظهار ندامت نکرده\ اعتراف نموده است که فی کیلو گرام مواد مخدر را در بدل ششصد هزار تومان ایرانی از ولایت نیمروز تا شهرتهران پايتخت ايران انتقال میداد.

منبع ميگويد : با آنکه در جریان تحقیق، ماده ٦٤ قانون مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر برای متهم قرائت گردید که هویت قاچاقبران را افشا نماید تا در میعاد حبس اش تقلیل به وجود آید،اما موصوف از افشای هویت قاچاقبران و همکاری با ریاست تحقیق جرایم مسکرات در راستای دستگیری آنها، خود داری کرد.

موحد علاوه کرد که هيئت قضايی ، این شهروند ایرانی را به رویت دلایل الزام و مواد قانون مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر به بیست سال حبس محکوم نمود.

قابل ذکراست که در جريان امسال، دو خانم ایرانی، يک مرد تاجکى و يک پاکستانى به اتهام قاچاق مواد مخدر از جانب محکمه استیناف جرایم مسکرات و مواد مخدر نیز محکوم به مجازات شده اند.

در کنار آن در سال جارى، ٣٣٥  افغان مربوط چند ولايت، نيز توسط همين محکمه به حبس هاى مختلف المدت محکوم گرديده و چهار تن برائت گرفته اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking
Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan