خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ایران جسد سه افغان را به پولیس سرحدی نیمروز تسلیم کرد

ایران جسد سه افغان را به پولیس سرحدی نیمروز تسلیم کرد

Dec 14, 2011 - 11:36

زرنج (پژواک،٢٣قوس٩٠) جسد سه افغان که توسط نيروهاى سرحدى ايران کشته شده بودند، به پولیس سرحدی افغان در ولایت نیمروز تسليم داده شد.

نيروهاى سرحدى ایرانی، سه شب قبل یک گروپ افغانهایی را که به قصد کارکردن، راهی زابل ایران بودند، هدف قرار دادند ٣ تن آنها را کشته و4 تن دیگر را مجروح کردند.

عبدالظاهر باشندۀ ولسوالی شیندند ولایت هرات که شامل همین گروپ بود، به آژانس خبرى پژواک گفت: "ما ١٢ نفر به خاطر کارکردن درایران، سه شب قبل تحت رهنمایی یک راه بلد از منطقۀ میلک نیمروز، حدود 100 متر از مرز مشترک عبور کرده بودیم، که مورد حملۀ پولیس سرحدی ایران قرار گرفتیم."

وی علاوه نمود که در این حادثه، ٣تن بشمول پسر کاکایش کشته شد و4نفر دیگر، مجروح گردید و متباقی به طرف افغانستان فرار کردند.

عبدالظاهراظهار داشت که فقر و بیکاری، باعث شد که قصد رفتن به ایران را کنند و اگر شرایط کار در کشور مساعد می بود، هرگز به ایران نمی رفتند.

 موصوف گفت که اجساد سه کشته را نيروهاى سرحدى ایرانی، عصر دیروز به پولیس سرحدی افغانستان تسلیم نموده و مجروحین را به شفاخانۀ زابل، انتقال داده اند.

سمونیار پرویز مسوول پولیس سرحدی در پل ابریشم ولایت نیمروز، به پژواک گفت که ٣جسد را پولیس سرحدی ایران، عصر دیروز به ایشان سپرده است.

پرویز افزود که نظر به اظهارات یکی از دوستان افراد کشته شده، آنها بطور غیرقانونی، از مرزمشترک عبور نموده بودند، که هدف قرار گرفتند.

محمداکبر چخانسوری رییس امور مهاجرین ولایت نیمروز، به پژواک گفت که اجساد، ناوقت دیروز انتقال داده شده و این اداره از سر نوشت ٤ مجروح اطلاعی ندارد.

چخانسوری افزود که در تفاهم با مقام ولایت، این مسئله را پیگیری می نمایند.

اجساد این 3نفر، درحالی توسط پولیس ایران به جانب افغانستان سپرده شد، که به تاریخ ٦ماه روان، جسد یک افغان مهاجر که از خوف محکومیت به اعدام، در محبس کرمان ایران سکتۀ قلبى نموده بود، توسط مسوولین امنیتی سرحدی ایران، به پولیس سرحدی نیمروزسپرده  شد.

 همچنان به تاریخ اول میزان سال روان، ١٢ نفر از باشنده گان ولایت فاریاب که در یک حادثۀ ترافیکی درمسیر بندرعباس ایران مجروح شده بودند، دست و پای شکسته و با لباس شفاخانه، به ولایت نیمروز، رد مرز شدند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan