خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

پول به دست آمده از قاچاقچيان به دافغانستان بانک سپرده شد

پول به دست آمده از قاچاقچيان به دافغانستان بانک سپرده شد

Dec 14, 2011 - 15:07

کابل (پژواک ٢٣ قوس٩٠): مرکز عدلى و قضايى مبارزه عليه موادمخدر و مسکرات،  پول به دست آورده از قاچاقچيان را به دافغانستان بانک تسليم کرد.

به همين هدف، درجلسه اى که بتاريخ ٢٣ قوس تدوير يافته بود، يارمحمد حسين خيل مسوول عمومى څارنوالى اين مرکز، گفت که در طى تقريباً پنج سال گذشته، حدود پنج ونيم ميليون افغانى،بيش از صدهزار دالر امريکايى و تقريباً٢١ ميليون کلدار پاکستانى، از قاچاقبران توسط ارگانهاى کشفى، به دست آمده است.

وى افزود که از مجموع اين پول،  حدود يک ونيم ميليون افغانى،٦٠ هزار دالر امريکايى و٤ ميليون کلدار پاکستانى، پس از حکم محاکم مربوطه به افغانستان بانک سپرده شد.

همچنان به اساس اظهارات منبع، اين مرکز در حدود يکصدهزار افغانى، تقريباً ٢٤ هزار دالر امريکايى و بيش از ٧٠٠ هزار کلدار پاکستانى را به اساس حکم محاکم مربوطه، دوباره به مالکين آن سپرد.

حسين خيل  گفت که  حدود چهار ميليون افغانى، ٢٦ هزار دالر امريکايى و بيش از ١٦ ميليون کلدار پاکستانى را در پشتنې بانک، به شکل امانت گذاشته اند.

به اساس اظهار منبع، پول امانت نهاده شده در پشتنې بانک، به اساس حکم محاکم مربوطه يا به  "دافغانستان بانک" يا هم دوباره به مالکين آن، داده خواهد شد.

نورالله دلاورى رئيس دافغانستان بانک، دستاوردهاى مرکز عدلى و قضايى مبارزه عليه مواد مخدر و مسکرات را تاييد نمود.

وى گفت که دافغانستان بانک، در چوکات کارى خود، همکارى با اين مرکز را افزايش خواهد داد.

قابل يادآورى است که اين مرکز، قبل ازاين هم ٢٢٤ عراده موتر و٢٨٦ ميل اسلحۀ به دست آمده از قاچاقچيان را به اساس حکم محاکم مربوطه، به وزارت ماليه تسليم داده بود.

 

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan