خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نُه تن به حبس ١٤ تا٢٠ سال محکوم به مجازات شد

نُه تن به حبس ١٤ تا٢٠ سال محکوم به مجازات شد

Dec 24, 2011 - 14:50

 کابل (پژواک،٣ جدى٩٠): محکمۀ استيناف جرايم مسکرات و موادمخدر، ٩ تن را به اتهام قاچاق موادمخدر، به حبس ١٤ تا٢٠ سال محکوم به مجازات نمود.

در خبرنامه ای که امروز (٣ جدى) از سوى دفتر مطبوعاتى  مرکز عدلى و قضايى مبارزه عليه مسکرات و موادمخدر، به آژانس خبرى پژواک رسيده، آمده است که اين عده افراد، باشنده گان ولايات نيمروز، هلمند، باميان، فراه و ننگرهار مى باشند.

منبع  علاوه کرد که از نزد آنها بطور مجموعى، بيش از شش کيلوگرام هيروئين، ٦٥ کيلوگرام مورفين و ١٢٢٩ کيلوگرام ترياک، کشف و ضبط شده است.

به گفتۀ منبع، اين افراد در جلسات قضايى محکمۀ استيناف جرايم مسکرات و موادمخدر، محکوم به حبس گرديده اند، که اوراق قضاياى آنها برای فيصلۀ نهايی، به ديوان امنيت عامۀ ستره محکمه، فرستاده مى شود.

در خبرنامه تصريح گرديده که حکم محکمۀ استيناف، در حضور څارنوالان موظف و وکلاى مدافع ابلاغ شده است.

گفتنى است که مرکز عدلی و قضايی مبارزه عليه مسکرات و موادمخدر ميگويد که از آغاز سال جاری تا حال،بيش از ٤٥٠ تن به اتهام قاچاق  موادمخدر، از سوى محکمۀ استيناف اين مرکز، محکوم به حبس کوتاه و طويل المدت تا بيست سال گرديده اند.

يک گزارش  ادارۀ مبارزه عليه موادمخدر وکنترول جرايم ملل متحد (UNODC)، نشان ميدهدکه  فعلاً نظر به آفات طبيعى که در کشتزار هاى کوکنار کشور هاى ديگر به وجود آمده است، افغانستان ٩٠ درصد ترياک جهان را توليد ميکند؛ حال آنکه سال گذشته، افغانستان ٨٢ درصد ترياک جهان را توليد مينمود.

طبق آمار رسمى، درحال حاضر،حدود يک ميليون تن در افغانستان به موادمخدر معتاداند و وزارت مبارزه با موادمخدر ميگويد که حکومت، تنها توان معالجۀ يک درصد آنها را دارد؛ اما تا چند سال آينده، تداوى معتادان تا چهل درصد افزايش خواهد يافت.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan