خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

پنج جوان بانوشيدن مشروب الکولى جان باخت

پنج جوان بانوشيدن مشروب الکولى جان باخت

Dec 24, 2011 - 11:16

کابل (پژواک، ٣جدى٩٠): پنج تن به اثر نوشيدن مشروب الکولى در يک محفل خوشى در شهر کابل، جان باخت و ١٦ تن ديگر در شفاخانه ها بستر بوده و حالت صحى برخى آنان وخيم است.

به گفتۀ شاهدان عينى، اين واقعه شب گذشته در محفل دستمال گيرى(شيرينى خورى) در يک منزل مسکونى در ساحۀ قابلباى مربوط حوزۀ نهم امنيتى شهر کابل، رُخ داد.

اسدالله يکى از شرکت کننده گان محفل، صبح امروز(٣ جدى) به آژانس خبرى پژواک گفت: ٢١ جوانى که در يک اتاق جمع بودند، بعد از نوشيدن شراب، دچار مسمومیت شدند.

وی افزود که اين عده جوانان، به شفاخانه هاى مختلف شهرمنتقل گرديده؛ اما چهار تن آنها، جان شانرا از دست داده اند.

اسدالله  افزود که خُسربرۀ ٢٦ سالۀ وى نيز درجملۀ جان باختگان، شامل است که در شفاخانه فوت نمود.

اين جوان، وضعيت صحى ٦ تن ديگر را وخيم  خوانده علاوه کرد که آنها نظر به هدايت داکتران، جهت معالجه به پاکستان انتقال یافته اند.

اما احمدزى برادر بزرگ محمد سليم که محفل شيرينى خورى وى برپا شده بود، گفت: يک برادر کوچک وى که براى تداوى به پشاور انتقال مى گرديد، قبل از ظهر امروز در نزديکى تورخم، فوت کرد که جسدش، جهت تدفين به کابل منتقل ميگردد.

وى که در مراسم جنازه و تدفين يکى از قربانيان که پسرخاله اش بود، گريه ميکرد، به پژواک  گفت: "ما با کسى دشمنى نداشتيم؛ اما جوانان يک بى عقلى کدن که سرحد شان به اينجا رسيد."

مولوى صبغت الله ملاامام مسجد جامع قابلباى که در مراسم تدفين اين جوان وعظ مى نمود، گفت که اگر موسفيدان نمى آمدند و عذر نمى کردند، او جنازۀ ميت را نمى خواند.

وى علاوه کرد که سه سال قبل، مردم قابلباى تعهد کرده بودند که در محافل خوشى، موسيقى نمى آورند؛ زيرا که باعث شراب نوشى و جنگ و جدال ميشود؛ بايد مردم تعهد مجدد نمايند و در محافل، موسيقى نياورند. 

محمدضيا وکيل منطقه گفت: حدود ٣٠ جوان، در يک سطل مشروب الکولى تهيه نموده و در آن، يکمقدار نوشابۀ آلوبالو نيز انداخته بودند که بر اثر نوشيدن آن، پنج تن تلف شد و سرحد برخى ديگر به شفاخانه ها رسيد.

داکتر کبيراميرى رييس شفاخانه هاى شهرکابل گفت: ١١ تن که در اين محفل خوشى شرکت داشتند، به بخش عاجل شفاخانۀ ابن سينا منتقل گرديده و حالت صحى يکتن از آنها وخيم است.

اميرى افزود که تاحال، علت اصلى اين واقعه مشخص نبوده؛ اما گفته ميشود که يا از اثر شراب نوشى زياد و يا خوردن غذايى زهرى بوده است.

داکتر گلاجان "رحمت" رييس شفاخانۀ عاجل ابن سينا نيز به پژواک گفت که ١٢ تن، شب گذشته به اين شفاخانه منتقل گرديدند که دچار دلبدى، ضعف و گنگسيت بودند.

وى افزود که آنها بين ١٨ الى ٢٧ سال سن داشتند و ميگفتند که نوشابۀ آلوبالو نوشيده بودند؛ اما احتمال زياد دارد که شراب نوشيده باشند.

داکتر رحمت علاوه کرد که آنها بعد از شستوى معده، امروز از شفاخانه مرخص شدند.

مل پاسوال محمد ظاهررييس تحقيقات جنايى زون ١٠١ آسمايى کابل، به پژواک گفت که قرار تحقيقات ابتدايى، يکتعداد جوانان در محفل شب نشينى در ساحۀ قابلباى، مشروب الکولى نوشيده بودند که بر اثر آن چهار تن، جان باخته و ١٠ تن ديگر به شفاخانه منتقل گرديده اند.

وى افزود که نتايج نهايى اين واقعه، بعد از تحقيقات پوليس مشخص خواهد شد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan