خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تعدادی پاسپورت جعلی و مشروبات الکولی کشف شد

تعدادی پاسپورت جعلی و مشروبات الکولی کشف شد

Jan 11, 2012 - 12:16

شبرغان (پژواک،٢١جدى٩٠): مؤظفین امنیتی ولایت جوزجان، تعدادی پاسپورت جعلی و مقداری مشروبات الکولی را از شهر شبرغان کشف و ضبط کردند.

مل پاسوال عبدالعزیز غیرت قوماندان امنیۀ جوزجان، امروز (٢٠جدی) به آژانس خبری پژواک گفت که ٢٧جلد پاسپورت جعلی، شب گذشته از یک هوتل به دست آمده است.

غیرت افزود که در پیوند با این قضیه یکتن بازداشت شده؛ اما به دلیل اینکه ممکن است اشخاص دیگری نیز در آن دست داشته باشند، هویت وی بعد از تکمیل تحقیقات افشا می گردد.

منبع افزود که پولیس ولایت جوزجان، همچنین بیش از ٤٠٠ لیتر مشروبات الکولی را در شهر شبرغان کشف و ضبط کرده است.

مل پاسوال عبدالعزیز غیرت گفت که در پیوند به این قضیه کسی دستگیر نشده؛ ولی سه بیلر کشمش تخمیر شده و یک عدد دیگ مشروب سازی نیز از قریۀ اسلام جوی شهر شبرغان، به دست آمده است.

بر اساس یک خبر دیگر، امروز (٢٠جدی) ٣٥ قلم مهمات و اسلحۀ مختلف النوع به برنامۀ خلع سلاح گروهاى مسلح غيرقانونى (دایاگ) در ولایت جوزجان تسلیم داده شد.

یک منبع ریاست امنیت ملی جوزجان که نخواست نامی از وی گرفته شود، به پژواک گفت که این مهمات شامل یک میل راکت انداز، ٥ میل ماشیندار آر پی تی، 26 میل سلاح کره بین، کلاشنکوف، پپشه، یازده تیر، دَه تکه، صد تکه، برنو و تفنگچه میباشد، که به پروسۀ دایاگ تسلیم داده شد.

منبع علاوه کرد که در جمع اين مهمات؛ دَه حلقه ماین ضد وسایط، ٢٦ حلقه ماین ضد پرسونل، یک سرگلولۀ توپ و ١٥ فیر مرمی هاوان نیز شامل است.

به گفتۀ منبع، این مهمات و سلاحها در اثر عملیات نظامی و فعالیت بخش کشفی ریاست امنیت ملی ضبط و به دست آمده است.

برید جنرال محمد زمان فیروز مسوول پروسۀ دایاگ در ولایت جوزجان، به پژواک گفت که از بدو فعالیت این پروسه تاکنون، بیش از ١٥٠٠میل سلاح مختلف النوع از ولایت جوزجان جمع آوری گردیده است.

وى جمع آوری این سلاح و مهمات را در قسمت تامین امنیت بیشتر در جوزجان، با اهمیت خواند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan