خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

آيساف رويداد توهين به اجساد را از طرف سربازان امريکايى، محکوم کرد

آيساف رويداد توهين به اجساد را از طرف سربازان امريکايى، محکوم کرد

Jan 12, 2012 - 18:53

کابل ( پژواک ٢٢ جدى ٩٠): نيروهاى آيساف مستقر در افغانستان، واقعه اى را به شدت محکوم کردند که دريک نوار ويديويى، شمارى از سربازان به سه جسد که گمان ميشود مربوط طالبان مسلح ميباشند، توهين مينمايند.

اين نوار ويديويى که روز گذشته در صفحه انترنتى يوتيوب منتشر شده است، نشان مى دهد که چهار سرباز نيروى بحرى امريکا درافغانستان ، بر اجساد سه کشته شده افغان که به گمان غالب طالبان اند،  ادرار مى کنند.

گرچه تا حال روشن نشده است که اين واقعه درکجا وچه وقت اتفاق افتاده است ونه هم تاحال تاييد شده است که اين ويديو اصلى باشد،ولى بايد گفت که تعداد زياد عساکر بحرى امريکا در ولايت هلمند مستقر اند.

در يک اعلاميه که به تاريخ ٢٢ جدى، از طرف دفتر مطبوعاتى نيروهاى آيساف در کابل به آژانس خبرى پژواک ارسال شده، آمده است که اين عمل با معيار هاى سربازان آيساف مطابقت ندارد.

منبع افزوده است که واقعه اى که در ويديو نشان داده شده و به نظر ميرسد که از طرف تعدادى از سربازان امريکايى صورت گرفته است، آيساف آنرا به شدت محکوم ميکند.

در اعلاميه آمده است که آنعده سربازان که اين کار را انجام داده اند،اکنون در افغانستان نبوده و به کشور شان برگشته اند.

منبع افزوده است: (( چنين يک کار شرم آور به قربانى هاى سربازان آيساف که در افغانستان داده اند، نيز توهين ميباشد. ))

آيساف گفته است که اداره تحقيقات جرايم در امريکا تحقيقات را در اين مورد آغاز کرده و کسى که  در اين کار دخيل ثابت شود، به پنجه قانون سپرده خواهد شد.

درخبرنامه منتشره دفتر روابط عامه  نيروهاى بحرى مربوط وزارت دفاع امريکا، گفته شده است که آنها دراين مورد تحقيقات را  آغاز کرده اند.

منبع افزود ه است : (( صحنه هاى که دراين ويديو نشان داده شده است، با شخصيت وحيثيت سربازان ما مطابقت ندارد.))

قوماندانى نيروهاى بحرى امريکا گفته است که آنها دراين مورد تحقيقات را آغاز نموده وتلاش مى کنند که درمورد هويت کسانى معلومات بدست بياورند که دراين ويديو درحال توهين  به  اجساد نشان داده شده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement