خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ادارۀ ولايتى ارزگان در عملى ساختن تعهدات خود ناکام خوانده شد

ادارۀ ولايتى ارزگان در عملى ساختن تعهدات خود ناکام خوانده شد

Jan 12, 2012 - 16:02

ترينکوت (پژواک  ۲٢ جدى ٩٠): شوراى ولايتى ارزگان و برخى از سران قومى، ادارۀ ولايتى را مورد انتقاد قرار داد، که در مورد امنيت و بازسازى، تعهدات خود را عملى نساخته است.

اين اظهارات در جلسه اى صورت گرفت که ناوقت روزگذشته، در دفتر شوراى ولايتى در شهر ترينکوت تدوير يافته  و حدود ٣٠٠ تن درآن اشتراک داشتند.

محمدحنيف حنيفى يکى از سران قومى و سناتور سابق اين ولايت، در صحبت خود به اين اجتماع گفت که مسوولين اين ولايت، در بين شان هماهنگى و اتحاد ندارند، که به اثر آن مشکلات مردم دراين ولايت افزايش يافته است.

وى از دولت خواست که  مشکلات مردم را هموار سازد تا فاصلۀ ايجاد شده بين دولت و مردم از بين برود.

حاجى ميراخان يکتن ديگر از سران قومى اين ولايت گفت که در راس امور اين  ولايت، بايد کسى توظيف گردد که  خدمتگار واقعى مردم باشد.

موصوف افزود که مشکلات مردم اين ولايت زياد است؛ به عوض اينکه اين مشکلات حل گردد، بيش از پيش افزايش مى يابد؛ ولى موصوف اين مشکلات را مشخص نساخت.

يک تن از علماى دينى اين ولايت به نام مولوى لعل محمد گفت که مسوولين دولتى، هميشه در مورد حل مشکلات و بازسازى تعهد مى کنند؛ ولى تا حال در عمل هيچ کارى انجام نداده اند.

امان الله هوتکى رئيس شوراى ولايتى ارزگان نيز نظر مشابهى داشت و گفت که دولت، در عملى ساختن تعهداتش ناکام مانده است.

وى افزودکه جهت حل مشکلات مردم و بازسازى، با مسوولين دولتى ديدار نموده و آنها تعهد کرده اند، ولى کار عملى را تا حال انجام نداده اند.

در پايان اين جلسه، يک قطعنامۀ شش ماده اى قرائت شد، که درآن آغاز  اصلاحات ادارى  و توظيف شخصى در راس اين ولايت، خواسته شده است که بتواند به شکل درست به مردم خدمت کند.

عبدالرحمن خان رئيس اجرائيۀ ولايت ارزگان مى گويد که هرکس حق آزادى بيان و اظهار مشکلات خود را دارد.

وى به آژانس خبرى پژواک گفت که ادارۀ ولايتى ارزگان، تا حدزيادى تلاش نموده که مشکلات مردم را حل بسازد و کارهاى بازسازى را هم به پيش ببرد.

اما موصوف افزود که دولت، بودجۀ بسيار کمى را براى اين ولايت تخصيص داده است که در اثر آن،  آنها نمى توانند همه مشکلات مردم را هموار سازند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement