خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

چهار کيلومتر سرک در ترينکوت قيرريزى شد

چهار کيلومتر سرک در ترينکوت قيرريزى شد

Jan 20, 2012 - 14:08

ترينکوت (پژواک،٣٠جدى٩٠): با قيرريزى يک سرک در ترينکوت مرکز ولايت ارزگان، تسهيلات مواصلاتى براى صدها خانواده فراهم گرديد.

اين سرک که چهار کيلومتر طول دارد و در ظرف چهارماه به هزينۀ يک و نيم ميليون دالر از کمک هالند قيرريزى شده است، امروز٣٠ جدى به بهره بردارى سپرده شد.

محمدعمر شيرزاد والى ارزگان، به آژانس خبرى پژواک گفت که سرک يادشده، از قريۀ تورى شروع و به ترمينل ميدان هوايى اين ولايت منتهى ميشود.

وى افزود که بهره بردارى چنين پروژه ها، براى پروسۀ صلح و ناراضيان دولت کمک ميکند؛ زيرا آنها شکايت دارند که دولت در بخش بازسازى کار نکرده است.

 سرک، قبلاً خامه بود و مردم با مشکلات مواصلاتى مواجه بودند.

حاجى خيروجان يکى از بزرگان قريۀ  تورى گفت: "در گذشته سرک، خراب بود و موترها به مشکل عبور و مرور ميکردند؛ اما حالا سرک، قيرشده و مشکل ما حل شده است."

وى از دولت خواست که پروژه هاى عام المنفعۀ ديگرى را نيز در منطقه عملى نمايد.

پاول تولن مسوول امور انکشافى هالند ميگويد که اگرچه اين کشور، سال گذشته سربازان خود را ازارزگان خارج نموده و مسووليت تيم بازسازى ولايتى PRTinfo-icon را به نيروهاى آستراليايى سپرده؛  اما به کمک هاى خود در بخش بازسازى ادامه ميدهند.

وى علاوه کرد که هم اکنون، در مجموع کار قيرريزى ٢٠ کيلومتر سرک، از کمک هالند در مرکز ارزگان ادامه دارد.

والى ارزگان، اين پروژه ها را براى مردم مفيد خوانده، گفت که قرار است بخشى از اين سرک ها، در آيندۀ نزديک به بهره بردارى سپرده شوند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement