خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کانگرس امريکا: در سال ٢٠١١ ميلادى ٢٢٦٢ افغان ملکى کشته شده اند

کانگرس امريکا: در سال ٢٠١١ ميلادى ٢٢٦٢ افغان ملکى کشته شده اند

Jan 24, 2012 - 15:49

کابل ( پژواک ٤ دلو ٩٠): کانگرس امريکا در يک راپور گفته است، که در سال ٢٠١١ ميلادى  ،٢٢٦٢ افغان ملکى در افغانستان کشته شده اند.

در اين راپور اداره خدمات تحقيقاتى کانگرس امريکا ( سى آر اس) گفته شده است، که در تلفات افراد ملکى در سال ٢٠١١ نسبت به سال ٢٠١٠ ميلادى، اندکى کاهش رونما گرديده است.

منبع علاوه نموده است، که درجريان سال ٢٠١١ ميلادى در سراسر افغانستان ٢٢٦٢ فرد ملکى کشته شده ، در حاليکه در سال ٢٠١٠ ميلادى؛ اين تعداد به ٢٧٧٧ تن ميرسيد.

در راپور يادشده آمده است که سطح تلفات اردوى ملى و پوليس ملى افغان نيز در سال ٢٠١١ ميلادى کم بوده است.

در راپور کانگرس گفته شده است که در اين سال ٢٨٩ سرباز اردوى ملى افغانستان کشته شده ، در حاليکه در سال ماقبل آن ٨٢١ سرباز اردو کشته شده بودند.

به همين ترتيب در سال ٢٠١١ ميلادى، ٥٢٢ پوليس کشته شده و در سال گذشته آن اين تعداد به ١٢٩٢ تن ميرسيد.

گفتنى است که در سال ٢٠١١ ميلادى، سطح تلفات سربازان مستقر خارجى در افغانستان نيز کاهش يافته است، در سال گذشته ميلادى ٥٦٦ سرباز کشته شده ، در حاليکه در سال ٢٠١٠ ميلادى ٧١١ سرباز کشته شده بودند.

 

در راپور يادشده آمده است، که از  سال ٢٠٠١ ميلادى تا حال  ١٨٦٤ سرباز امريکايى در افغانستان کشته شده و ١٥٢٦٢ تن ديگر مجروح شده اند.

کانگرس امريکا در حالى از کاهش تلفات ملکى خبر ميدهد، که کميسيون حقوق بشر ملل متحد در شش ماه اول سال ٢٠١١ ميلادى، از ١٥ در صد افزايش تلفات ملکى خبر داده بود.

ملل متحد در يک راپور گفته بود که در شش ماه اول سال ٢٠١١ ميلادى ١٤٦٢ تن در افغانستان کشته شده بودند، که نسبت به شش ماه اول سال ٢٠١٠ ميلادى؛ پانزده در صد افزايش را نشان ميداد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement