خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

از قتل ٦ مخالف مسلح و منسوب اردوى ملى خبرداده شد

از قتل ٦ مخالف مسلح و منسوب اردوى ملى خبرداده شد

Feb 11, 2012 - 13:08

شهرکابل (پژواک ٢٢ دلو٩٠): شش مخالف مسلح دولت و سه منسوب اردوى ملى، در شمارى از ولايات به قتل رسيده وهفت تن ديگر زخم برداشته اند.

در خبرنامه اى که امروز(٢٢ دلو) از سوى وزارت امور داخله، به آژانس خبرى پژواک مواصلت کرده، آمده است که سه مخالف مسلح، در جریان عمليات۲۴ ساعت گذشتۀ نیروهای پولیس ملی در ولايات ننگرهار، پروان، هلمند، نیمروز، غزنی و خوست کشته شده و دو تن ديگر مجروح گرديده است.

منبع علاوه کرد که در مجموع، شش عمليات با تشریک مساعی اردو و امنیت ملی و نيروهاى آيساف، در اين ولايات به راه افتاده و طى آن، ۱۲ مخالف مسلح ديگر بازداشت شده اند.

به گفتۀ منبع، دراین عملیات، ٩ کلاشنکوف و تفنگچه، دو ماشيندار پیکا، یک راکت انداز، پنج میل سلاح مختلف النوع با پنج مرمی سلاح ثقیله، ۱۳ حلقه ماین، ۲۹۰ کیلوگرام مواد منفجره، سه پایه مخابره و یک موتر و يک موترسایکل، به دست نیروهای پولیس ملی افتاده است.

پولیس ملی، چهار بشکۀ ۲۰ کیلويی مملو از مواد منفجره را که از سوی مخالفان برای انجام اعمال تخریبی در مربوطات ولسوالی های میوند و شاه ولی کوت ولایت کندهار جابجا شده بود، نيز کشف و خنثی نموده است.

درعين حال، وزارت دفاع ملى با نشر خبرنامه اى ميگويد که ١١ حلقه ماين، ٢١ مرمى راکت انداز، سه مرمى هاوان و١٥٠ مرمى دهشکه، توسط منسوبين اردوى ملى در ولايات هلمند، ارزگان و کندهار کشف و خنثی شده است.

منبع علاوه کرده که در جریان وظایف امنيتى، دو منسوب اردوی ملی در ولسوالی اوبۀ ولایت هرات و يکتن در ولسوالی خاص کنر ولایت کنر، کشته شده و پنج تن ديگر جراحت برداشته اند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking