خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

دوگروپ مخالفان مسلح به پروسه صلح پيوستند

دوگروپ مخالفان مسلح به پروسه صلح پيوستند

Mar 15, 2012 - 14:51

کابل (پژواک ،٢٥حوت ٩٠):رياست عمومى امنيت ملى ميگويد که دوگروپ مخالفان مسلح دولت در ولايت بادغيس به پروسه صلح پيوستند .

در خبرنامۀ که ازسوى دفتر مطبوعاتى اين رياست، امروز (٢٥حوت ) به آدرس آژانس خبرى پژواک رسيده، آمده است که  اين دو گروپ شامل ١٢ تن  به سرگروپى ملا باز محمد و ملا جمعه بودند و  در ولسوالى کشک کهنه ولايت هرات و شاهراه  هرات –بادغيس بر ضد دولت  فعاليت ميکردند.

منبع  ميگويد که اين  افراد به اثر سعى و تلاش موظفين رياست عمومى امنيت ملى و در همکارى علما و بزرگان قوم ،از مخالفت دست کشيده و به روند صلح يکجا شده اند.

در خبرنامه آمده است که پيوستگان گفته اند که آنها فريب دشمنان صلح را خورده بودند و در مخالفت و مخاصمت عليه حاکميت دولتى قرار داشتند .

به گفتۀ منبع، افراد متذکره   سلاح دست داشته شانرا نيز تسليم نموده و تعهد سپردند که منبعد در راستاى تامين صلح و امنيت  و بازسازى مناطق شان ، از هيچنوع  سعى و تلاش دريغ نخواهند کرد.

دفتر مطبوعاتى امنيت ملى ميگويدکه با پيوستن اين افراد؛ امنيت مناطقى که آنان در آنجا فعاليت  داشتند، بهتر شده است .

اين درحالى است که از آغاز پروسه صلح تاکنون به سطح کشور  بيش از سه هزار تن به شمول ده ها قوماندان مخالفان مسلح دولت  سلاح شانرا به زمين گذاشته و به پروسه صلح پيوسته اند که بيشتر آنها مربوط ولايات بادغيس، کندز و بغلان بوده اند.

 شوراى عالى صلح  به رياست برهان الدين ربانى در بهار سال ١٣٨٩ با حدود ٧٠ عضو که در آن متنفذين، بزرگان قوم و اشخاص سرشناس ديگر شامل است، تاسيس گرديد.

 استاد ربانى در حملۀ انتحارى ماه سنبله سال جارى در منزلش در وزيراکبر خان کابل کشته شد. تا حال رييس جديد شوراى صلح تعين نشده است.

 

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement