خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سه فرد ملکى و ٩ طالب مسلح کشته شدند

سه فرد ملکى و ٩ طالب مسلح کشته شدند

Apr 09, 2012 - 12:43

ميمنه، محمودراقى، شرنه، ميدان شهر ( پژواک ٢١ حمل ٩١): در ناامنى هاى  اخير در مناطق مختلف کشور؛ سه فرد ملکى و ٩ طالب مسلح کشته و دو قوماندان آنها بازداشت شده اند.

يک منبع امنيتى در ولايت فارياب  که نخواست اسمش گرفته شود، به آژانس خبرى پژواک گفت  که روز گذشته در نتيجه عمليات آيساف در منطقه قصبه قلعه ولسوالى  پشتون کوت؛ دو قوماندان محلى دستگير و سه تن ديگر مجروح شدند.

منبع علاوه نمود که در اين عمليات، ملا جانان و ملا حيات که از جمله افراد نزديک به ملا عالم والى نام نهاد طالبان براى فارياب اند، دستگير شده اند.

به همين ترتيب آيساف با نشر يک اعلاميه گفته است، که عمليات يادشده به هدف دستگيرى يک تن از مسؤولين کميسيون محلى طالبان در پشتون کوت انجام گرديد.

اعلاميه علاوه ميکند که در اين عمليات ،مسؤول کميسيون يادشده ، که  درآدم ربايى، انفجارات و حملات انتحارى دست داشت، همراه با يک تن ديگر بازداشت شده است.

به همين ترتيب عبدالحکيم آخوندزاده ولسوال تگاب ولايت کاپيسا به تاريخ ٢١ حمل به آژانس خبرى پژواک گفت  که روز گذشته در اين ولسوالى؛  عمليات تصفيوى پوليس و اردوى ملى انجام گرديد.

وى علاوه نمود که در اين عمليات؛ سه فرد ملکى و يک طالب مسلح کشته شده اند.

به گفته وى، مردم ملکى زمانى کشته شدند، که يک مرمى هاوان در جريان عمليات بر يک منزل اصابت نمود.

شاه محمود يکتن از باشنده گان منطقه ديزى تگاب به آژانس خبرى پژواک گفت  که تعداد زياد مردم به علت اين عمليات بيجا شده اند.

يک طالب محلى به نام شاهين صافى کشته شدن يک طالب در اين عمليات را تائيد نمود.

از طرف ديگر، مسؤولين ولايت پکتيکا از کشته شدن پنج طالب مسلح در نتيجه يک سلسله عمليات خبر داده اند.

 

مخلص افغان سخنگوى والى اين ولايت به آژانس خبرى پژواک گفت که سه طالب مسلح در نتيجه عملايت نيروهاى مشترک در منطقه جرکنى ولسوالى يوسف خيل کشته شده اند.

 

وى علاوه نمود که در اين عمليات، سه ميل کلاشينکوف، يک ميل راکت ، يک اندازه مرمى و بمبهاى دستى به دست نيروهاى مشترک افتيده است.

سخنگوى والى همچنان گفت که در نتيجه درگيرى در منطقه گواشته ولسوالى  وازه خوا دو طالب مسلح کشته و يک اندازه اسلحه و مهمات از آنها به دست آمده است.

افغان ميگويد که در اين عمليات به نيروهاى مشترک تلفات وارد نشده است.

از طرف ديگر، پوليس اين ولايت دو تن از سارقين را همراه با يک عراده موتر سرقت شده سراجه دستگير نموده اند.

محمد صديق پکتيکاوال آمر حوزه اول شهر شرنه به آژانس خبرى پژواک گفت  که سارقين اين موتر را از کابل ربوده بودند.

به گفتۀ وى، سارقين بازداشت شده در جريان تحقيقات اعتراف نموده اند، که مالک سراچه را در کابل به قتل رسانده و موتر وى را به سرقت برده اند.

به اساس يک خبر ديگر ، در نتيجه يک درگيرى در ولسوالى  سيد آباد ولايت ميدان وردگ؛ دو طالب مسلح کشته شده اند.

داکتر مسلم ولسوال سيد آباد به آژانس خبرى پژواک گفت ، که طالبان يادشده زمانى کشته شدند، که ميخواستند بر کاروان اکمالاتى حمله نمايند.

وى ميگويد که اجساد آنها به ولسوالى  منتقل شده است.

به همين ترتيب، صبح امروز يک تانکر تيل در مربوطات ميدان شهر حريق گرديده است.

شاهدان عينى ميگويند، که در اين تانکر انفجار صورت گرفته ، اما شاهدالله شاهد سخنگوى والى ميگويد که اين تانکر خود آتش گرفته و حريق گرديده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement