خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

طالبان مسلح مسوول موسسۀ برک درغور را کشتند

طالبان مسلح مسوول موسسۀ برک درغور را کشتند

May 03, 2012 - 11:14

چغچران (پژواک،١٤ثور٩١) مسوول دفتر موسسۀ برک بنگلدیش در ولایت غور، در حملۀ طالبان به قتل رسيد و یک تن از مهاجمین دستگیر شد.

دگروال مرتضی مصلح سرپرست قوماندانی امنیۀ ولایت غور، امروز(١٤ثور) به آژانس خبرى پژواک گفت که نیمه شب گذشته، پنج طالب مسلح بالای دفتر موسسه برک بنگلدیش در شهر چغچران حمله نموده، محيی الدین تبعۀ بنگلدیش را که مسوول ولايتى اين دفتربود، به قتل رساندند.

وی گفت که یک کارمند بنگلدیشی این دفتر، موفق به فرار شده و مهاجمین زمانیکه بالای وی فیر نمودند؛ یکتن ازهمکاران خود را زخمی کردند، که بعداً توقیف شد.

مصلح اظهار داشت که در پی این واقعه، پولیس به محل رسید و مهاجم مجروح که به یک منزل پناه برده بود، با رهنمایی مالک خانه به چنگ پولیس افتاد.

منبع اظهار داشت که مهاجم مجروح اعتراف نموده که آنها ٥ نفر بودند و قصد داشتند تا کارمندان بنگلديشى را غرض رهايى يکعتداد طالبان مسلح، از محبس چغچران به گروگان بگيرند.

سمیع الحق کارمند بنگلدیشی که موفق به فرار ازچنگ طالبان شده، به پژواک گفت: "ساعت ١٢ شب با شکسته شدن شیشۀ کلکین، از خواب بیدار شدم و٥ فرد مسلح را داخل دفتر دیدم."

موصوف علاوه نمود که مهاجمین، مسوول دفتر را به ضرب گلوله کشتند و خواستند او را نيز خفه کنند؛ اما وى موفق به فرار شد و خود را به پوليس رساند.

سمیع الحق افزود که در زمان این حادثه یک کارگر افغان دفتر، در اتاق محی الدین خواب بود و به وی آسیبی نرسیده است.

سرپرست قوماندانی امنیۀ غور گفت که فرد توقیف شده، تحت تداوی و تحقیق قرار دارد.

این دفتر، در فاصلۀ ٥٠٠ متری پوستۀ پولیس و مهمانخانۀ امنیت ملی ولایت غور، موقعیت دارد و به گفتۀ دگروال مصلح، محافظ ندارد.

موسسه برک بنگلدیش، در مرکز و برخی ولایت کشور قرضه های کوچک را، در بدل مفاد به پیشه وران میدهد.

 

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan