خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

٣٠٠ ساتنمن ازکورسهاى آموزشى سند فراعت بدست آوردند

٣٠٠ ساتنمن ازکورسهاى آموزشى سند فراعت بدست آوردند

May 10, 2012 - 16:20

کندز(پژواک،٢١ثور٩١): با فراغت ٣٠٠ ساتنمن پس از آموزش هاى مسلکى و سواد آموزى از مرکز تربيوى پوليس زون شمالشرق ، تعداد فارغين اين مرکز در هفت سال گذشته به بيش از ٢٣ هزار تن ميرسد.

سمونوال راز محمد  قوماندان اين مرکز تربيوى در ولايت کندز ميگويد که فارغين، شامل ولايات بدخشان ، تخار، ننگرهار ، کابل ، کندز وبغلان بوده و دورۀ آموزشى چهارماهۀ مسلکى و يکماهۀ سواد آموزى را سپرى کرده اند.

وى به آژانس خبرى پژواک گفت که اين ٣٠٠  ساتنمن  ، توسط استادان خارجی وافغانی در موارد حقوق بشر ، قانون اساسی، استعمال سلاح ، تلاشی ، گزمه ، برخورد با مردم ، بازداشت متهم و… آموزش ديده اند.

قوماندان مرکز تربيوى پوليس زون شمالشرق افزود که فارغین به ولایات مربوطه، غرض تامین امنیت وتطبيق قانون به وظایف شان میروند .

عطا محمد باشنده ولایت ننگرهار؛ يکى از فارغان، هدف شامل شدنش به پولیس ملی را خدمت به وطن ومردم خوانده، به پژواک گفت: (( بسیار آرزو داشتم که روزی برسد که من پولیس شوم وبه جامعه خود خدمت کنم ... حال آن روز رسیده وبخیر کار خود راآغاز میکنم وبسیار احساس خوب دارم . ))

اين ساتنمن میگوید که وى در اين مرکز تربيوى، آموزشهای مسلکى را آموخته که قبلاً در مورد آن چيزى نمى دانست و بعد از اين، ميتواند که وظايف محوله را به شکل درست و بهتر آن به پيش ببرد .

پاسوال سمیع الله قطره قوماندان امنیه کندز در مراسم فراغت ساتنمنان که در مرکز تربیوی پولیس زون شمالشرق در میدان هوایی کندز دایر گردیده بود ، گفت که   پوليس باید با مردم به شکل خوبتر وبهتر رفتار کند وقانون را د رجامعه تطبیق نماید .

قوماندان مرکز تربيوى پوليس زون شمالشرق  خاطر نشان کرد که ازهفت سال بدينسو که اين مرکز ايجاد گرديده، تا حال بیش از ۲۳ هزار افسر و سرباز سند فراغت گرفته و به ولايات مختلف توظيف شده اند.

قابل ذکر است که وزارت امورداخله ، ازافزايش پوليس باسواد و تخصصى ساختن و مسلکى شدن  آنها خبرداده ميگويدکه درحال حاضر، ٥٠ هزار پوليس درمراکز سوادآموزى تحت آموزش قراردارند.

به گفتۀ غلام صديق صديقى سخنگوى وزارت امورداخله دردوسال گذشته، تمرکز بيشتر به سواد و تعليم وتربيه پوليس ملى صورت گرفته است .

تعداد پوليس ملى در حال حاضر  به ١٥٠ هزار تن ميرسد و قراراست که  براساس توافقات با جامعۀ جهانى، شمار آنها  تا ختم سال٢٠١٢ ميلادى  به ١٦٠ هزار  تن بلند برود.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement