خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

دو تن به اتهام ماينگذارى بازداشت شد

دو تن به اتهام ماينگذارى بازداشت شد

May 22, 2012 - 15:06

کندز (پژواک،٢ جوزا٩١): دو تن به اتهام ماينگذارى در ولايت کندز دستگير و کاروان آيساف از يک انفجار به گونۀ سالم گذشت.

پاسوال سمیع الله "قطره" قوماندان امنیه کندز به آژانس خبری پژواک گفت که اين دوتن، امروز از يک منزل در قریه معاف علی ولسوالی خان آباد بازداشت شدند.

وى افزود که از نزد آنها يک ماین ضدوسایط ، یک بُشکه مهمات ، دومرمی راکت انداز ، چهار مرمی هاوان، سه فیوز وتعدادى ریموت ماین بدست آمده است .

جان محمد ۳۰ ساله باشنده قریه معاف علی به پژواک گفت که او شاهد بود که پولیس با چند موتر به قریه آمد  واین دوتن را دستگير نمود.

وی افزود :« ای دو نفر از قریه ماست، اما نمی دانیم چه کار وبار میکنن، صبح وخت ملا آذان صدای موتر به گوشم رسید،از خانه برآمدم دیدم که پولیس است که این دو نفره ما مواد منفجره گرفتن.»

قوماندان امنیۀ کندز میگوید که هدف افراد بازداشت شده که مخالفین دولت هستند ، ماينگذارى در برابر کاروانهای نیروهای امنیتی افغان وآیساف بود .

از جانب ديگر يک ماين در برابر کاروان نيروهاى آيساف در منطقۀ حضرت سلطان شهر کندز انفجار کرد.

سيد سرور حسينى مسوول مطبوعات قوماندانى امنيۀ کندز گفت که اين ماين؛ حوالى ساعت ٩:٠٠ صبح امروز بعد از آن انفجار کرد که کاروان آيساف ،از ساحه گذشته بود و به همين علت هيچ تلفات و خسارات نداشت.

حسينى علاوه کرد که طالبان مسلح، اين ماين را به هدف نشانه گرفتن کاروان آيساف جابجا کرده بودند.

اما ذبيح الله مجاهد سخنگوى طالبان ادعا ميکند که آنها اين ماين را با ريموت منفجر نمودند که طى آن چهار سرباز آيساف کشته و مجروح و يک تانک آنها تخريب گرديد.

نيروهاى آيساف در اين مورد چيزى نگفته اند.

گفتنى است که سه روز قبل، انفجارماين درولسوالى دشت ارچى کندز منجر به کشته شدن يک مُلکى و جراحت دو پوليس گرديد .مسوولان محلى طالبان را مسوول آن خوانده، اما طالبان مسووليت آنرا بدوش نگرفته بودند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement