خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

يک گروپ مخالف مسلح دولت به پروسه صلح پیوست

يک گروپ مخالف مسلح دولت به پروسه صلح پیوست

Jul 19, 2012 - 13:59

شهرکندز (پژواک،٢٩سرطان ٩١): با پیوستن ۱۴ تن از مخالفان مسلح دولت در ولایت کندز، شمار پيوستگان به پروسۀ صلح، از يک و نيم سال بدينسو در اين ولايت، به بیش از ٦٠٠ تن رسيد.

پاسوال سمیع الله قطره قوماندان امنیۀ کندز، به آژانس خبری پژواک گفت: این  گروپ ۱۴ نفری که در چندسال اخير در منطقۀ لاله میدان ولسوالی علی آباد بر ضد دولت فعالیت داشتند، امروز با پروسۀ صلح یکجا شدند.

وی علاوه نمود که اين گروپ، به سرگروپى قوماندان عبدالباری، هشت ميل کلاشنکوف، یک ماشيندار پیکا، دو میل کره بین، دو تفنگچه و سه مخابره را نيز با خود آورده اند.

قوماندان امنیۀ کندز ميگويد که با پيوستن آنها، امنیت در منطقۀ لاله میدان بهتر خواهد شد.

قوماندان عبدالباری گفت که پنج سال با گروه طالبان بود؛ اما دیگر از جنگ بیزار شده و از همین رو به پروسۀ صلح پیوسته است.

وی علاوه کرد: «تاکی جنگ کنیم! هیچ نتیجه هم به دست نیاوردیم، به جز از اینکه وطن خود را خراب کردیم؛ حالی دیگه بس است، دیگر نمی خواهم وطن خود را خراب کنم و به همین خاطر آمدم با دولت خود یکجا شدم تا به وطن خود خدمت کنم.»

عبدالباری، از دولت خواست که براى خودش و افرادش، زمینۀ کار را فراهم سازد تا بتوانند از طریق شغل حلال، زندگی خود را به پیش ببرند.

از سوی دیگر، اسدالله عمرخیل ریيس شورای صلح کندز ميگويد: طبق برنامه اى که با وزارت کار و امور اجتماعی دارند؛ برای پيوستگان، زمینۀ کار در پروژه های بازسازی فراهم مى گردد.

وی افزود که تاحال،  بیش از ٦٠٠ مخالف مسلح به پروسۀ صلح پیوسته که برای همۀ شان در پروژه های بازسازی، زمینۀ کار فراهم گرديده و برای این افرادهم، زمینه کار مناسب فراهم خواهد شد.

قابل ذکر است که از آغاز ايجاد شوراى عالى صلح (دو سال قبل) تا کنون، بيش از ٤٨٠٠ مخالف مسلح، در ولايات مختلف از خشونت دست کشيده و به پروسۀ صلح پيوسته اند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement