خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

جسد حلق آويزشدۀ سرمعلم يک مکتب دريافت شد

امنیت و جرايم

عکس آرشيف

جسد حلق آويزشدۀ سرمعلم يک مکتب دريافت شد

Aug 27, 2012 - 11:25

ميمنه، کندز (پژواک،٦ سنبله٩١): جسد حلق آويز شدۀ سر معلم يک مکتب نسوان در ولسوالى پشتونکوت ولايت فارياب و جسد يک زن از دريا در ولايت کندز دريافت شد.

سمونوال محمد کبير محمد زى قوماندان امنيۀ پشتونکوت ميگويد که جسد حميدالله سرمعلم مکتب نسوان کته قلعۀ اين ولسوالى، امروز در يک باغ درحالى دريافت شد که به دار آويخته شده بود.

وى به آژانس خبرى پژواک گفت: تا حال، مشخص نيست که حميدالله توسط کسى کشته شده و يا خودکشى نموده است.

غلام سخى بيان رييس معارف فارياب گفت که اگرچه تا هنوز علت قضيه روشن نيست؛ اما قرار معلومات، سرمعلم مکتب کته قلعه توسط افراد ناشناس خفه شده است.

بيان علاوه کرد که اين مکتب، داراى ٣٠٠ شاگرد بوده و دولت بايد در عرصۀ امنيت مردم بخصوص در تامين امنيت اهل معارف، توجه جدى نمايد.

مل پاسوال عبدالخالق آقساى قوماندان امنيۀ فارياب ميگويد که پوليس، در زمينه تحقيق ميکند و در صدد پيدا کردن علت اين رويداد است.

گفتنى است که امرالدين مدير معارف ولسوالى غورماچ فارياب، در روز اول عيد سعيد فطر توسط افراد مسلح ناشناس کشته شد و تا حال، هويت عاملان آن مشخص نشده و آنها بازداشت نگرديده اند.

قوماندان امنيۀ فارياب ميگويد که قتل اهل معارف، بيشتر ناشى از خصومت هاى شخصى بوده است.

درین حال، جسد يک زن از درياى ولسوالى چهاردرۀ ولايت کندز نيز دريافت شد.

نادره گياه رييس امور زنان کندز، به پژواک گفت که اين جسد، مربوط يک خانم ٢٥ ساله بوده  و به شفاخانه منتقل گرديده است.

وى علاوه کرد که جسد، پوسيده شده و تا حال معلوم نيست که اين زن، توسط کسى کشته شده؟ خودکشى نموده؟ و يا اشتباهاً به دريا افتاده است.

رييس امور زنان افزود که آثار اصابت مرمى در وجود زن ديده نمى شود؛ اما اگر کسى او را کشته باشد، به حيث يک عمل خشونتبار به شدت قابل تقبيح است.

اين درحالى است که طبق آمار ثبت شدۀ رياست امور زنان، خشونت عليه زنان در سال ١٣٩٠ در کندز به ١٧٠ مورد مى رسيد، که تکاندهنده ترين آنها را تیزاب پاشی به روی زنان، قتل یک زن بخاطر تولد دختر و تجاوزجنسی بر یک دختر ۱۶ ساله تشکيل ميداد.

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement