خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

قوماندان پوليس محلى در کندز کشته شد

قوماندان پوليس محلى در کندز کشته شد

Sep 05, 2012 - 13:00

کندز(پژواک،١٥سنبله ٩١): يک قوماندان پوليس محلى با محافظش، در ولسوالى چهاردرۀ ولايت کندز کشته شد و سه تن ديگر جراحت برداشت.

زلمى فاروقى ولسوال چهاردره ميگويد که احمدشاه قوماندان پوليس محلى، حوالى ساعت ١٠:٠٠ صبح امروز، بر اثر انفجار ماين کنار سرک جان باخت.

فاروقى به آژانس خبرى پژواک گفت که قوماندان احمدشاه، مسووليت امنيت منطقۀ کنجک  چهاردره را به دوش داشت و زمانى که مى خواست به قريۀ ديگر برود، موتر حاملش با ماين ريموت کنترول تصادم نمود.

وى علاوه کرد که در اين رويداد، يک محافظ احمدشاه نيز کشته شده، سه محافظ ديگرش جراحت برداشته و جهت تداوى به شفاخانۀ ايمرجنسى داکتران بدون سرحد در کندز، منتقل گرديده اند.

نورالله که در محل، دکان خوراکه فروشى دارد گفت: "در دوصد مترى دکانم، يک موتر رينجر سفيد تير ميشد که يکبار انفجار شد و دود و گرد بالا شد."

اين دکاندار گفت که پس از آمدن پوليس، وى نيز به نزديک واقعه رفت و ديد که پوليس ها دو جسد و چند مجروح را در موتر انداخته و به سوى شفاخانه بُردند.

اما ذبيح الله مجاهد سخنگوى طالبان ادعا ميکند که آنها در اين انفجار احمدشاه، قوماندان اربکى را با ١٢ تن از افرادش کشته اند.

گفتنى است که ديروز، وزير "دردمند" مدير پوليس محلى قوماندانى امنيۀ کندز، دراثر انفجار ماين در مرکز کندز مجروح گرديد و دو ماه قبل، پادشاه گل قوماندان پوليس محلى در ولسوالى چهاردره با پسر و دو محافظش به قتل رسيد.

پوليس محلى، وظيفۀ تامين امنيت در محل خود را دارد، در چوکات وزارت امور داخله تنظيم بوده و معاش داده ميشوند و در مناطقى که حضور پولیس ملی، کمرنگ است، توظيف ميگردند.

ایجاد پوليس محلی، براساس پلانى توسط جنرال دیوید پیتريوس قوماندان سابق نیروهای ناتو در افغانستان، در سال٢٠١٠ ميلادى، پیشنهاد شد. فعلاً تعداد پوليس محلى، به حدود ١٥ هزار تن ميرسد و قرار است که اين تعداد، درآينده به ٣٠ هزار تن افزايش يابد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement