خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مردم ولسوالى اچين طالبان پاکستانى را از مناطق خود اخراج کردند

امنیت و جرايم

عکس آرشيف

مردم ولسوالى اچين طالبان پاکستانى را از مناطق خود اخراج کردند

Sep 16, 2012 - 14:15

جلال آباد (پژواک،٢٦سنبله٩١): بزرگان قومى ولسوالى اچين ولايت ننگرهار ميگويند که باشنده گان منطقه، عليه طالبان پاکستانى قيام نموده و آنها را از مناطق خود اخراج کرده اند.
ملک شينوارى عثمان باشندۀ اين ولسوالى و متنفذ قومى شينوار، به تاريخ ٢٦ سنبله به آژانس خبرى پژواک گفت که قوم على شيرخيل و باشنده گان منطقۀ پيشه، بعد از ظهر روز گذشته عليه طالبان پاکستانى قيام نمودند.
وى علاوه کرد که بيش از دوصد تن از افراد قوماندان طالبان مسلح به نام منگل باغ، به اين ولسوالى آمده و دست به آزار و اذيت مردم زده بودند.
وى علاوه نمود که دو صد جوان مسلح قوم، الى شام روز شنبه طالبان مسلح پاکستانى را با زور به منطقۀ تيراى خيبرايجنسى فرارى داده و اعلام نموده اند که در اين طرف خط ديورند، يک طالب پاکستانى را هم نميگذارند.
نامبرده گفت: "قوم ننگ کرده؛ اين براى ما جاى شرم است که افراد مسلح پاکستانى، در قريه هاى ما گشت و گذار ميکنند."
عثمان شينوارى علاوه نمود که لشکر قومى، منازل چهار حامى طالبان به نامهاى کتارشاه پاچا، سرورشاه، نظر مير سيدانوکى را آتش زده، که چرا در خاک خود به طالبان پاکستانى جاى داده اند.
به گفتۀ وى، به روز يکشنبه، قوم تمام راه هاى اين ولسوالى را مسدود نموده و در منطقۀ پيشى، جايى که در آن منازل طالبان پاکستانى آتش زده شده، يک جرگۀ بزرگ قوم شينوار آغاز گرديده، که فيصلۀ آن بعداً با رسانه ها شريک خواهد شد.
اين متنفذ قومى گفت؛ به اين خاطر که در قوم بى نظمى ايجاد نگردد، بدون درگيرى به افراد مسلح پاکستانى اطلاع دادند، که به آن سوى مرز بروند، درغير آن کشته خواهند شد.
احمد ضياء عبدالزى سخنگوى والى ننگرهار، پذيرفت که مردم ولسوالى اچين نيز برضد افراد مسلح قيام نموده اند.
وى علاوه کرد کرد که ادارۀ ولايتى، از چنين قيامهايى که در آن استقلال کشور محفوظ باشد، حمايت ميکند.
مخالفين مسلح دولت، تا حال دراين مورد چيزى نگفته اند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement