خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سنگ تهداب تعمير تدريسی پوهنځی تعليم وتربيه سرپل گذاشته شد

سنگ تهداب تعمير تدريسی پوهنځی تعليم وتربيه سرپل گذاشته شد

Sep 21, 2012 - 15:37

سرپل (پژواک،٣١ سنبله ٩١): سنگ تهداب تعمیر تدریسی پوهنځی تعلیم وتربیه ولايت سرپل امروز (٣١سنبله)  گذاشته شد.

 داکترعبید الله عبید وزیر تحصیلات عالی که امروز به سرپل سفر نموده بود هدف ازسفر به این ولایت را تهداب گزاری تعمیر تدریسی پوهنځی تعلیم وتربیه در این ولایت عنوان کرد

وى گفت:"تعمیری که فعلا ما سنگ تهداب آنرا گذاشتیم درساحه ی ٦٤ جریب زمین ودردوطبقه به صورت پخته واساسی اعمارخواهد شد که دریک وقت گنجایش شش صد شاگرد را دارا مى باشد .))

موصوف افزود که هزینه مالی آن مبلغ پنج صدوچهل هزاردالرامریکایی مى باشد که  ازبودجه انکشافی وزارت تحصیلات عالی اختصاص داده شده و قرار است که کارآن در مدت یک سال به پایه ی اکمال خواهد رسید.

نامبرده همچنان وعده کرد که درسال آینده نیز تعمیر اداری این موسسه ی تحصیلات عالی را این وزارت روی دست خواهد گرفت که امیدواراست بافتتاح این تعمیر سنگ تهداب تعمیر اداری تعلیم وتربیه را بتوانند بگذارند.

محمدآرش خلیلی سرپرست پوهنځی تعلیم وتربیه ی ولایت سرپل میگوید:"فعلا آنان پوهنځی تعلیم وتربیه را که امسال برای اولین بار درولایت سرپل ایجاد شده است درتعمیر تربیه ی معلم با داشتن دیپارتمنت های ریاضی ،فزیک ،کیمیا وبیولوجی،سه صنف درسی ویک اداره فعال ساخته اند ومحصلین که ازولسوالی ها ویا هم ازولایات دیگر باشند برای شان بدل اعاشه به جای لیله میدهند.

  وی افزود، مشکلات که فعلا ازنگاه اداره،صنوف درسی ودیگر ضروریات که برای آنان لازم است ندارند .

خليلى گفت : (( همچنان پی آرتی ترکیه مقیم ولایت جوزجان هم برای ما وعده داده است که بعد ازتهداب گزاری پوهنځی تعلیم تربیه آنان نیز یک لیلیه شش صد نفره ویک مسجد جامع بسازند که انشاالله مشکلا ت ما حل خواهد شد".

وی همچنان میگوید که فعلا در پوهنځی تعلیم و تربیه ی ولایت سرپل ١٥٠ تن محصل هستند که ازاین میان ٦٢ تن آنان را طبقه ی اناث تشکیل میدهد.

زهرا محصل سال اول پوهنځی تعلیم وتربیه ی ولایت سرپل میگوید:" ازاینکه امروز وزیر تحصیلات عالی به ولایت سرپل آمده است احساس خوشی میکنیم وخواهان این هستیم که این تعمیر به زود ترین فرصت آباد شود تا ما بتوانیم ازآن بهره مند شویم. "

احمد بشیر یکتن دیگر ازمحصلین پوهنځی تعلیم وتربیه میگوید:"ما بسیار خوشحال هستیم که امروز سنگ تهداب اولین پوهنځی درولایت سرپل گذاشته میشود،وامید واریم مشکلات که ما داریم با پایه گزاری این تعمیر مشکل ما حل شود".

این درحالی است که این اولین تعمیر یک موسسه تحصیلات عالی است که درولایت سرپل سنگ تهداب آن گذاشته شده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement