خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

يک پوليس زن افغان، مشاور امريکايى را کُشت

يک پوليس زن افغان، مشاور امريکايى را کُشت

Dec 24, 2012 - 11:54

 کابل- بگرام (پژواک  ٤ جدى ٩١ : آيساف مى گويد که يک پوليس زن افغان، يک مشاور امريکايى را در قوماندانى امنيۀ کابل به قتل رساند.

دفتر مطبوعاتى نيروهاى آيساف، به آژانس خبرى پژواک گفت: تحقيقات ابتدايى نشان ميدهد که اين زن، پوليس بوده و نيروهاى آيساف و افغان، تحقيقات را در زمينه آغاز نموده اند.

آيساف افزود که فعلاً مهاجم در بازداشت نيروهاى افغان به سر مى برد.

 قبل از اين، غلام صديق صديقى سخنگوى وزارت داخله به پژواک گفته بود که احتمال دارد اين مشاور امريکايى بعد از جراحت برداشتن، جان باخته باشد.

مل پاسوال محمد ظاهر رييس تحقيقات جنايى زون ١٠١ آسمايى مى گويد که اين مشاور امريکايى، توسط يک افسر پوليس زن کشته شده و وى، شخصاً از اين افسر تحقيقات مى کند.

يک منبع قوماندانى  امنيۀ کابل که نخواست نامش افشا شود، به آژانس خبرى پژواک گفت که اين پوليس زن، نرگس نام داشته و در بخش جندر رياست حقوق قوماندانى امنيۀ کابل وظيفه داشت.

منبع افزود که اين پوليس زن، ساعت  ١٠ صبح امروز،  در مغازه کوپراتيف قوماندانى امنيه، بالاى مشاور خارجى فيرکرد و او را به قتل رساند.

به اساس معلومات منبع، پوليس يادشده صرفاً با شليک يک  مرمى، اين مشاور خارجى را ازپا درآورده است.

منبع، همچنان گفت که اين خارجى، مشاور بخش لوژستيک بوده است.

گفتنى است که يک فرد مسلح، به تاريخ ٦ حوت سال ١٣٩٠ نيز بر دو مشاور بلندرتبۀ امريکايى در مقر وزارت امورداخله در کابل، شليک نموده و هردو را کشت.

 بعداً وزارت امورداخله اعلام نمود که مهاجم، کارمند بخش هاى مربوط به همين وزارت بوده و متوارى است.

اما گزارش هايى به نشررسيد که اين فرد، عبدالصبور ٢٥ ساله باشندۀ ولايت پروان و کارمند رياست استخبارات وزارت امور داخله ميباشد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement