خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مظاهره عليۀ شاروالی توسط مردم هرات صورت گرفت

مظاهره عليۀ شاروالی توسط مردم هرات صورت گرفت

Feb 17, 2013 - 17:09

 شهرهرات (پژواک،۲۹ دلو۹۱): باشندگان شهرهرات، در اعتراض به بی توجهی به سرک ها و عدم نظافت اين شهر، راهپيمايى کردند.

صدها تن از باشندگان شهر هرات، امروز (۲۹ دلو)، نسبت به عدم توجه مسوولين به سرک های شهر، از مسجد جامع هرات تا مقام ولايت راهپيمايى کرده و بر ضد مقامات شعار دادند.

معترضين، همچنان طی اين مظاهره يک بخش از سرک را کاهگل کرده و چند ماهى را نيز در کندگى های پرآب سرک، رها کردند و تعدادى نهال نيز کاشتند.

رحيم الله رحيمی يکی از معترضين، به آژانس خبری پژواک گفت: "باوجود ميليون ها دالر کمک جامعه بين المللی، سرک ها هنوز خراب است و مردم راه چند دقيقه يی را در ساعت ها طی می کنند."

وی شاروالی و والی هرات را متهم کرد که مصروف ميله ها هستند و بازسازی را فراموش کرده اند.

ميرزمان يک اشتراک کنندۀ ديگر مظاهره گفت که سواری موتر در داخل شهر، آدم را کمردرد می کند.

موصوف افزود: "والی و شاروال از وضعيت ما چه خبر دارند؛ آنها در موترهای عصری گشت و گذار می کنند، سرک ها به اندازه اى خراب است که وقتی در موتر سوار ميشوم، از بابت درد کمرم، خود را جمع کرده نمی توانم."

وی خواهان بازسازی سرک ها شد.

محی الدين نوری سخنگوی والی هرات، به پژواک گفت که مشکلات و شکايات مردم بجا است؛ اما شاوالی هرات را ملامت کرد که از دو سال بدينسو، پروژۀ ترميم سرک های هرات را تطبيق نکرده است.

به گفتۀ وی، صدها ميليون افغانی که بايد با آن سرک های شهر ساخته ميشد، يا مفقود شده و يا دراختيار شاروالی قرار گرفته است.

محمد سليم ترکی شاروال هرات، هم اکنون در يک سفر کاری، به خارج رفته و خبرنگار آژانس خبری پژواک که به هدف گرفتن نظر مسوولين شاروالی هرات به اين اداره رفته بود؛ تمامی آنها از مصاحبه خود داری کرده و گفتند که صلاحيت جوابگويی، تنها به شاروال است.

اين درحالی است که محمد سليم ترکی شاروال هرات، قبلاً درمورد خرابی سرک های شهر هرات، به پژواگ گفته بود که قرارداد پروژه ساختن سرک های داخل شهر، برای امضا به مقام ولايت هرات فرستاده شده؛ اماوالی نمی خواهد که در اين راستا همکارى کند.

 اما محی الدين نوری سخنگوی والی هرات می گويد که نقص قانونی، در داخل متن قرارداد پروژه بازسازی سرک های داخل شهر هرات به چشم ميخورد، و والی هرات به همين خاطر آن را امضا نکرده است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement