خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مردم ولسوالی سنگ تخت بندر بخاطر افزایش نا امنی تظاهرات کردند

مردم ولسوالی سنگ تخت بندر بخاطر افزایش نا امنی تظاهرات کردند

May 14, 2013 - 20:36

بامیان (پژواک، ٢٤ ثور ٩٢) : شمار زیادی از مردم ولسوالی سنگ تخت بندر، ولایت دایکندی دراعتراض به افزایش نا امنی ها در این ولسوالی دست به تظاهرات زدند.

معترضان که شمار آنها به حدود سه صد تن می رسید روز سه شنبه در مقابل ساختمان اداری این ولسوالی تجمع کردند.

بومان علی محمدی، یک تن از بزرگان این ولسوالی که دراین تظاهرات شرکت کرده بود به آژانس خبری پژواک گفت که گروه های مسلح غیر قانونی، امنیت این ولسوالی را برهم زده اند.

وی گفت:" این افراد مسلح افزون بر انجام سرقت های مسلحانه، باعث مزاحمت دختران مکتب می شوند و باعث آزار و اذیت آنها می گردند."

بومان علی گفت که  تنها خواسته معترضان این است که حکومت علیه این افراد مسلح، اقدام کرده و مانع از فعالیت های غیر قانونی و مردم آزاری آنان شود.

 این متنفذ مردمی افزودکه مردم دیگر تحمل این وضعیت را ندارند واز مسئولان ولسوالی می خواهند به وظیفه خود در مقابل مردم، عمل کنند.

معترضان در این گرهمایی، شعارهایی در زمینه تامین امنیت، مقابله با سرقت های مسلحانه گردیده و خواستار پاسخ اداره محلی به این خواسته های خود شدند.

شیرخان محمدی، ولسوال سنگ تخت بندر به پژواک گفت که با بزرگان و نماینده گان معترضان، نشستی را تشکیل دادند تا راه های رسیده گی به خواسته هایشان را مورد بررسی قرار دهند.

وی گفت که فردی به نام رضا محمدی که افراد مسلح نیز دارد، دراین قضایا نقش دارد اما تا اکنون چگونگی فعالیت این فرد و شمارافرادش مشخص نشده است.

با وصف این، ولسوال سنگ تخت بندر گفت که اداره محلی تصمیم گرفته است تا با تشکیل گزمه های مشترک پلیس و امنیت ملی، با این افرادی که سبب اخلال امنیت و آرامش مردم می شوند، برخورد کند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement