خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در دايکندى پنج مخالف مسلح و دو پوليس کشته شد

در دايکندى پنج مخالف مسلح و دو پوليس کشته شد

Jun 11, 2013 - 12:35

باميان (پژواک، ٢١جوزا٩٢): مسوولان محلى، از قتل پنج مخالف مسلح و دو پوليس و جراحت ١٢ تن ديگر در ولسوالى کجران ولايت دايکندى خبر دادند.

به گفتۀ آنان، اين درگيرى چهار روزقبل با حملات طالبان بر بازار مشترک کجران و پوسته ها و قرارگاه مرکزی پولیس ملی و محلی در منطقۀ سنگ بولان، با استفاده از سلاح سنگین آغاز گردید، که هنوزهم به شدت ادامه دارد.

مل پاسوال جمعه گلدی یاردم قوماندان امنیۀ دایکندی، به آژانس خبرى پژواک گفت که شديدترين درگيرى، شب گذشته به وقوع پيوست که طى آن، پنج طالب مسلح و دو پوليس کشته شده و ١١ طالب و يک پوليس مجروح گرديده است.

وى علاوه کرد که نيروهاى امنيتى، نیاز بیشتر به سلاح و تجهیزات دارند و آنها اين موضوع وحمایت نیروی هوايی را امروز از وزارت هاى داخله و دفاع درخواست کرده و هردو وزارت، وعده دادند که به اين مشکل رسيدگى ميشود و در صورت بحرانی شدن وضعیت، از نیروی هوايی نيز استفاده خواهد شد.

ياردم افزود: "فعلاً پولیس در حالت تعرضی قرار دارد وطالبان رو به شکست اند."

قوماندان امنيه گفت که امروز کندک ریزرف عملیاتی پولیس که در کیتی ولسوالی همجوار کجران قرار دارد، نيز به کمک نیروهای امنیتی حرکت نموده است.

اما قارى يوسف احمدى سخنگوى طالبان ادعا ميکند که بر نيروهاى دولتى در دايکندى، تلفات و خسارات زيادى وارد نموده و آنها را مجبور به عقب نشينى نموده اند.

وى تعداد تلفات را مشخص نکرده گفت که ولسوالى کجران، از چندى بدينسو تحت محاصرۀ آنها بوده و اين محاصره تنگتر مى شود.

سید اسحق اخلاقی معاون شورای ولایتی دایکندی گفت که شب گذشته، طالبان از دو استقامت با هاوان، ميزائيل و راکت بر پوسته ها و قرارگاه مرکزی پولیس در کجران حمله نمودند.

اما وى گفت: "پولیس بخاطر کمبود سلاح سنگین در وضعیت ضعیف قراردارد و اگر نیروهای امنیتی تسليح و تجهيز نشوند هم تلفات پولیس بیشتر خواهد شد و هم احتمال سقوط این ولسوالی پیشبینی میگردد."

کجران، با ولسوالى چهارچينوى ارزگان و باغران هلمند، سرحد دارد و مسوولان محلى ميگويند که طالبان، از اين دو استقامت بر کجران حمله ميکنند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement